Mod 125 vortex ile haftasonu pellet testim.

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Mod 125 vortex ile haftasonu pellet testim.

Haftasonu hafa iyi ve biraz rüzgarlıydım, bahçemizde elimde mevcut olan pelletlerin bir değerlendirmesini yaptım, mod 125 vortex ile hatsan torpedo, gam ts 22 ve jbs exatac heavy ile yaptığım denemelerde bana başarılı gelen pelletler torpedo ve ts 22 oldu, jbs 18 grain olmasına rağmen diper pelletlerin yanında biraz hafif kaldı sanırım, en memnun kaldığım pellet ts 22 ve daha çok torpedo çok hoşuma gitti isabet ve tahribat açısından, öyleki torpedo ile beton bloğa gelen bir pellet 25 metreden bloğa yapışmış ne kadar uğraştı isemde elimle çıkaramadım, fotoğrafını çektim, denemeleri 20 ila 25 metre arası yaptım tüfeğime uygun pelleti bulabilmek için, 1.sırada torpedo 2.sırada ts 22, 3.sırada jbs exatac heavy, elimde pro hunter ve diğer pelletler olmasına rağmen onları deneme gereği bile görmedim. Hatsan mod 125 vortex kullananlara tavsiyem hatsan torpedo ve ts 22 dir, özellikle torpedoyu denemelerini isterim, çok istikrarlı bir pellet, bir tane çapak veya eziklik bile görmedim hepsi namluma tam oturuyor, sanki bu tüfek için yapılmış, isabeti tutarlılığı gerçekten çok güzel çok beğendim.
      Resimler
      • 2015-04-12 16.28.50.jpg

1.67 MB, 2,560×1,920, 736 defa görüntülendi
      • 2015-04-12 16.28.59.jpg

1.63 MB, 2,560×1,920, 1,095 defa görüntülendi
      • 2015-04-12 16.29.14.jpg

1.48 MB, 2,560×1,920, 768 defa görüntülendi
      • 2015-04-12 16.29.28.jpg

1.08 MB, 2,560×1,920, 432 defa görüntülendi
      • 2015-04-12 16.29.36.jpg

1.3 MB, 2,560×1,920, 646 defa görüntülendi
      • 2015-04-12 16.29.46.jpg

1.76 MB, 2,560×1,920, 419 defa görüntülendi
      • 2015-04-12 16.30.01.jpg

2.12 MB, 2,560×1,920, 587 defa görüntülendi
      • DSC03836.JPG

3.58 MB, 3,648×2,736, 888 defa görüntülendi
    • valibey yazdı:

paylaşım için teşekkürler..

Aslında bu tür çalışmaları, her peletin ayrı ayrı bir kağıtta olduğu grupman fotoğrafları ile süslesek, peletler hakkındaki iyi-kötü kavramları insanların kafalarında daha iyi şekillenir..
      Aslında onu da yapıcaktım ama hava rüzgarlı ve vaktim azdı, birazda fazla vakit bulamadığımdan bir an önce atış yapmaya geçiyorum doyamıyorum :) ayrıca bir gün de hedef kağıdına elimdeki pelletler ile grupman yaparak onuda paylaşacağım, malum havalar sürekli kötü gidince ilk fırsatta atışa gidiyorum bu sefer atışa doyamıyorum insanın uğraşası gelmiyor :)
    • valibey yazdı:

aslında şişe v.s. kırmaktan daha keyifsiz gözüksede.. oturup farklı mesafelerde bu tür çalışmalar yapmakta son derece zevkli, hem kişi tüfeğini daha iyi tanımış oluyor böylece
      Haklı olabilirsiniz işte insanoğlu her şeyi yok etmeyi mahvetmeyi parçalamayı seviyor daha cazip geliyor :)
    • güzel inceleme olmuş ellerine sağlık...tüfeği alırken 3 kutu pro hunter , 2 kutu ts22 almıştım...pro hunterları çok sevemedim.hala 2 kutu var...

ts 22lerle biraz atış yapayım.torpedoyu mutlaka alacağım...torpedo solid mi paraşüt mü?
      ;director; http://www.airgunturk.com/marketplace/index.php/Entry/2514-hatsan-mod-125-sniper-vortex/

;tacli# SATILIK MOD 125 SNİPER VORTEX ;tufey# ;tufey# ;tufey#
    • bozkurt hsyn yazdı:

güzel inceleme olmuş ellerine sağlık...tüfeği alırken 3 kutu pro hunter , 2 kutu ts22 almıştım...pro hunterları çok sevemedim.hala 2 kutu var...

ts 22lerle biraz atış yapayım.torpedoyu mutlaka alacağım...torpedo solid mi paraşüt mü?
      ts 22 ve torpedo yu deneyince pro hunterın yüzüne bile bakmıyorsun, elimde benimde 50 - 60 adet pro hunter kaldı haybeye sıkıyorum öylesine, artı jbs yi de denedim pro hunter gibi geldi bana o kadar hoşuma gitmedi, ha çapak yok namluyada iyi oturuyor ama nedense torpedo gibi stabil gitmiyor hafif rüzgarda rüzgar yöne çekti ama torpedo çekmedi, ben demeleri 20-25-30 metre aralıklarında denedim, torpedonun içi boş ama yapı olarak sert, sanırım paraşüt oluyor, ama görüntüsü bullet tarzında mermi çekirdeği şeklinde. Sana torpedo ve ts -22 yi öneririm bizim tüfek için ideal geldiler bana, 20 grain altı pellet bizim tüfeğe pek gitmiyor ben bunu anladım, jbs ne kadar da kaliteli olsada torpedoya değişmem.bir kaç atışta hedef kağıdına denemiştim ama onları çekmedim, hedef kağıdına da torpedo daha istikrarlı oldu, jbslerde dağılma oldu, torpedolar bir yere toplandı, keşke fotoğrafını çekseydim ama üşendim atışa daldım, bir daha ki sefer hedef kağıdına deneme yaparakta paylaşacağım. Zaten fiyatda pelletin kalitesini ele veriyor, torpedo 30 TL iken Jbs 22 TL, Torpedo içinde 350 adet var, jbs de 250 adet, torpedo almak daha mantıklı geliyor bana, torpedonun müadili olarakta ts-22 yi kullanabiliriz, ts 22 nin fiyatı 10 TL. Birde imkan olursa elime geçerse bir dahaki sefer ince mehmet 25 grain veya 24-23 grainliklerden deneyeceğim.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen acemi sniper (fatih) ().

• bozkurt hsyn yazdı:

bu inceleme ve görüşlerin pellet konusunda kararsızlığımı giderdi...ts 22 zaten var...envantere torpedoyuda mutlaka ekleyeceğim.
      Ben denedikten sonra pro hunter ve diğer pelletlere hiç bakmıyorum artık, ayrıca bir kutu jbs exact jumbo heavy almıştım onu bile atmak istemedi canım ama almış bulunduk bir kutu, kutu bitsin yoluma torpedo ve ts 22 ile devam şimdilik. Farkettiysen fotoğrafta torpedo betn buloğa çarpmış ve yapışmış, elimle çıkarayım dedim çıkaramadım, nasıl birşeyse artık yapışmış resmen. Bloğa dikkatli bak pellet izlerini görebilirsin blokta delikler ve ezikler var, torpedo yapıştı bloğa :) üstelik 25 metreden falan sıktım düşün artık tüfek çok güçlü maşallah.