Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Eski bayramların tadı kalmadı malesef, nerede o elle açılan baklavalar tatlılar akraba eş dost ziyaretleri? günden güne unutuluyor. Herşey elektronik ortamda bir kaç güzel söz birkaç resim paylaşmaktan öteye değil, umarım gün gelip bayramlarda unutulmaz, tüm airgun camiasının bayramı kutlu olsun.
      swiss arms jericho 941
      hatsan striker edge 5.5
      Kral puncher mega 5.5
      Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5
    • Malasef devir değişiyor eski güzelliğini bize göre kaybediyor. Cocuklarimiza bu bayram olayını asilarsak unutulmamasi icin uzerimize düşen en buyuk görevi yerine getirmiş oluruz diye düşünüyorum. Tabi önce kendimiz güzel örnek olmalıyız.
      Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
      6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
      10-40x50 Vector optics Sentinel

• Murat bey size katılmakla beraber maalesef kendim uygulayamıyorum.

Zaten gemideyim. Şansımıza Türkiye'de demirdeyiz. Bayram günü saat 10'da toplanılır, hiyerarşi sırasında bayramlaşılır. Kaptan konuşma yapar. O arada tatlı çay kola börek çörek yenir. Personele ikramlık sigara dağıtılır. Sonra personel istirahate gider o gün tatildir. Zabitler vardiyalarına çalışmaya çıkar. Benim de vardiyam köprüüstünde olduğundan oraya çıkar haritalarım ve notik yayınlarımla başbaşa kalır onların haftalık düzeltmelerini yaparım. Köprüüstünde kimse yoksa hemen yakın tanıdıkları arar kısaca bayramlaşır sonrasında da işlerimi yaparken ara ara telefondan tanıdıklarıma arkadaşlarıma bayram tebriği yazarım. Bluetooth kulaklığın rahatlığını tankerdeylen keşfetmiştim. İş yaparken eşimle konuşabiliyordum. Yoksa ikisinden biri aksayacak. İkisi de aksasın istemedim hiç.

Şimdi diyebilirsiniz ki hocam senin işler farklı daha extreme bir durum bu. Tamam bir dereceye kadar farklı ama artık gördüğüm kadarı ile karada da işler daha yoğun. Herkesler daha fazla çalışmaya bir işler yetiştirmeye uğraşıyor. Küçüklüğümde restoranlar birahaneler kapalı olurdu ve bu zamanda boya, badana, bakım, tadilat gibi işlerini de çıkarırlardı aradan. Artık gemi de dahil karada da insanlara işlerini yetiştirmek için zaman yetmiyor çoğunlukla. Herkesler yoğun çalışıyor, kişi başına düşen iş yükü eskiye oranla fazla. Bu durum küresel sadece ülkemizde değil tabi. Ben çok değil 2002 yılında stajer olarak gemiye ilk çıktığımda 3 adet kamarot ve 2 adet aşçı vardı örneğin. O gemiden sonra 2 aşçı hiç görmedim. Kamarot sayısı da ya 1 oldu ya da hiç olmadı. 4.kaptan ve 4.makinist kullanılmamaya başlandı. Telsiz zabiti diye bir şey kalmadı. Personel azaltıldı. Bu eksiltilen adamların işleri diğerlerinin üzerine bindi. Gelişen teknoloji ile birlikte iş yoğunluğu arttı. Makineler hızlanınca insanlardan da normalden daha fazla be daha hızlı iş beklenmeye başlandı. Bayram tatilinin asıl amacı uzaklardaki eş dost ile görüşebilmekti. Fakat şimdi insanlar bayram tatilinde deniz, turizm, kar-kayak, yurtdışı veya kültür turizmi gibi tatil şekilleriyle geçiriyor. Turizm firmaları da bunu daha da körüklüyor. Ben karada olduğum zaman hiç böyle yapmadım hep eş dost aileden yana kullandım tatilimi ama ileride de aynı şekilde devam edebilir miyim sadece Allah bilir.

Yani Bayramlar eski bayramlar gibi değil. Ama işler, çevre ve insanlar da eski insanlar gibi değil maalesef. İnsanlar da değişti artık. Örneğin oruç tutana da saygı ve anlayış yok, tutmayana da saygı ve anlayış yok. Çok kötü yönde değiştik maalesef.

Yazı çok uzun oldu kusura bakmayın arkadaşlar. Dolmuşum biraz eskilerin özlemiyle.
      Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
      Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
      Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
      Hatsan Bipod ;keyfs;
      Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
      Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)
      Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
      Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
      Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#
    • Yazi uzun fakat gerçekler bunlar.
      Evet son donemlerde tamamiyle tatil veya detayli bir iş yapmak için ekstra zaman gözüyle bakılıyor malesef.
      Is yükü tamamiyle kapitalizme hizmet edecek bir politikayla artiyor. Sanirim dünya genelinde maas sitemi cindeki gibi calissin ucubasina gecinecek bir maaşa talim olsun olayi hakim.
      Bayram olayinda yine ayni sekilde söylemek istiyorum en azindan zamani, işi gücü musait olanlarin bu güzel ve manevi gunleri dolu yaşayıp arkasindan gelenlere yaşatması için aktarabilmesidir.
      Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Aynı şekilde düşünüyor ve aynen katılıyorum hocam dediklerinize.
      Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
      Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
      Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
      Hatsan Bipod ;keyfs;
      Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
      Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)
      Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
      Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
      Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#
    • Bir zamanlar mesai ve iş yoğunluğu cuma namazına resmi olarak zaman ayırmayı imkansız hale getiriyor. Tartışması vardı ya. Şimdi onu hatırladım.
      Evet hastalığın seyri bu istikamettedir Şahsi fikrim; Bu hastalığın ismi maneviyatsızlığa doğru bir medeniyet değişimidir. Tedavisi ise tarih boyunca, o zamanın en kuvvetli en ileri memleketi olduğumuz günlerin zihniyetine tekrar vasıl olmaktır.
    • falcone yazdı:

Bir zamanlar mesai ve iş yoğunluğu cuma namazına resmi olarak zaman ayırmayı imkansız hale getiriyor. Tartışması vardı ya. Şimdi onu hatırladım.
      Evet hastalığın seyri bu istikamettedir Şahsi fikrim; Bu hastalığın ismi maneviyatsızlığa doğru bir medeniyet değişimidir. Tedavisi ise tarih boyunca, o zamanın en kuvvetli en ileri memleketi olduğumuz günlerin zihniyetine tekrar vasıl olmaktır.
      Abi malesef hastalik artık çok ilerlemiş durumda. Tedaviyi kime sorsaniz istiyor ama çoğumuzda tedaviye yanaşmıyoruz.
      İnşallah kısa zamanda iyilesiriz.
      Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Tüm Forum Üyelerinin ve Ailelerinin Bayramını Kutlar, Birlik ve Beraberlik içinde Nice Bayramlar Dilerim.
      SIG SAUER P226
      ZIGANA-T
      SARSILMAZ CONCORDE
      HATSAN MOD-125 (tuning)
      HATSAN TORPEDO 155
      HATSAN AT-44 LONG
      HATSAN BT-65 ELITE
      HATSAN BT-65 BULLPUP
      AZAZEL 50.CAL PROJECT
      DERYA MK-12 FULL
      DERYA MK-12 61cm (tuning)