Lanet olsun şerefsizlere

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• yeditepeli yazdı:

Yanlis hatırlamıyorsam 2007 de Hizbullah 2 Siyonist İsrail askerinin Lübnana kaçırdı İsrail kacirilan askerlerini istedi fakat Hizbullah askerleri öldürdü bunun üzerine israil beyruta metrekareye 1 bomba attı Beyrutu dümdüz etti. Şahadet için savaşan bizim kınalı kuzularimizinda 2 Siyonisten eksik hicbirseyleri yok inşallah bizde o terör devletinden eksik kalmayiz .Askerlemizin 1 damla kanı dünyaya bedel.
      Öncelikle yanlış anlaşılmak istemem bunu belirtmek istiyorum. Bizler türk askeriyiz benliğimizde dosta güven düşmana korku salmak var bu icraa edilen harekatta sivilleri öso yu ayırd ederek faaliyet yapılmaktadır diğer ordular gibi önüne çıkan canlıları katlederek operasyonu icra etmek bize ordumuza yakışmaz yoksa metrekareye 120 mm havan düşürmek çok basit lojistik imkanımız bol kimse endişelenmesin Kayıplarımız var evet ama yapılan operasyonlar kayıpları göze alınarak yapılır lütfen bu konu yanlış yerlere gidiyor dikkat edilmeli kanaatindeyim. Şundan emin olun yakılarak şehit edilen askerimiz yok ki altını çiziyorum daeş unsurlarının böyle bişi yapmaya cesaretleri yok bizzat kendim gördüm yaşadım.
      HALİL AKSOY
      ;atlig;
    • Pasha6161 yazdı:

Öncelikle yanlış anlaşılmak istemem bunu belirtmek istiyorum. Bizler türk askeriyiz benliğimizde dosta güven düşmana korku salmak var bu icraa edilen harekatta sivilleri öso yu ayırd ederek faaliyet yapılmaktadır diğer ordular gibi önüne çıkan canlıları katlederek operasyonu icra etmek bize ordumuza yakışmaz yoksa metrekareye 120 mm havan düşürmek çok basit lojistik imkanımız bol kimse endişelenmesin Kayıplarımız var evet ama yapılan operasyonlar kayıpları göze alınarak yapılır lütfen bu konu yanlış yerlere gidiyor dikkat edilmeli kanaatindeyim. Şundan emin olun yakılarak şehit edilen askerimiz yok ki altını çiziyorum daeş unsurlarının böyle bişi yapmaya cesaretleri yok bizzat kendim gördüm yaşadım.
      işin içindesiniz anladığım kadarıyla insan dediklerinize inanmayı çok istiyor ne yazık ki günümüzde bilgi kirliliği hat safhada umarım haklısınızdır saygılar
      Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için.
      • Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega 9x19 mm
      • Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
      • Gamo PT-85 4.5 mm
      • EZ Archery 45 lb Makaralı Yay
      • Avessa 45 cm tahta & 22 gr'lık okları
    • Arkadaşlar, biz Türk milleti olarak tarafımıza oynanan oyunları iyi görmemiz lazım. bu konu altındaki yorumların çoğu siyasi düşmanlıklarla yapılmış yorumlar(hepsi değil) . bir olayın kesin doğru olduğu anlaşılmadan yapılan yorumların çok yanlış ve sonuçlarınında terör örgütlerinin yaptığı psikolojik savaşa destek verdiği kanaatindeyim. öncelikle bu metrekareye düşen mermi veya bomba sayısını görmek isteyen akadaşlar, "bakış açısını" değiştirdiği zaman doğruları görebilirler. Pasha6161 arkadaşım dediklerine tamamen katılıyorum. bu forum bildiğim kadarıyla bir siyaset meydanı değil. ama sadece bu konu altındaki yorumların yarısı siyasi. forum yöneticilerinden ricam, siyasi paylaşım yapan üyelerin uyarılması, uyarı işe yaramıyorsa gereğinin yapılmasıdır. forumdaş olarak tabi ki acımızı paylaşmalıyız ama siyaset yapmamalıyız diye düşünüyorum. sonuçta bu forumda bulunan insanlar aynı siyasi görüşe değil farklı farklı siyasi görüşlere sahipler. herkes kendi siyasi görüşünü paylaşacaksa forumun adını değiştirelim ona göre yorum yapalım o zaman. forum da siyaset forumu olsun...
      bu yazımın sebebi başka başlıklar altında da siyasi yorumlarla karşılaşmış olmam. başınızı ağrıttıysam affola..
      https://www.youtube.com/channel/UCjQg6CUWJXHv3VB2ZYFZ9DQ

Air Force Condor Bullpup-Made by Kas Bay&berkman(Gunpower SSS)-5.5 mm-(HAWKE Nite Eye Digi IR SF 6-24x50 SR12 Scope)
      M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

Kral-4.5 mm-(ahşap kundak)

Zoraki (ATAKARMS) HP-01 Light 4.5 mm (Nikula red dot)
    • absak yazdı:

Arkadaşlar, biz Türk milleti olarak tarafımıza oynanan oyunları iyi görmemiz lazım. bu konu altındaki yorumların çoğu siyasi düşmanlıklarla yapılmış yorumlar(hepsi değil) . bir olayın kesin doğru olduğu anlaşılmadan yapılan yorumların çok yanlış ve sonuçlarınında terör örgütlerinin yaptığı psikolojik savaşa destek verdiği kanaatindeyim. öncelikle bu metrekareye düşen mermi veya bomba sayısını görmek isteyen akadaşlar, "bakış açısını" değiştirdiği zaman doğruları görebilirler. Pasha6161 arkadaşım dediklerine tamamen katılıyorum. bu forum bildiğim kadarıyla bir siyaset meydanı değil. ama sadece bu konu altındaki yorumların yarısı siyasi. forum yöneticilerinden ricam, siyasi paylaşım yapan üyelerin uyarılması, uyarı işe yaramıyorsa gereğinin yapılmasıdır. forumdaş olarak tabi ki acımızı paylaşmalıyız ama siyaset yapmamalıyız diye düşünüyorum. sonuçta bu forumda bulunan insanlar aynı siyasi görüşe değil farklı farklı siyasi görüşlere sahipler. herkes kendi siyasi görüşünü paylaşacaksa forumun adını değiştirelim ona göre yorum yapalım o zaman. forum da siyaset forumu olsun...
      bu yazımın sebebi başka başlıklar altında da siyasi yorumlarla karşılaşmış olmam. başınızı ağrıttıysam affola..
      Sayın absak,

Siyasi düşmanlıktan kastınız nedir? Dünyanın heryerinde egemen bir ülkenin askerlerinin yakıldığı ile ilgili bir haber, paylaşım vs. Yayınlandığında o ülkenin insanları bir açıklama bekler. Ülkenin siyasetçileri dişe dokunur açıklamalar yapmaktan kaçındıklarında doğal bir tepki oluşacaktır.

Bence "siyasi düşmanlık" tabirini bu forumda kullanarak en büyük ayrımcılığı şu anda siz yapıyorsunuz. Anladığım kadarıyla devlet memurusunuz ve siyasi otoritenin her yaptığını (tersini de düşünseniz) onaylamanız gerekiyor.

Açılmış olan konunun siyasi uzantıları da bulunduğu için bazı arkadaşlarımız olayın vahameti ile abartılı tepkiler vermiş olabilirler. Bu konu hakkında gereken yapılır.

Ancak siyasi düşmanlık terimini ben uygun bulmuyorum. Amacınız insanları sırf siyasi düşüncelerinden dolayı düşman mı ilan etmek?

Bu sene yeterince iç ve dış düşmanla uğraşmadık mı? Uğraşmıyor muyuz? İnanın bu konu altında yorum yapan her arkadaşımız hepimiz kadar vatanını bayrağını seven, askerinin, polisinin canı pahasına arkasında duracak kişilerdir.

Forumun amacı siyaset değildir. Ama beğenmediğiniz mesajı "siyaset yapıyor" beğendiğinizi "doğru söylüyor" diye ayırmak da doğru bir yaklaşım olmaz.

Amacı dışına çıkmış, belli bir amaca veya düşünceye hizmet eden mesajlar, kişiler moderatörlerce takip altındalar. Tekrar söylüyorum, İnanın çoğu kötü niyetle yazılmış veya siyasi mesaj niyeti ile yazılmış mesajlar değiller.

Bizleri bu kadar öfkeli-tepkili yapan, elimizden buraya içimizdekileri yazmaktan başka hiçbir şey gelmemesidir.

Askerimize, polisimize yapılanı bize yapılmış olarak görmemizdendir.

Lütfen birbirimizi anlamaya çalışalım.

Umarım en yakın zamanda yetkili bir ağızdan şu son iki gündür dolaşan korkunç paylaşımların sahte olduğu açıklamasını duyarız.

Allah yardımcımız olsun.
      AA HFT500 .177
      Hawke 10-50x60 ED
    • Vallahi ben de pek siyasi bir şey göremedim mesajlarda. 2-3 gündür her aklıma geldiğinde bu konuya bakıp Pasha6161 gibi hiç tanımadığım ama söylediklerinin gerçek olmasını çok istediğim 'içerden' birileri bir şeyler yazar mı diye bakıyorum. Siz bir de askerlerin anasını babasını düşünün. Bu kadar vahim durumdayız ve bilgiye ihtiyacımız var. Onun için böyle 2 laf edilmesinden bu kadar çekinmeyelim lütfen. Saygılarımla
      Air Arms S400, Weihrauch HW50, Hatsan Mod70

anagram+1 oyunum Google Play Store ve Apple App Store'da yayında!
    • KaraPence yazdı:

Bence "siyasi düşmanlık" tabirini bu forumda kullanarak en büyük ayrımcılığı şu anda siz yapıyorsunuz. Anladığım kadarıyla devlet memurusunuz ve siyasi otoritenin her yaptığını (tersini de düşünseniz) onaylamanız gerekiyor.
      bir kişinin Devlet memuru olması, siyasi otorite ile aynı düşüncede olmasını gerektirmez ve o kişi yapılan işin tersini düşünüyorsa, Devlete, Vatana, Millete ihanet içermediği müddetçe bunu özgürce söylemelidir. eğer düşüncesinde ihanet varsa cezasını çekmelidir. Devlet memuru olmak, siyasi otoritenin her söylediğini kabul etmek demek değildir. onaylamanızı da gerektirmez.

KaraPence yazdı:

Ancak siyasi düşmanlık terimini ben uygun bulmuyorum. Amacınız insanları sırf siyasi düşüncelerinden dolayı düşman mı ilan etmek?
      bunu yapan ben değilim. konu altında yazılan bir kısım mesajlarda çaktırmadan düşmanlık yapılıyor zaten, ben onu belirtmek istedim. amacım kesinlikle birilerini düşman göstermek değil, düşmanlarını tanıyan bir insanım. sizin bu cümleyi kurmuş olmanız, şahsımın düşmanlık yaptığını söyleyerek hedef göstermektir, bilerek veya bilmeyerek.

çoğu insan yaşadığımız bu gibi acı olayları çarpıtarak aramıza düşmanlık tohumları ekiyor zaten. ben bu düşmanlığı sezdiğim için önceki mesajımı yazdım, aramızda düşmanlık olsun diye değil bilakis düşmanlıklardan kurtulalım diye...

Air Force Condor Bullpup-Made by Kas Bay&berkman(Gunpower SSS)-5.5 mm-(HAWKE Nite Eye Digi IR SF 6-24x50 SR12 Scope)
      M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

• absak yazdı:

KaraPence yazdı:

bir kişinin Devlet memuru olması, siyasi otorite ile aynı düşüncede olmasını gerektirmez ve o kişi yapılan işin tersini düşünüyorsa, Devlete, Vatana, Millete ihanet içermediği müddetçe bunu özgürce söylemelidir. eğer düşüncesinde ihanet varsa cezasını çekmelidir. Devlet memuru olmak, siyasi otoritenin her söylediğini kabul etmek demek değildir. onaylamanızı da gerektirmez.

KaraPence yazdı:

bunu yapan ben değilim. konu altında yazılan bir kısım mesajlarda çaktırmadan düşmanlık yapılıyor zaten, ben onu belirtmek istedim. amacım kesinlikle birilerini düşman göstermek değil, düşmanlarını tanıyan bir insanım. sizin bu cümleyi kurmuş olmanız, şahsımın düşmanlık yaptığını söyleyerek hedef göstermektir, bilerek veya bilmeyerek.
      çoğu insan yaşadığımız bu gibi acı olayları çarpıtarak aramıza düşmanlık tohumları ekiyor zaten. ben bu düşmanlığı sezdiğim için önceki mesajımı yazdım, aramızda düşmanlık olsun diye değil bilakis düşmanlıklardan kurtulalım diye...
      Düşman mı ilan etmek?(soru cümlesi) düşman ilan ettin (itham içeren cümle) ben soru sordum cevabını aldım.

"Düşmalık" kelimesini ilk kullanan ben değilim o nedenle "hedef göstemek" olarak tabir ettiğiniz şeyi ancak ve ancak siz kendinize uygulamış olabilirsiniz. Bilerek veya bilmeyerek...

Geçtiğimiz hassas dönem sebebi ile Bu sıralar devlet memuru olmak her zamankinden zor. Bununla ilgili düşüncelerim itham veya suçlama değil tamamen durumun özeti niteliğindedir. Yani bütün memurlarımız için geçerli zorluklar içermektedir.

Forumda olayları çarpıtanları veya çarpıttığını düşündüklerinizi lütfen raporlayınız. Raporlayın ki bizler de gerekeni yapalım.

Düşmanlıklardan kurtulmak, ancak "düşman" kelimesini birbirimize yazdığımız mesajlardan atarak sağlayabiliriz kanaatindeyim.

En azından iyi bir başlangıç olur...
      AA HFT500 .177
      Hawke 10-50x60 ED
    • Arkadaşlar tartışmayı uzatmadan tatlıya bağlayalım bence. Biliyorum ki burada ki arkadaşların hepsinin içi yandığı için buraya yazıp içini dökmek istiyor. Bu forumdaki arkadaşların hepsinin, vatan ve millet için yüreği çarpan temiz insanlar olduğu kanaatindeyim. Tek eksiğimiz empati.

Yeri gelmişken, bu topraklardaki görünen yada görünmeyen savaş 30 Mayıs 1453 tarihinde başladı. Adamların içindeki bize karşı olan hınç hiçbir zaman bitmeyecek. Taki İstanbul'umuzu yeniden ellerine geçirene kadar. Ama bizde de bu iman ve şehitlik inancı olduğu müddetçe bunu asla başaramayacaklar. Bunun örneğini 15 Temmuzda hepimiz gördük.

Bu topraklar o kadar değerli topraklar ki, bu vatan o kadar güzel bir vatan ki malesef dışarda düşmanlarımız, içerde hainlerimiz bitmek bilmiyor. Ben 35 yaşıma geldim, hatırlıyorum çocukken dedem ajansı açın da izleyelim derdi. Hiç açasım gelmezdi, biliyordum ki yine haberlerde "Teröristlerle yapılan çatışmada şu kadar askerimiz şehit oldu" haberleri eksik olmayacaktı. Günümüze geldiğimde bakıyorum ki, kızım şu an o haberlerle büyüyor. Ama biliyorum ki ne kadar düşmanımız, hainimiz çok olsa da bu topraklarda kahramanlar da eksik olmayacak.

Artık Türk Milletinin uyandığı kanaatindeyim. Topyekün bir millet F.Gülen denen adi köpeğin peşinden giden şerefsizlere de, kalleş pkk ya da savaş açmış durumda. Şu an ülke kabuğunu yırtma aşamasında. Sadece biraz sabredip, Allah' a ülkemiz, milletimiz ve ordumuz için dua edelim.

Sürç-ü Lisan ettiysek affola. Rabbim Yar ve yardımcımız olsun.
      Cometa Fenix 400 Compact Star
      Hatsan mod 135qe wortex + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3x9x40 AO
    • KaraPence yazdı:

Amacınız insanları sırf siyasi düşüncelerinden dolayı düşman mı ilan etmek?
      bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum ama yukarıdaki cümleniz soru işareti altında itham etmektir, yazınızın gidişatından ben öyle anlıyorum... ayrıca ben yazımda "siyasi düşmanlıklarla yapılmış yorumlar" dedim, siyasi düşüncesinden dolayı kimseye "sen düşmanımsın" demedim.

M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

• absak yazdı:

KaraPence yazdı:

Amacınız insanları sırf siyasi düşüncelerinden dolayı düşman mı ilan etmek?
      bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum ama yukarıdaki cümleniz soru işareti altında itham etmektir, yazınızın gidişatından ben öyle anlıyorum... ayrıca ben yazımda "siyasi düşmanlıklarla yapılmış yorumlar" dedim, siyasi düşüncesinden dolayı kimseye "sen düşmanımsın" demedim.
      Konuyu uzatmak istemiyorsanız konu hakkında yorum yazmayı bırakmanız yeterli.
      Ben gerekli açıklamamı yaptım istediğiniz yere doğru çekip uzatabilirsiniz.
      AA HFT500 .177
      Hawke 10-50x60 ED
    • Bizim içimiz yaniyo daha gecen hafta yakin arkadasimi toprağa verdim bn bunun acisini az cok anlarsınız bn okuduklarimdan siyasi bisey görmedim herkes birlik içinde hareket ediyo acilarimizi paylasmaya calisiyoruz ne a ne b ne c partisi diyoruz ortak bi paydada endişemizi dile getiriyorux kimseye atifta bulunmadan o kadar aci yaşarken empati yapıp kendi kardeşimiz abimiz olarak görüyoruz askeri polisi ve hiç bisey yapamamktan patlamaktansa dua edip yorum yaziyoruz bunun neresinde kötülük anlamiyorum şurada kardeşlerimjnzn yaninda oldugumuzu belirten bi yazi yazsak belki bi abimiz mutlu olur yakinini kaybetmis biri görse belki o da yqlniz olmadığını düşünür oğlunu kaybetmis bi baba ne isteyebilir ki oğlunun kaninin yerde kalmamasi bunu istememin ne tarafi kötü herkes sağ duyuyla hareket ediyo belki bazen aciyla biraz çıkışıyo bunu da forum olarak tölere edemiyceksek yazmayalim bisey
      Steyr LP2 .177
      Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
      Kral bullpup .22
      Ekiz regli at 44 long lw .22,
      Hawke 3-12x44
      CYMA CM.030 Aep airsoft glock
      Benjamin discovery .22
      Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
      Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
      Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
      Hatsan Mod 25 .177
    • gri yazdı:

Vallahi ben de pek siyasi bir şey göremedim mesajlarda. 2-3 gündür her aklıma geldiğinde bu konuya bakıp Pasha6161 gibi hiç tanımadığım ama söylediklerinin gerçek olmasını çok istediğim 'içerden' birileri bir şeyler yazar mı diye bakıyorum. Siz bir de askerlerin anasını babasını düşünün. Bu kadar vahim durumdayız ve bilgiye ihtiyacımız var. Onun için böyle 2 laf edilmesinden bu kadar çekinmeyelim lütfen. Saygılarımla
      Endişelerinizi anlamaktayım fakat herhangi bir bilgi vermek gibi bir durum söz konusu olamaz benim yetkim değil
      HALİL AKSOY
      ;atlig;
    • Teroristlere savaşta zafere giden her yol mübah'tır,bu tür vahşetin olmamış olmasını diliyorum ama bu zamana kadar Suryede bu tür vahşetlerin yapıldığını çeşitli kaynakların videolarını seyrettikten sonra, maalesef yapılan bu vahşetin doğru olma ihtimali da var olduğunu gösteriyor,işin en acı tarafı da bunu Allah adına yaptıklarına söylemeleri oluyor.Ve maalesef bu tür zihniyetin topraklarımızın içinde bazı kesimler tarafindan zemin bulmaktadır,biz kendi içimizde ilk önce bu tür bölücü zihniyetin yeşermesine izin vermemeliyiz diye düşünüyorum çünkü eğer izin verirsek iç savaşlarından parım parça olmuş Irak,Surye,Lübnan,Libya gibi ülkelerden farkımız kalmayacaktır.