Arkadaşlar Mail Aktifleştirme Sorunu Giderilmiş Olup Sorunları Lütfen Konuda Belirtiniz Üyelik Sorunları Bilgilendirme
Arkadaşlar Mail Sahte Olan Yada Kapanmış Olan Hesaplar Kullanım Dışı Yapılacaktır Lütfen Mail Adresleriniz Güncelleyin!!!!!!

mod 125 ve gıcırtı

Bu siste çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• mod 125 ve gıcırtı

Arkadaşlar merhaba,

2 gün önce Mod 125 Sniper Vortex sahibi oldum, daha önce mod55 kullandım. tüfekle şu anda tam manada bir atış yapılmadı 10 ila 2 adet.. fakat sorun şu ; tüfek kurulurken hafif bir gıcırdama sesi var ki bu biraz rahatsız edici..
      bu normal mi ? kurarken modaretörün bir kısmını alacak şekilde üstünden tutarak kuruyorum.. acayip kurulumu zor bir tüfek kullanan arkadaşlar veya bu konuda izlenimi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.

şimdiden çok teşekkür ederim, iyi forumlar! :)
      1. KWC Tanfoglio Witness 1911 Blowback
      2. Hatsan Mod 125 Sniper Vortex (5.5 mm)
    • microamdx yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

2 gün önce Mod 125 Sniper Vortex sahibi oldum, daha önce mod55 kullandım. tüfekle şu anda tam manada bir atış yapılmadı 10 ila 2 adet.. fakat sorun şu ; tüfek kurulurken hafif bir gıcırdama sesi var ki bu biraz rahatsız edici..
      bu normal mi ? kurarken modaretörün bir kısmını alacak şekilde üstünden tutarak kuruyorum.. acayip kurulumu zor bir tüfek kullanan arkadaşlar veya bu konuda izlenimi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.

Benim zoraki pistonlu tabancamda fazla yağdan dolayı pistonun sonlarına doğru bir gıcırdama,sürtme hissi vardı.Piston sökülüp fazla yağ tahliye edilince sorun ortadan kalkmıştı.Önerim kurarken iyice bir gözden geçirin mekanizmayı sürten parça filan varsa sorundur.Büyük ihtimalle pistonunuz fazla yağlı,100-150 (ne kadarsa artık) atıştan sonra fazla yağ varsa tahliye olup sorununuz kalmayacaktır diye düşünüyorum
    • Abi normalde kurulumu sessiz bir tufektir fazla yagdan da gicirdama oluyor yagi eksikse de gicirdama oluyor. Puruzsuz bir sekilde kurulmuyorsa yagi eksiktir. Şöyle bir tavsiye vereyim tüfek yeni namluyu bezle harbilemen iyi olur. Hatta kullandiktan sonra tüfeği yatisa gecirecegin zaman da harbile pistondaki yanmiş yaglar namluya yapismasin. Atacagin sacma yumusak olsun. Gamo benim gozumde iyi bir pellet degil. Optik aldiysan yaninda aman takma tüfeğin yeni olduğu zamanlar ve yeni yağlanmış olduğu zamanlar en haşin zamanlari oluyor iyi sarsiyor. Optik heba olmasin.
      Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA
    • cahar yazdı:

microamdx yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Benim zoraki pistonlu tabancamda fazla yağdan dolayı pistonun sonlarına doğru bir gıcırdama,sürtme hissi vardı.Piston sökülüp fazla yağ tahliye edilince sorun ortadan kalkmıştı.Önerim kurarken iyice bir gözden geçirin mekanizmayı sürten parça filan varsa sorundur.Büyük ihtimalle pistonunuz fazla yağlı,100-150 (ne kadarsa artık) atıştan sonra fazla yağ varsa tahliye olup sorununuz kalmayacaktır diye düşünüyorum
      Öncelikle cevabın için çok teşekkür üstad

yukarıda mesajı yazarken 10 20 atış yaptığımı belirtmek istemiştim :D son düzenlemede 0'ı silmişim....;

Evet bende yağdan şüphelendim hocam, sökme bilgim yetersiz, ben bu tüfekte pek yapmayı düşünmüyorum ama 100 - 150 atıştan sonra devam ederse evet ehline göstermekte fayda var.
    • 125 Sniper yazdı:

Abi normalde kurulumu sessiz bir tufektir fazla yagdan da gicirdama oluyor yagi eksikse de gicirdama oluyor. Puruzsuz bir sekilde kurulmuyorsa yagi eksiktir. Şöyle bir tavsiye vereyim tüfek yeni namluyu bezle harbilemen iyi olur. Hatta kullandiktan sonra tüfeği yatisa gecirecegin zaman da harbile pistondaki yanmiş yaglar namluya yapismasin. Atacagin sacma yumusak olsun. Gamo benim gozumde iyi bir pellet degil. Optik aldiysan yaninda aman takma tüfeğin yeni olduğu zamanlar ve yeni yağlanmış olduğu zamanlar en haşin zamanlari oluyor iyi sarsiyor. Optik heba olmasin.
      hocam vermiş olduğun yoruma takiben ayrıntıları paylaşacağım birazdan.. :)
    • WhatsApp Image 2017-05-22 at 22.32.13.jpegWhatsApp Image 2017-05-22 at 22.32.25.jpegWhatsApp Image 2017-05-22 at 22.32.48.jpeg

@125sniper

elimdeki mevcut pelletler bunlar üstadım..
      kurarken acaba modratorden aşşağı doğru tam dikey açıyla değilde kendime doğru kastırmamdan dolayı mı ses geliyor anlayamadım ki...
      ayrıca şu anda namluyu temizlemek için açıkçası fırsatım yok, yarın misina çekeyim bezle :)
      küçük bir video atacağım birazdan ordan da teyit edebiliriz sesi?
    • vortex sistemi kurarken hareketli bir demir parçası var pistonun dışında o hareketli parça pistona sürtüyordur. kundağı söküp tüfeği kurarsan daha net duyup göreceksin, kundağı sökmeden tetiğin önündeki boşluktan el feneri tut yine görebilirsin dediğim olayı
      ATA Venza .12cal +;tuftabV#
      W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
      V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
      ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
      ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
      ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
      ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
      ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶
    • yasins yazdı:

vortex sistemi kurarken hareketli bir demir parçası var pistonun dışında o hareketli parça pistona sürtüyordur. kundağı söküp tüfeği kurarsan daha net duyup göreceksin, kundağı sökmeden tetiğin önündeki boşluktan el feneri tut yine görebilirsin dediğim olayı
      yani bu normal mi diyoruz hocam?
      yoksa sorun mu var?

benim mod55 böyle ses cıkarmıyordu, ayrıca kendim pek ellemedim tamirleri hep tüfekçimizde çözmüştük.

ayrıca ilk saniyelerde gelen ses 00.05'deki gemi borusu gibi olan :D o çok değişik geliyor her kurulumda giderek değişiyor ses.

valla dostlar şaşırdım böyle bir konu açmak bile saçma ama tüfekten soğumam için sağlam bir sebep.
    • evet aynen dediğim yerden geliyor ses kundağı çıkardığınızda sürtünen parçayı açık ve net bir şekilde göreceksiniz. Ben yaylı mod125i vortekse çevirtmiştim rahatsız olup nereden geliyor diye ses baya aramıştım fazla kullanamadan tüfeği sattım ama kesinlikle normal değil fabrikaya bakıma yollayın tüfeği durumu anlatır bir yazı ile
    • ayrıca kullanmayla geçecek bir yapı yok çünkü sürtünen parça namluya entegre, namluyla birlikte hareket ediyor ve pistonun üstüne oturmuş vaziyette yani yağlasan da 5000 atış yapsan da o ses gitmez müdahale görmedikçe
    • yasins yazdı:

evet aynen dediğim yerden geliyor ses kundağı çıkardığınızda sürtünen parçayı açık ve net bir şekilde göreceksiniz. Ben yaylı mod125i vortekse çevirtmiştim rahatsız olup nereden geliyor diye ses baya aramıştım fazla kullanamadan tüfeği sattım ama kesinlikle normal değil fabrikaya bakıma yollayın tüfeği durumu anlatır bir yazı ile
      Bu durum tüm vortex 125 lerde böyle ise vay halimize.Bir Allah'ın yerli üreticisi de işini ciddiye alıp şu tüfekleri sorunsuz bir şekilde sunamıyor ne yazık ki.Ya biz mi fazla şey istiyoruz anlamıyorum.İşçilik kötü, kurulumu kötü ararsın hepsin de öyle bizim yapabileceğimiz bir şey yok.Adamların zihniyeti tek saçma bu fazla bişey beklemeyin.İşçilikte neymiş,ağırlıkta neymiş. Yabancılara sat en kalitelisini, yerli adama da yapıştır sorunlusunu. He fazla kafaya takarsa sattığımız adam, değiştiririz iyisiyle.
    • Abi o sesi biliyorum, ben tufegi aldiktan sonra hic yaglamamistim yaklasik 600 700 atistan sonra ayni ses gelmeye baslamisti ve kurarken hafif hafif takiliyordu. Eger takilma varsa yagsizliktan, takilma yoksa bir parca sorunludur. Namlunun asagi yukari hareket etmesini saglayan bolume ve hareketli parcalari yaglarsaniz sorun cozulur gibime geliyor. Bir deneyin derim. Gamonun pbasi sanirim alasimli pelletti ve oldukca sert oldugunu okumustum yivlere zarar verebilir deniyordu. Hunter ve ts22 kullanilabilir fakat ben ikisini de basarili bulmadim benim tufekte, namludan namluya isabet degisebiliyor tabi test edin. Ancak pelletin namluya zorla girmemesi gerekiyor. Bosluga duser gibi de girmemesi gerekiyor tatlı sıkı oturmalı. Gamonun magnum pelleti benim namluya sigmiyordu kullanmamak gerek oyle pelleti. Ve yumusak olmasi lazim.
      Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA
    • cahar yazdı:

En iyisi biraz kullanın 100-150 atış.Baktınız sıkıntılar devam ediyor ona göre davranırsınız.Fotodaki kundağın ucu çok ayrık duruyor,çekimden mi kaynaklı acaba gerçeği mi böyledir?
      hocam tam halde fotoğraf çeker aksama atarım :)

yasins yazdı:

evet aynen dediğim yerden geliyor ses kundağı çıkardığınızda sürtünen parçayı açık ve net bir şekilde göreceksiniz. Ben yaylı mod125i vortekse çevirtmiştim rahatsız olup nereden geliyor diye ses baya aramıştım fazla kullanamadan tüfeği sattım ama kesinlikle normal değil fabrikaya bakıma yollayın tüfeği durumu anlatır bir yazı ile
      satıcı ile temasa geçtim (bozkurtav) @cahar hocamın dediği gibi 100-150 atış yapın dedi.. daha sonrasında eğer sorun oluyorsa firma bilgilerini paylaştı. olmadı dediğin gibi yapacağım hocam.

125 Sniper yazdı:

Abi o sesi biliyorum, ben tufegi aldiktan sonra hic yaglamamistim yaklasik 600 700 atistan sonra ayni ses gelmeye baslamisti ve kurarken hafif hafif takiliyordu. Eger takilma varsa yagsizliktan, takilma yoksa bir parca sorunludur. Namlunun asagi yukari hareket etmesini saglayan bolume ve hareketli parcalari yaglarsaniz sorun cozulur gibime geliyor. Bir deneyin derim. Gamonun pbasi sanirim alasimli pelletti ve oldukca sert oldugunu okumustum yivlere zarar verebilir deniyordu. Hunter ve ts22 kullanilabilir fakat ben ikisini de basarili bulmadim benim tufekte, namludan namluya isabet degisebiliyor tabi test edin. Ancak pelletin namluya zorla girmemesi gerekiyor. Bosluga duser gibi de girmemesi gerekiyor tatlı sıkı oturmalı. Gamonun magnum pelleti benim namluya sigmiyordu kullanmamak gerek oyle pelleti. Ve yumusak olmasi lazim.
      üstad şu anda tek gram takılma yok gayet güzel akıyor mekanizma sadece kurarken abzürt bir ses var. pba için bende yabancı sitede bu sekilde okumuştum inanmamıştım.. (kaynak eklemeye calısırım) şimdi sende aynı sekilde yorumlayınca.. pba'yı artık rafa kaldırıyorum. yada ihtiyacı olana gönderebilirim. :))
      5.51 için kafa çapları iyi ama markadan markaya hassasiyetlik gösteriyor tabi senin dediğin gibi.
      değerli cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim gerçekten çok kaliteli cevaplar veriyorsunuz. :)
    • normal duruyor bence
      yarın yanıma denemelik ince dikiş makinası yağı alacağım, 100 150 atış yapalım.. sonucu bildireceğim. Ayrıca hatsan'a 2 gün önce mail atmıştım hangi yağı kullanayım, tüfeğin korunmasına ilişkin nelere dikkat edeceğim gibisinden mail attım hemen dönüş yapmışlar telefon paylaşın biz sizi arayalım.. vallahi şaşırdım (o.0)

adamlar malının arkasında gerçekten abartmıyorum çok iyiler bu konuda..
      Dosyalar