seçim! Hangi Diana

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • peki gamo dan vazgeçtim 1000 tl de bütçem var diana mag. 460 bide 350 mag. var hangisi sizce aslında biraz daha zorlayıp airking mi almalı?

At44wx-10 + hill pompa
    hatsan optima 5.5mm
    hatsan mod 45
    s,;ss,;ss,;s

• Biraz daha zorlayıp Pcp almalı.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Ya da hiç zorlamadan AT44 alabilirsiniz ve tüm ıvır zıvırı, yani bu benim görüşüm ,illa AT44 alın diyemem sonuçta giriş için son derece iyi bir seçim olabilir.

-Hiç tüfeğim kalmadı ama kalbim sizlerle.

• At 44 mu valla bende onu epey dusundm ama onu acaba yerlı sacmayla kullanablrmyz

At44wx-10 + hill pompa
    hatsan optima 5.5mm
    hatsan mod 45
    s,;ss,;ss,;s

• Bence Diana'yı da yerli saçma (pellet ) ile kullanma !! :)

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• bence yaylı, pcp farketmez, sadece 10m civarı atmayacaksanız yerli hatta gamo dahi pellet kullanılmaz. insanı tüfeğinden soğutur.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Diana 350 Magnum 4,5 mm kullandım.Çok güçlü ve isabetli bir tüfekti.Ancak yaylıların ürettiği enerji PCP ler kadar yüksek değil.Yaylıda genelde 4,5 mm tercih edilmesi gerekiyor.Çap mutlaka 5,5 mm olacaksa sadece Dianada Model 48-52 veya 54 Air King seçilebilir.Bu üç model haricinde Dianada ve alternatifi Weihrauchda 4,5 mm tercih edin.İsabetlilik açısından genel bir kanı daha var o da sabit namlu olması.Bu durumda Diana 460 Magnum ve Weihrauch HW 97K tercih edilebilecekler arasına giriyor.Sonuçta zevkler tartışılmıyor, size hangisi yakın kelirse en iyi odur.İsabetli atışlar dilerim.

• Yıllarca Diana Mod 54. kullandım. Çok isabetli ve kullanımı zevkli bir tüfektir. Tek olumsuz yanı dürbünle beraber 5 kg'ı geçen ağırlığıdır. Ancak PCP aldıktan sonra Şahinden inip Ferrariye binmiş gibi oldum. Diana 54 hiç zevk vermemeye başladı bende sattım.

Diyeceğim o ki, madem 1000 TL bütçeniz var, ya AT44 yada uygun fiyatlı başka marka-model 2.el PCP alın derim. İnanın pişman olmazsınız.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Ayrıca yeni thumbhole kundağın ergonomisi bence başarılı olmamış. Tetik çok ileride kalmış.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776