FX Tetik Mekanizması Hakkında Masallar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • FX tetik mekanizması içindeki parça için diğer forumda İnceleme adı altında "aman çok ince, nasıl yapmışlar, çok tehlikeli" diye yazan ve peşinden gidenler , inananlar. Ben silahın içini bilmediğim-anlamadığım için o zamanlar sadece "yapan öyle yapmış, vardır bir hesabı-kitabı" diye düşünmüştüm. Cumartesi günü benim yaklaşık 30000 atış yapmış gladiatörü Evren ve Murat söktüler. Bahsettikleri küçücük parçayı gördüm, tetik mekanizmasında ve çekici tutan (hakikaten minnacık ve incecik) bir parça. Görür görmez "haa çamur attıkları parça buymuş" dedim. Parçanın bırakın kırılmasını , o kadar kullanımdan sonra nerdeyse aşınmamış bile olması beni hem şaşırttı hem sevindirdi. Hatta "bu nasıl bir malzemeden imal edilmişki bu kadar yük-darbe-kullanım sonunda hala bu kadar iyi durumda " diye düşünmekten kendimi alamadım.

Ben bu konuyu polemik olsun diye yazmıyorum. Amacım sadece bu masalları duyup/okuyup benim gibi o parçayı görmemiş/ve muhtemelende görmeyecek olanların aklındaki (varsa) soru işaretlerini ortadan kaldırmak.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem, Mustafa Abi banada alırken hiç söylemedi, bunların kaç binde ne bakımı var. 30.000 de tetik,50.000 namlu, tüp gibi mi.
    Şaka bir yana o yazıyı bende görmüştüm. Bu dediklerinden sonra yüreğime bir defa daha su serpildi.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• "Ben silahın içini bilmediğim-anlamadığım için o zamanlar sadece "yapan öyle yapmış, vardır bir hesabı-kitabı" diye düşünmüştüm. "

Bende aynen öyle düşünmüş ve hiç kafama takmamıştım ;keyfs; .....Elin İsveçlisi yaş tahtaya basarmı.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Official Post

Avrupanın göbeğinde bir ülke İsveç ve Dünyanın bir numarası olmuş, milyon Eurolar harcanmış bir firma, düşünebiliyormusunuz o ince tetik tırnağının kopup namlunun karşısındaki birini vurup öldürdüğünü? Ödeyeceği tazminatla tarih olur, bari çamur atarken biraz daha akıllı hareket edebilecek kadar zekaya sahip olabilselerdi !

• xccc olsaydı "nerelerinden anladıklarını" sorardı ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

.

ankarateam.png

• Official Post

xccc olsaydı "nerelerinden anladıklarını" sorardı ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

Ama maalesef yok artık. ;kihhik,

• Bir de bu tırnak kopacakmış da, şarjör de otomatik indeksli olduğundan silah tam otomatiğe bağlayacakmış da, şarjör bitene kadar seri atış yapacakmış.

Aklı evvellerin hangisiydi bunu yazan hatırlamıyorum ama "İyi diyorsun da boltu kim çekecek o arada güzelim?" diye özel mesaj yazıp sonra yüzgöz olmayayım diye yollamadan sildiğimi hatırlarım.

Hayal alemi pek genişti yazan arkadaşın.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• bunu revo için düşünmüş olabilir ...

.

ankarateam.png

• Official Post

bunu revo için düşünmüş olabilir ...

T12 ve Gladiatorün tetik tırnağı 2mm iken Revolutionun tetik tırnağı 5mm kalınlıkta

• Hayır abi, T12 için yazmıştı. Özellikle bakmıştım Revo'dan mı bahsediyor diye.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Bu vesileyle;kimler geldi kimler geçti forumdan.Renkli kişilikler vardı,büyük bir hevesle bu işi sürdürüp daha sonra (bazılarının nedenini bilmiyorum) bir daha tek satır yazmayan üyeler!!!??

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• meşedüzü diyorsa doğrudur.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Official Post

neden Revolutionun tetik tırnağı 5mm kalınlıkta?

Vuruntulu çalıştığı için

• hmm anladım teşekkür ederim. ben galiba fx gladiatora aşık oldum ;confused; namlusundan tırnağına kadar ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.