Tilki Avı AA s410

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • watch?v=BLwX9DxICR8&feature=related

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• watch?v=BLwX9DxICR8&feature=related

Merakımı mazur görmeniz dileğiyle görüntülerdeki tilki avında tilkinin kafatasının delindiği sanırımda beynine girdiğini görüyoruz gösterimin sonundaki bilgiler kafamı karıştırdı,şöyleki 16 grains jsp yumuşak bir pelet olmakla beraber 20 yardsdan 11 lbs güçle vuruyor buda demektirki 16 grains peletin 11 lbs güce sahip olması için yaklaşık silahın namlu çıkış hızı 550 fps olması gerekiyor zaten AA s410 900fps lerde atıyor diyelimki düşük güç ayarında bile atılsa sizlerce mantıklımı 550 fps hızla hayvanın kafatasının delinmesi...

saygılar

• 20 yard =kabaca 18 mt eder bu mesafeden rahatlıkla kafatasını delebilir.Her ne kadar köpekgillerin en sert yeri kafatasıysada göz çukuruna çok yakın bir mesafeden girmiş ve oradan beyne ulaşmış da olabilir.Otopsi yapmam lazım kesin tanı için. :rolleyes:

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Merakımı mazur görmeniz dileğiyle görüntülerdeki tilki avında tilkinin kafatasının delindiği sanırımda beynine girdiğini görüyoruz gösterimin sonundaki bilgiler kafamı karıştırdı,şöyleki 16 grains jsp yumuşak bir pelet olmakla beraber 20 yardsdan 11 lbs güçle vuruyor buda demektirki 16 grains peletin 11 lbs güce sahip olması için yaklaşık silahın namlu çıkış hızı 550 fps olması gerekiyor zaten AA s410 900fps lerde atıyor diyelimki düşük güç ayarında bile atılsa sizlerce mantıklımı 550 fps hızla hayvanın kafatasının delinmesi...

saygılar

11 lb. tilkinin ağırlığı, silahın gücü değil.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• 20 yard =kabaca 18 mt eder bu mesafeden rahatlıkla kafatasını delebilir.Her ne kadar köpekgillerin en sert yeri kafatasıysada göz çukuruna çok yakın bir mesafeden girmiş ve oradan beyne ulaşmış da olabilir.Otopsi yapmam lazım kesin tanı için. :rolleyes:

Otopsi mi nekropsi mi :P

• aramızda veteriner yokmu ? otopsi yapsa :S

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Veteriner hekimlikte otopsi olmaz. O insanlara yapılır :) Hayvanlara yapılana nekropsi denir, o yüzden dedim. İkiside aynı şey:)

• 11 lb. tilkinin ağırlığı, silahın gücü değil.

Günaydın;

Tabi ya nasıl düşünemedim tilkinin ağırlığı olduğunu teşekkür ederim.

şimdi oldu mantık kurallarının içinde, nitekim 920 fps gibi AA s410 bunu yapar.

saygılar....

• Tilkinin öldürülmesine üzüldüm. Çok ta güzel hayvanmış. Yazık olmuş.

ankarateam.png[color=#0000ff]

• +1 varmı vulpes vulpes gibi zarif ve güzel bir yırtıcı canlı hali cok daha güzel...

saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Sırf deneme amaçlı hayvan katline kesinlikle karşıyım,ben avlanan (havalı ile değil),silah hobisi olan bir insan olarak sırf zevk için ayı,tilki,kurt vs.. hayvanların vurulmasına karşıyım

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917
    Zoraki 2918

Bsa sweet 8-32x44

• Merhabalar öncelikle bu özelliklere göre tilki kafasında delik açılabilirmi sorusunu cevaplayayım evet açılabilir fakat bu kafasının neresinden vurulduğuna bağlıdır konuyu biraz daha açmak gerekirse kemklerin inceldiği kulak çevresine bu şartlar altında atılan bir pellet hiç zorlanmadan deler...Ama kafatasının kalın bir bölümüne denk gelen bu pellet ne yapar onu bilemiyeceğim....

Gençay Güneş

25-06-1989

...İSABETLİ ATIŞLAR... ;tufey#

• 20mt den hatsan mod55 177calibre gamo rocket mühimmat ile onaylanmıştır 22 lik aa ile hayli hayli mümkün önemli olan kulak içi yada göz çukuruna denk getirmek kafa tası palletin hızını kemediğinden yumuşak yapıya sahip olan beyin pallete aynı balistik testlerde kullanılan seramik hamuru gibi tepki vermekte ölüm süresi tekriben 10sn yada daha kısa

• tilki yurtdışındada predator kapsamında değildir ne olur vurmayalım.

S410

• yavru köpek vardı bahçede onun yemeğini yiyodu gelip dediler kuduz bulaştırır falan ondan bi heycanla oldu işte yoksa öyle kolay kolay cana kıyamıyorum ilk avım tavşandı günlerce gözümün önunden gitmedi valla

• Ayrıca tek bir tilkiyi vurduğunda ,yüzlerce fareyi de vurman gerekir.Tilki ,baykuş ile birlikte en iyi kemirgen baskılayıcı hayvanlardandır.

Zorda kalmadıkça canlılara sıkmamanı dilerim

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• yedikmi zılgıtı beki abim bidaha yapmam ama bunu da paylaşmasaydım vicdan azabı cekerdim valla

• Merak ettiğim bir şey var, bu hatsan mod 125 gibi tüfeklerle falan kafa üstünde bir yerlerden vursak kafatasını delip öldürebilir mi? Yumuşak yerlerden değil sert yerlerden bahsediyorum. Aynı şekilde kalpten vurulursa yine insanı öldürür herahlde?

I. Nesil Webley Patriot .22 cal. Tüfek - Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO Dürbün
    Daisy Powerline 617x .177 cal. Tabanca
    Optima 3-12x44 AOE Dürbün