Çakı koleksiyonum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hüseyin selam... Gerber'in kendi sitesine baktın mı?

Sevgiler,

Aleyküm selam abi baktım fakat yurtdışından alma imkanım yok o yüzden Türkiye'den arıyorum fakat burdakilerin orjinalliğine pek inanamadım açıkcası.

Saygılar...

Hatsan Mod95 SaS 4,5 + Optima 3-12x44 AOE

HÜSEYİN ALKAN agt

• Bunlar da son 4 ay içinde hediye gelenler... Gönderenlere teşekkür eder, üstün başarılarının devamını dilerim ;)

Sevgiler,

[Resim Engellendi: http://a.imageshack.us/img412/4484/1008460.jpg]

cem abi bunlarda neler böyle. dünyanın 8 harikası gibiler. marka/model yazabilirmisin,özellikle 2. ve 5.nin modellerini yazarsan minnettar olurum

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• Sevgili Black_Angel, çakıları beğendiğine sevindim... Listelersek;

1- Gerber Truss

2- Gerber Truss 2.0 Serrated

3 - 4- Columbia markalı (yani markasız) Çin üretimi çakılar

5- CRKT çakması Columbia TR satış fiyatı 18.50 TL

6- Spyderco byrd

7- Cold Steel Ti-Lite 4" ZyTel Handle

8- Böker F.As.Op.

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Cem abi bu 2 çakıyı nereden aldın acaba? link yollayabilirmisin? bu arada benim adımda Cem :)

Memnun oldum adaş :) Truss'u Bilkent Ankuva AVM'deki sigara filan satan yerden aldım... CRKT çakmasını ise Başar hediye getirdi sağolsun ama aynısı Ulustaki Av Markette var...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• ben yanlis anlasilmanin onune gecmek istiyorum izninizle..
    on camda 4 adet referans noktasi belirledikten sonra caki ile cam i degil lamine cam arasinda ki pvb yi kesiyor itfaiyeci amca..
    on cam temperli oldugundan un ufak oluyor aldigi darbeler ile ancak iki temperli cam arasinda ki pvb bu dagilmis camlari bir arada tutar..

Düzeltme:

Günümüzdeki araçların büyük bir çoğunluğunun ön camları lamine olarak üretilen camdır.

Çok nadir olarak ön camlar temperli olarak üretilir.

Temperli camlar kurşun geçirmez cam yapımında lamine edilir ve kalınlıkları da asgari 6 cm olur.Bu kalınlıkta 3,4,5,6,8 mm camlar kademe kademe her kalınlıktaki camdan ikişerli olarak PVB ile birleştirilir.(038 ve 076mm PVB ile birleştirilir.)

Lamine camlar ise (genelde araç ön camları ve otobüs v.s yan camlarında da kullanılır)1,2 ve 1,6 mm iki camın iç ve dış olarak kesilir ve lamine fırınlarında ısı ile şekillendirilir.İkinci olarak da bu iç ve dış iki cam arası temizlenilerek PVB serilir.Son aşama olarak otoklav da ısı ve basınçla ara birleştirici malzeme PVB şeffaflaşarak lamine cam kullanıma hazır hale gelir.

Lamine camlar yapı olarak bildiğimiz pencerelerde kullanılan cam sertliğindedir.Bunun mukavemeti özel şekli ve arasındaki esnek PVB den gelir.

Lamine cam üzerinde video daki gibi darbeler ile delik açıldığında itfaiyecinin yaptığı gibi rahatlıkla kesilebilir.Cam temperli camlardaki gibi dağılmaz.Zaten araç ön camlarının temperli olarak üretiminin terk edilmesinin nedeni de cam bir darbe sonucu kırıldığında dağılmadan yerinde kalarak sürücünün görüşünü kapatması ve çok daha ciddi kazalara neden olmasıdır.(cam kırılarak araç içerisine düşmesinde de sürücüyü yaralıyarak yine ikinci bir kazaya neden olmaktadır.)

Lamine camlar temperli camlara göre daha az dirençlidir ama sonuç olarak bir kaza durumunda dahi ön camda görüş kesinlikle kapanmaz.Lamine cam kırıldığında da üretiminde bir kalite sorunu yoksa asla PVB den ayrılarak fırlamaz ve yaralanmaya neden olmaz.

Umarım küçük konuda aydınlatıcı olmuşumdur.

• Memnun oldum adaş Truss'u Bilkent Ankuva AVM'deki sigara filan satan yerden aldım... CRKT çakmasını ise Başar hediye getirdi sağolsun ama aynısı Ulustaki Av Markette var...,

bende çok memnun oldum cem abi.cok teşekkür ederim.ikisini de en yakın zamanda temin etmeye çalışacagım.kaliteli bir kaç çakım varda,onları kullanmaya kıyamıyom.ufak tefek birşey lazım oluyor dagda bayırda piknikte

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• bayram dönüşü ankaradaydım, rizeye dönerken dış kapıda av burada av markete uğrayacaktım, kapalı olduğu için solundaki av markete girdim cem abinin tütün shoptan aldığı o bıçağın aynısını ve 15 tl ye satın aldım bide kılıf hediye ettiler... yolunuz düşerse o dükkanda güzel ürünler var satıcıda çok ilgili biri, bazı bıçaklar daha pahalıydı onlar işinize yaramaz almayın dedi ;d;

A-TAKIMI

• Forum da oldukça meraklısı var sanıyorum, bence her koleksyoncunun arşivinde olması gereken bir model daha önereyim.

http://www.gerberuk.com/index.php/product/id/412

Nerede olursanız olun sizi mahcup etmeyecek bir bıçaktır.

Air Arms S410 Extra B.A 1000 FPS + BSA 8-32x44
    ankarateam.png

• Forum da oldukça meraklısı var sanıyorum, bence her koleksyoncunun arşivinde olması gereken bir model daha önereyim.

http://www.gerberuk.com/index.php/product/id/412

Nerede olursanız olun sizi mahcup etmeyecek bir bıçaktır.

Evet gerçekten çok güzel bi bıçak, ama uzun süre kirli kalınca paslanıyo.

• Bu tür keskiler bir çok özelliği içinde barındırırlar, çelik kalitesi, sap, tasarım vs.. fakat bunların kullanımı konusunda da hassasiyet gerekir, özellikle testere ağızlı bıçaklara daha önem verilmelidir, gereksiz yere ağaç yontmak bu tür bıçaklara yapılan bir zulum gibidir. Pahalı olmalarını bir köseye bırakırsak bu tür keskiler kullanıldıktan sonra temizlenmeyi ve hafiften yağlanmayı hakedeler. Bir çeşit çocukmuamelesi gösterirseniz sanıyorum bir ömür boyu sizi yanlız bırakmalar.

ankarateam.png

• benım bır rıcam var bıcak konusunda bılgılı olan abılerden celik turlerı hakkında bızı brıaz bılgılendırsenız mesala aus8in ozelliği ne yada sanmai okadar cok ceşit varkı hangısı neyı ıfade ediyor cok merak edıyorum

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• Çelik türleri işin içine girince ortalık karışır arkadaşım, dipsiz bir kuyuya taş atmakla eşdeğer bir konu. Sana tavsiyem yapacağın iş veya bıçak kullanımındaki maksat ile doğru orantılı bir araştrma yapmandır. Bunun da en kolay yolu wikipedi ve ya google dan geçer. Eğer özel kullanım için (mesela et kesmek veya ip kesmek) gibi igi alanı söyler isen sana yardımcı olmaya çalışayım.

ankarateam.png

• ip kesmek falan degıl mesela av da kullanılcak ıkı tur bıcak bır cakı dıgerı sabıt turden agzı bozulmucak yada zor bozulcak ve cok keskın olcak
    mesala cold stelltanto su hosuma gıdıyo vıdeolarınmengeneyle 45 derece egıyo eskı halıne gelıyo tekrar arabanın kaputunu delıp gecıyo agzı bozulmuyo
    boyle bır bıcak ıcın hangı celıgı tercıh edıcem

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• Dostum size iki adet link yolluyorum birini tercih edin bıçak için üçüncü link ise çeliklerin niteliklerini gösterir ki sizin istediğiniz orta sert bir çelik onada butablodan ulaşabilirsiniz.

1 öneri : http://www.crkt.com/Ultima-5in-Black-Blade-Veff-Combo-Edge

2 öneri : http://www.crkt.com/Hissatsu

3 öneri çelik tablosu : http://www.crkt.com/steelfacts

hadi kolay gelsin.

ankarateam.png

• benım bır rıcam var bıcak konusunda bılgılı olan abılerden celik turlerı hakkında bızı brıaz bılgılendırsenız mesala aus8in ozelliği ne yada sanmai okadar cok ceşit varkı hangısı neyı ıfade ediyor cok merak edıyorum

Bir başka forumdan bıçaklarla ilgili bir arkadaşımın blog sayfasının linkini vereyim incelemeniz için. Arkadaşım blog sayfasındaki ve daha bir çok keskiye sahiptir. Blog sayfasında çelik türleri ile de ilgili bilgi bulabilirsiniz.

http://sinanknives.blogspot.com/