ilk tüfeğimi aldım gamo cfx royal 4.5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar ilk tüfeğimi alarak aranıza katıldım eğer zamanınız olursa birkaç sorum olacak
    *tüfeğin sesini azaltmanın bir yolu var mı?
    *sterling 3-9x40 dürbünde taktırdım alırken bu sayılar neyi ifade ediyor?
    *gamo pro hunter pellet aldım sert veya yumuşak zenine atarken farklı pellet kullanılması gerekiyor mu?
    *tüfeğin bakımı için neler yapmam gerekir
    *ha bide kac metreden bira şişesini patlatabilir bu alet rezil olmıyım yarın :)
    forumu araştırabildiğim kadar araştırdım bu sorulara sadece cevap bulamadım eger boş vaktinizde cevaplarsanız cok sevinirim
    bu arada tüfeği ümraniyeden den aldım saoğlsun ordaki arkadaşlar cok yardımcı oldular sıfırlamasınıda uygulamalı olrak hemde öğreterek yaptılar

• Tufeginiz hayirli olsun,

sesi azaltmak maalesef mumkun degil,
    3 ve 9 durbununuzun yakinlastirma gucunu, 40 ise dis mercek capinin olcusunu simgeliyor

gamo ts10 tavsiye ederim, bende ayni gucte baska bir gamo 4.5 (socom tactical) kullaniyorum, ts10 daha agir oldugu icin dis etkenlerden daha az etkileniyor ve daha isabetli oluyor.

namlu bakimi icin metal harbi kullanmiyorum, metalin metale surtmesi namluyu olumsuz etkiliycektir, misina ile pamuklu bir bez kullanip temizlemek sonrada silah yagi ile yaglamak yeterli

bira sisesi konusunda denemem olmadi, o bakimdan yorum yapamiyorum

saygilar

• hayırlı olsun. Bende de cfx var en iyi sonucu aa diablo field pelleti ile aldım. 100m den bira şişesi denemedim ama soda şişesini kırabiliyor. Özellikle rüzgarsız havada isabetliliği mükemmel. Genelde tetik sert diye yorumlar var ama bendeki oldukça yumuşak zaman zaman tetik boşluğunu alırken bile farkına varmadan atış yapabiliyor.

kostok:imzanızda gamo dynamax sahibi olduğunuzu görüyorum. bende bu tüfekten almayı düşünüyorum. Dynamax hakkındaki tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz?

Gamo PT-90
    Gamo CFX 4.5 (satılık)
    Gamo 4x32 WR Silver (satılık)
    Gamo DynaMax 5.5
    egeteam.png

• hayırlı olsun. Bende de cfx var en iyi sonucu aa diablo field pelleti ile aldım. 100m den bira şişesi denemedim ama soda şişesini kırabiliyor. Özellikle rüzgarsız havada isabetliliği mükemmel. Genelde tetik sert diye yorumlar var ama bendeki oldukça yumuşak zaman zaman tetik boşluğunu alırken bile farkına varmadan atış yapabiliyor.

kostok:imzanızda gamo dynamax sahibi olduğunuzu görüyorum. bende bu tüfekten almayı düşünüyorum. Dynamax hakkındaki tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz?

tabiki paylasiyim,

yaklasik 1 aydir kullaniyorum, bu 1 ayin en az 13 gunu arazide gecti, yaklasik 3000 atis yapmisimdir.

herkese gore degisebilecek seyler yerine daha somut noktalara deginecegim

oncelikle fiyat performans acisindan 10 uzerinden 9 alir cunku bin ytl civari satin alinabilecek BSA dovme namluya sahip BSA uretimi bir pcp yok, bazilari silahin BSA dovme namluya sahip olmadigini iddia etmis, forumlarda rastliyorum ama koskoca bsa nin kendi namlu tezgahi varken gidipte cin' den 5 dolar olsa dahi namlu alip kullanacagina ihtimal vermiyorum.

tufek kolay ele geliyor, destekli ve desteksiz atislarda isabet acisindan beni oldukca tatmin etti, grupman konularindan birinde bir 50 metre grupman yayinlamistim ama simdi onu buraya ekleyemiyorum bu mesaji pda dan gonderiyorum.

genel olarak jsb 18 grain kullaniyorum fakat bununla ilgili bir crono olcumu henuz yapamadim, en kisa zamanda olcumu yapacagim.

200 cc tup hacmi 3 sarjor tam guc sagliyor, 3 ncude biraz azalma oluyor 50 metrede fakat 3 ncuyu 25 mt ye atarsaniz ayni noktadan sonuc aliyorsunuz.

maksimim calisma basinci 232 yaziyor manuelde ama 200 ustu barda tufek gucsuzlesiyor, bir kac defa denedim artik hep 200 dolduruyorum.

umarim yardimci olabilmisimdir

saygilar

• umarim yardimci olabilmisimdir

teşekkürler. en doğru bilgi kullanandan alınır. Kafamdaki bazı soru işaretlerini giderdiniz.

Gamo PT-90
    Gamo CFX 4.5 (satılık)
    Gamo 4x32 WR Silver (satılık)
    Gamo DynaMax 5.5
    egeteam.png