Sahip Olduğum Bıçaklar ve Önemli Bir Soru

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • tesekkürler,

Böker Ti-Blade yani titanium ,carbon sapiyla süper hafif..üstünün kristal-dekoru aliminyum titaniumdanmis...

saygilar
    vmaxxx

Bizim CAKIRCALIMIZ , ATCALI KEL MEHMET EFEMIZ ve KAMALI ZEYBEGIMIZ varken ,neyleyim ben elin WAFFEN SS ini .....

• Son resimdeki siyah saplı hoşuma gitti.
    Markası nedir?

• selamlar,

benchmade dejavoo s30v özel presslenmis toz celikdendir . sertligi 60HRC
    süper iscilik ve kaliteli ! tavsiye ederim favorimdir

www.benchmade.com/products/740

saygilar

Bizim CAKIRCALIMIZ , ATCALI KEL MEHMET EFEMIZ ve KAMALI ZEYBEGIMIZ varken ,neyleyim ben elin WAFFEN SS ini .....

• bicagin bilenmesinde agiz yapisi cok onemlidir

bicagin ilk once agzinin tas ile istenen sekle getirilmesi gerekir. tek ve iki kirimla acilan bicaklari daha keski bi hale getirmek icin kirimin yok edilip tekrar olusturulmasi en iyi sonucu vericektir.
    ben sahsen oval acip en son dayaniklilik vermesi icin ufak tek kirim aciyorum

ben genelde kucuk caki ve bicaklarimi zimparayla bilerim. fakat vidyoda gosterilen seklin biraz disinda
    zimpara kagidinin altin 5 kat kadar kagit havlu katlayip koyarim ( gerek var ise tas ile actiktan sonra )
    boylece zimpara bicagin agzina ve kirim yerine mukemmel bi ovallikle aciyor ( bicagin yan zuzunu tam yapistirarak )
    pecetelerde yan yuz tam yapisikken bicagin agzina da gereken baskiyi uyguluyor ve oval bi sekilde aciyor
    bu sekilde ustura keskinligine ulasabilirsiniz fakat dikkat edilmesi gereken bi konu bu sekilde bicagin agzi dayaniksiz olur cabuk korlenir

bu sekilde acildiktan sonra bicagi yag tasinda tekrar kisa bir sure acili olarak bilemek agzina dayaniklik verecek kadar bir kirim olusturur

keske resim koyabilsem burdan bende koleksiyonumu sergilemek isterdim ;confused;

[Resim Engellendi: http://img12.imageshack.us/img12/6884/bileme.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

>>Gamo CFX<<

• Merhaba arkadaşlar;

Bileme ile ilgili işimize yarayabileceğini düşündüğüm aparatları net te gezinirken gördüm. Daha önce yayınlanıp yayınlanmadığını bilmiyorum. Bir çoğumuzun üzerine titrediği bıçakları ya da çakıları olduğunu yazılarınızdan anlayabiliyorum. Orijinal açılarını bozmadan bilemek maharet ve emek istiyor. Kimileri için büyük bir zevk... Ancak o el melekesi herkeste olmuyor maalesef. Kazanılması içinde bir çok kesicinin ağızları mahvediliyor. Neyse uzun lafın kısası aşağıda linklerini veriyorum. Cabelas ve KnifeCenter.com sitelerinde bulabilirsiniz.

http://www.knifecenter.com/kc_…ore_detail.html?s=ga10005

http://www.cabelas.com/product/Hunting/Knives-Tools/Knife-Sharpeners%7C/pc/104791680/c/104740380/sc/104560380/GATCO8482-Ultimate-Knife-Sharpening-System/732546.uts?destination=%2Fcatalog%2Fbrowse%2Fhunting-knives-tools-knife-sharpeners%2F_%2FN-1100168%2FNs-CATEGORY_SEQ_104560380%3FWTz_l%3DSBC%253Bcat104791680%253Bcat104740380&WTz_l=SBC%3Bcat104791680%3Bcat104740380%3Bcat104560380