Diana Havalı Tüfek-Tavsiyeleriniz ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle herkese merhabalar forumda yeniyim. =)
    Havalı tüfek almak istiyorum uzun araştırmalar yaptım forumdada bi çok paylaşımı okudum.Son olarak sizlerinde fikrini almak istedim.

Diana Mod 460 magnum
    Diana Mod 470 TH
    Diana Mod 54 ten hangisini tavsiye edersiniz.Tüfekten en büyük beklentim güç.Tercihim 5.5 mm olacak.karşılaştırmalı olarak bilgi verebilirmisiniz? Öneriniz nedir? Ayrıca beklentilerim doğrultusunda 1000 tl civarında başka hangi tüfekleri önerirsiniz (Kırma namlu istemiyorum)

Herkese şimdiden teşekkürler. =)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen batalay ().

• Kardeşim Yaylı konusunda Mod99 işini görür.70 metreden dürbünle Şişe kırabilirsin bu tüfekle.Seni Kesin memnun eder.Gene senin tercihin arkadaş.
    http://www.hatsan.com.tr/airguns_mod_99.asp
    Göz Gezdir. ;atlig;

;tese;kkur Mod 99 ... ;tese;kkur 3*9*32 optima - Hatsan Bipod * Reddot 1*40 - Yatagun Dampa .
    ;tufey# Keyfine Bak ;tufey#

• teşekkürler.ama 97k düşünmüyorum..sanırım diana ya takılmış durumdayım.istanbulda diana tüfekleri nerede bulabilirim.tophane biliyorum ama tam adres verebilecek olan var mı ? =)

• Kardeşim Yaylı konusunda Mod99 işini görür.70 metreden dürbünle Şişe kırabilirsin bu tüfekle.Seni Kesin memnun eder.Gene senin tercihin arkadaş.
    http://www.hatsan.com.tr/airguns_mod_99.asp
    Göz Gezdir. ;atlig;

teşekkürler yalnız hatsan düşünmüyorum kesinlikle.önceliğim ithaller.ithallerin içinde de diana. :thumbup:

• burdan iletişim bilgileri ile irtibata geçebilirsiniz,Mustafa abi gereken yardımı yapar tüfekler konusunda,

http://www.yatagun.com.tr/urun.asp?ID3=1361&mrc=23

• bu tüfeklerde 5.5 mm nin sorun enerji kaybı vb. açılardan sorun yaratmıycağını düşünüyorum tüfekler güçlü olduğu için ama doğru mu düşünüyorum acaba ?

• Diana 54 bildiğimiz gibi ağır silah. Diana 470 de ise 460 göre yeni kundak eklenmiş bu da silahın ağırlığını arttırmıştır. Bulabilirseniz 460 Bulamazsanız 470 alın. Forumda 460'ın ikinci eli kaldımı bilmiyorum ama varsa bir araştırın.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Diana 54 bildiğimiz gibi ağır silah. Diana 470 de ise 460 göre yeni kundak eklenmiş bu da silahın ağırlığını arttırmıştır. Bulabilirseniz 460 Bulamazsanız 470 alın. Forumda 460'ın ikinci eli kaldımı bilmiyorum ama varsa bir araştırın.

bende 54 e biraz soğuktum açıkçası dediğiniz gibi çok ağır olduğu için 460 ta karar kılcaktım ama 460 ın iç aksamındaki bazı parçalarda plastik kullanıldığı söylenmişti bu yüzden ben 460 la 470 arasındaki kilo farkının (0,6 kg fark var) bu iç aksamın değiştirilmesinden kaynaklandığını düşünmüştüm. yeni kundak eklenmiş dediniz ama bunu acemiliğimi mazur görerek biraz açabilirmisiniz ?

470 4.3kg bu ağırlık arazide çok sorun olurmu sizce (çok yapılı değilim) =))

(ikinci el düşünmüyorum-önerilerinizi dikkate alıcam)

• yaylı da güç istiyorsaniz ve illa diana diyorsanız alabileceğiniz en iyi silah diana mod 54 tür.tepme olmadığından pcp keyfinde uzun mesafelere sorunsuz atış yapabilirsiniz.modifiye yapmaya en uygun yaylı silahtır aynı zamanda.Dampa ayak ile üzerine 40 mm mercekli bir dürbün süper oluyor.
    Modifiyeler bölümünde Mustafa serdar Amcamin benim eski mod54 e yaptığı modifiye yazısını inceleyebilirsiniz.Başlıkta" Bactery için" yazıyordu sanırım.Telefondan girdiğim için link veremiyorum.

Ama güç dışında yine kalite ve estetik istiyorsaniz Bence air arms tx200 ve pro sport u kesinlikle inceleyin derim.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• yaylı da güç istiyorsaniz ve illa diana diyorsanız alabileceğiniz en iyi silah diana mod 54 tür.tepme olmadığından pcp keyfinde uzun mesafelere sorunsuz atış yapabilirsiniz.modifiye yapmaya en uygun yaylı silahtır aynı zamanda.Dampa ayak ile üzerine 40 mm mercekli bir dürbün süper oluyor.
    Modifiyeler bölümünde Mustafa serdar Amcamin benim eski mod54 e yaptığı modifiye yazısını inceleyebilirsiniz.Başlıkta" Bactery için" yazıyordu sanırım.Telefondan girdiğim için link veremiyorum.

Ama güç dışında yine kalite ve estetik istiyorsaniz Bence air arms tx200 ve pro sport u kesinlikle inceleyin derim.

sayfayı inceliycem teşekkürler =) evet mod 54 bi çok açıdan öne çıkıyor ama 4.5 kg lık ağırlığı arazide gözümü korkutuyo.büyük sorun olurmu acaba bilemiyorum.gerçi 470th de 4.3 kg ama... :whistling:

• sayfayı inceliycem teşekkürler =) evet mod 54 bi çok açıdan öne çıkıyor ama 4.5 kg lık ağırlığı arazide gözümü korkutuyo.büyük sorun olurmu acaba bilemiyorum.gerçi 470th de 4.3 kg ama... :whistling:

Birde dürbün binince...

• mod54 ün 470 e kıyasla artıları nelerdir acaba? aralarında çok fark varmıdır kalite vs. olarak ?

• 54 ve 470 in Kalite olarak farkları olduğunu sanmıyorum.
    470 th mod 460 in yeni makyajlı hali.Fiyat farkının tek nedeni de thumbhole kundak(başparmak deliği olan kundak) farkıdır bence.
    Kalite dışında mod 54 ile 460 arasındaki en önemli fark mod 54 te ki anti tepme sistemidir.Bu özellik benzersiz biz özellik tüfeği omzunuza koyup atış yaptığınızda hiç birşey hissetmiyorsunuz aynı pcp gibi.Hatta benim AA full güçte mod54 ten fazla tepiyor.
    Diğer önemli fark ise 54 yandan kurma sistemli 460 namlu altı.Bunun bir artisi eksisi olurmu bilmem orası tercih meselesi.
    Mod54 un en büyük handikapi iseyukarıda bahsedildiği gibi ağırlığı.Ama her güzelin bir kusuruda yokmu sanki?Bazı şeyler istiyorsaniz birşeylerden fedakarlık etmeniz lazım.460 i de kullandım benim gözünde yaklaşamaz mod 54 e.atış yaptıktan sonra şişenin kırıldığını mod 54 un dürbünun den rahatlıkla izlersiniz ama 460 dan asla.tepme var çünkü.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• 54 ve 470 in Kalite olarak farkları olduğunu sanmıyorum.
    470 th mod 460 in yeni makyajlı hali.Fiyat farkının tek nedeni de thumbhole kundak(başparmak deliği olan kundak) farkıdır bence.
    Kalite dışında mod 54 ile 460 arasındaki en önemli fark mod 54 te ki anti tepme sistemidir.Bu özellik benzersiz biz özellik tüfeği omzunuza koyup atış yaptığınızda hiç birşey hissetmiyorsunuz aynı pcp gibi.Hatta benim AA full güçte mod54 ten fazla tepiyor.
    Diğer önemli fark ise 54 yandan kurma sistemli 460 namlu altı.Bunun bir artisi eksisi olurmu bilmem orası tercih meselesi.
    Mod54 un en büyük handikapi iseyukarıda bahsedildiği gibi ağırlığı.Ama her güzelin bir kusuruda yokmu sanki?Bazı şeyler istiyorsaniz birşeylerden fedakarlık etmeniz lazım.460 i de kullandım benim gözünde yaklaşamaz mod 54 e.atış yaptıktan sonra şişenin kırıldığını mod 54 un dürbünun den rahatlıkla izlersiniz ama 460 dan asla.tepme var çünkü.

benim mod 54 alma sebebim bu yazı olucak galiba ;tese;kkur =))) yüzde 90 karar verdim gibi.silahları elime aldığımda kararım değişmesse tabi.. =)

• neden pcp almayı düşünmüyorsunuz?Ben sizin sorularınıza yanıt verdiğim için size mod 54 tavsiye ettim ama onda bile tasvir ederken "pcp ye en yakın silah "dedim.Yani aynı fiyata hatta daha ucuza tam takım bir pcp almak ve çok daha fazla inanamayacağınız şeyler yapmak varken neden yaylı?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• doğru aslında bi çok açıdan pcp avantajlı ama bana göre değil yinede =) hiç düşünmedim pcp.."pcp ye en yakın yaylı" olsun benim silahım. =)) çok ağır gelmesse elime eğer =))

• diana mod 54+dürbün+ayaklık minimum yaklaşık 6 kg civarı pcp+dürbün+ayaklik mesele en uygun fiyatlı olarak bir at-44 wx-10 4 Kg yani 2 kilo fark bu da arazide olur sana 1 ton gibi birşey :)

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• mod54 kullanan arkadaşlar 5.5 mm mi tavsiye ederler.bi anket çalışması olmuş forumda 5.5 mm de mod54 birinci olmuş ama yinede bi sormak istedim (çünkü 460 ın çıkış hızı 270 m/s iken mod54 ün 240 m/s ) :whistling: bu durumda ben gibi bi aceminin aklına "e madem en güçlü mod54 neden 460 ın çıkış hızı ondan daha fazla sorusu geliyor) (iki çıkış hızıda 5.5 mm için )agt

• Her iki silahın gücü atış hızı da üretici verilerine göre (diana'nın sitesinde) 260 m/s , ayrıca mod 470 TH, mod 54 ve 460 magnum ile atış yapma imkanım oldu 470 TH nin kundağında ergonomik bir sorun var, elinize alıp atış yapmadan kararınız bu yönde vermeyin. Tetik çok ileride kalmış.

Ayrıca pcp silah alınca yanınızda dolum yapmanız için bir pompa ya da skuba ile dolum aparatı gerekiyor. Bu ağırlığı eklersek pcp nin ağırlığı arazide yaylıyı geçer. Bir tek hava hacmi çok yüksek olur da yanda tüp taşımayı pompa taşımayı gerektirmez ise karşılaştırma yapılabilir.

Ayrıca Airarms yaylılar varken Diana düşünmeniz bence yanlış olur. Bunu da samimi olarak söylediğime inanın. Dianayı her zaman bulabilirsiniz ama Airarms TX200, Prosport biterse tekrar gelirmi bilemiyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776