Pcp tüfek hava sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Elimde 300 barlık tüp var fakat bulunduğum ilde tüpe 300 bar kuru hava basacak bir yer yok. Oksijen bassam bir sakıncası olurmu yada basılabilirmi.

Hatsan AT44 PLB-10(LW)-5,5mm ;avci;

Optima 3-12x44 MilDot :thumbup:

• Çok bilgim yok ama. Silahınızı rokete çevirmiş olursunuz.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• valla harika olur. ama tetiği çekerken orda olmamak lazım. hani arabalara çarpışma testi yaparken plastik mankenler kullanılıyorya işte sizde öyle yapıp video kaydı da yaparsanız hit olur.

PATLAYAN TÜFEK bu akşam discovery kanalda..............

S410

• Official Post

valla harika olur. ama tetiği çekerken orda olmamak lazım. hani arabalara çarpışma testi yaparken plastik mankenler kullanılıyorya işte sizde öyle yapıp video kaydı da yaparsanız hit olur.

PATLAYAN TÜFEK bu akşam discovery kanalda..............

;kihhik,#hims;,;-

• Tamam yakında videoyu koyarım buraya beni izlemeye devam edin. ;,;-

;lol; ;avci; ;izci;

• Adamın biri zamanında amerika'daki pyramydair i arıyor. Diyor ki benim career atış yaparken namludan mavi bir alev çıkıyor nedendir :) meğer adam oksijan basmış tüfeğe. Hatta bizim forumdan da birisi oksijen basmıştı tüfeğe, büyük tehlike atlatmıştı. Hatta kolay vidalansın diye dolum aparatının dişlerine gres yağı sürüp skubaya vidalayan strong diye bir enayi de vardı.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bir de flame kit takmak lazım.

o zaman geceleri şöyle bir görsel şölen yapabilirsiniz :thumbup:

[Resim Engellendi: http://www.itusozluk.com/img.php/5f1a99e6d43d2c6fbe2bad633c8e127c19007/flame+thrower]

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Adamın biri zamanında amerika'daki pyramydair i arıyor. Diyor ki benim career atış yaparken namludan mavi bir alev çıkıyor nedendir meğer adam oksijan basmış tüfeğe. Hatta bizim forumdan da birisi oksijen basmıştı tüfeğe, büyük tehlike atlatmıştı. Hatta kolay vidalansın diye dolum aparatının dişlerine gres yağı sürüp skubaya vidalayan strong diye bir enayi de vardı

Üsdad ne yapdın ya rencide ediyon beni :)

• PATLAYAN TÜFEK bu akşam discovery kanalda

Yok üsdad henüz yayıncı kuruluş hakkında kesin bilgi yok dedikodudur onlar. Bizzat kendim açıklayacağım yayıncı kuruluşu tarihini saatini ama siz izlerken ben izlermiyim bilmiyorum. Yayından sonra 3 gün içinde konuya yorum yapmassam gerçekten oksijen tehlikeliymiş dersiniz soranlara +;tuftabV# f;s;s

• Official Post

Yok üsdad henüz yayıncı kuruluş hakkında kesin bilgi yok dedikodudur onlar. Bizzat kendim açıklayacağım yayıncı kuruluşu tarihini saatini ama siz izlerken ben izlermiyim bilmiyorum. Yayından sonra 3 gün içinde konuya yorum yapmassam gerçekten oksijen tehlikeliymiş dersiniz soranlara +;tuftabV# f;s;s

Espriyi alınganlık göstermeden, olgunlukla karşıladınız, herkes sizin gibi davranamayabiliyor. ;d;

• Ben de arkadaşımızı gösterdiği olgunluktan dolayı kutluyorum. Soruyu sormadan önce forumda arama yapsaydı bu cevapları almadan da neden oksijen kullanılmayacağını öğrenebilirdi.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Official Post

Ben de arkadaşımızı gösterdiği olgunluktan dolayı kutluyorum. Soruyu sormadan önce forumda arama yapsaydı bu cevapları almadan da neden oksijen kullanılmayacağını öğrenebilirdi.

Bende seni bu tespitinden dolayı kutluyorum Murat ;şrofls;.

• Ben de hepinizi kutluyorum o zaman! ;d;;tese;kkur;kihhik,

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Espriyi alınganlık göstermeden, olgunlukla karşıladınız, herkes sizin gibi davranamayabiliyor. ;d;

Sonuçta kimse kimseyi kırmadan espirili yada ciddi şekilde yorum yapıyor. Herkesin yorumuna saygım var. Ama espirili yorum yapan üstadlar olayın gizemli tarafını bilim kurgusunu daha güzel anlatıyor sanki. Hoş bir yaklaşım bence.

Ben de arkadaşımızı gösterdiği olgunluktan dolayı kutluyorum. Soruyu sormadan önce forumda arama yapsaydı bu cevapları almadan da neden oksijen kullanılmayacağını öğrenebilirdi.

Üstad bende tipik bir türk vatandaşıyım. Arayıp bulmak zor iş. Hazır olsun bana. Hem belki benim için bir ayrımcılık yapıp bir sefere mahsus izin verirsiniz diye düşündüm ;( .

Buradan sonuç olarak ;

1. Oksijen gazı kullanmamam gerektiğini.

2. Bir konu açmadan önce araştırmam gerektiğini.

3. Pompa almanın şart olduğunu.

öğrendim.

Yorum yapan herkese teşekür ediyorum.

Hayırlı forumlar

• Ayrıca illaki 300 bar doldurmanıza gerek yok ki.
    Bende de 300 barlık tüp var ama 230-250 bar doldurabiliyorlar.

Hocam ben 200 bar'a da fitim ama imkan yok. İmkansızlık neredeyse oksijen gazı basmama neden olacaktı değerli üstadlarım olmasa :).

Sivil savunma müdürlüğünde önceden doldurtabiliyorduk. Fakat memleketimin bir insanı pcp tüfekle şahin vurmuş. Vurduğu şahinin üzerinde çip varmış. Şahinin öldüğü yeri tespit edip arkadaşı yakalıyorlar. Sonuç olarak valiliğin emri üzerine sivil savunma resmi yazı olmadan artık tüplere hava basmıyor. Şahini vuran arkadaşın kullakları çınlasın bu arada X(

• Official Post

En ufak ilçelerde bile küçük sanayi siteleri mevcut, buralarda oksijen tüpünü dolduranda genelde Habaş tır ve Habaş sizin tüpünüze Azot yada Argon basabilir, Argon pahalıdır ama Azot hem ucuz hemde kuru havadan da kalitelidir, içinde oksijen olmaması (havaya göre) ve %100 nemsiz oluşu Azotu bu işte en fazla tercih edilen gaz haline getirir.

Bence pompa ile hiç uğraşmayın, FX modelleri dışında (alüminyum tüplü) çelik tüplü silahlarda nemden dolayı korozyona neden olabilmektedir.

• ufak ilçelerde

Mustafa bey ben konuyu bile yanlış açmışım. Oksijen yada başka bir gaz basılabilirmi diye açacaktım. O an ne olduysa diğer gazlar girmemiş listeye. Sorum yanlıştı ama aradığım cevap tam buydu işte çok teşekürler. Allah hacılar nasip etsin inşallah ^^