Gladıator'e 240 cc tüp'mü-500 cc tüp'mü almalıyım ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkeze merhaba.
    Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacagı gibi gladıatorume 240 cc yada 500 cc tüp alma konusunda biraz düşünceliyim.
    Şuan ek hava tüpüyle tüfegimin hacmı 690 cc.
    Almayı düşündügüm tüplerle 740 cc ve 1000 cc gibi bir rakama ulaşmanın bana ne gibi faydaları-eksileri olur,minumum güçteki atışlarda-max güçteki atışlarda ne kadar artış olur,hiç kullanan varmı bu tüplerden?
    500 cc tüpün hızlı dolum yeri yok yazıyor,ozman bunu nasıl dolduruyoruz?
    Birde bu tüpleri kullanan arkadaşlar varsa tüfegin resmini koymaları mümkünmü,estetik açıdan nasıl durduğunuda merak ediyorum.

• O kadar gladiator kullan var,düşüncesi olan kimse yokmu???

• Gladyatörün orjinal Tüpleri zaten yeterli hacimdedir.bence Arttırmaya gerek yok

arttırmak isteyenede rastlamadım.

Gladyatörde 2 ayrı tüp sistemi var hangisinden bahsediyorsun?

Namlu altındaki boru tüpe sadece ilave yapabilirsin...45 cc fark olur.
    http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?FX_airguns_Basınçlı_ek__Hava_Tüpü=&ID=308

Dipçik tarafına ise 500 cc takabilirsin..
    http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?FX_airguns_Basınçlı_Hava_Tüpü_500cc=&ID=937

A Takımı Üyesi

• Gladiatörün orjinalinde arkada 500cc, önde 145cc tüp var zaten. En fazla öne 240cc tüp alınıp 740cc yapılır. Daha az dolum ile daha fazla stabil atış yapabilirsiniz. Benim gladiatörde önde 180cc tüp var ve namlu boyunu aşmıyor. 240cc ön tüp takarsanız namludan daha uzun bir ön tüpünüz olur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Teknosman bey sanrım yazımı dıkkatlı okumadınız,bende suan zaten 45 cc ek hava tupu var.Tüfegimi bu şekilde 690 cc olarak kullanıyorum.
    Arkada dipçik tarafında zaten 500 cc tüp mevcut,benim merakım öndeki tüple ilgili.
    Ön tarafa 240cc tüp takıp(arka 500cc zaten) totalde 740 cc yapmak mı,yoksa ön tarafa 500 cc takıp(arka 500cc zaten) totalde 1000 cc yapmak mı dahi iyi olur.Bunun artısı eksisi ne olur.Max-minumum atıslardakı artıs nasıl olur diye kullanan arkadaslar varsa yorumlarını almak istedim.

• öne 500cc hangi tüpü takmayı düşünüyorsunuz?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Gladiatörün orjinalinde arkada 500cc, önde 145cc tüp var zaten. En fazla öne 240cc tüp alınıp 740cc yapılır. Daha az dolum ile daha fazla stabil atış yapabilirsiniz. Benim gladiatörde önde 180cc tüp var ve namlu boyunu aşmıyor. 240cc ön tüp takarsanız namludan daha uzun bir ön tüpünüz olur.

Namlumda suan namlu uzatma aparatı takılı,240cc bu sekılde bıle gecermı dersınız?

• Teknosman bey sanrım yazımı dıkkatlı okumadınız,bende suan zaten 45 cc ek hava tupu var.Tüfegimi bu şekilde 690 cc olarak kullanıyorum.
    Arkada dipçik tarafında zaten 500 cc tüp mevcut,benim merakım öndeki tüple ilgili.
    Ön tarafa 240cc tüp takıp(arka 500cc zaten) totalde 740 cc yapmak mı,yoksa ön tarafa 500 cc takıp(arka 500cc zaten) totalde 1000 cc yapmak mı dahi iyi olur.Bunun artısı eksisi ne olur.Max-minumum atıslardakı artıs nasıl olur diye kullanan arkadaslar varsa yorumlarını almak istedim.

Yukarıdaki açıklamayı önce yapmalıydınız..ana başlığı siz dikkatle okursanız açıklama eksik sanırım.

Ön tarafa 500 cc tüp takabilmeniz için,, (Tüpün çapından dolayı,namluya değmemesi için)bağlantı yerine "z"şeklinde adaptör yapmanız,hızlı dolum deliğinide bu bağlantıya yaparak, kundağıda kesmeniz gerekir.kazanacağınız hacim için silahın orjinalliğini bozmanızı tavsiye etmem.

(Silahınızın su anki hali 700 cc ise ,,1000 cc ye cıkardığınızda..mevcut stabil atış sayınız,ortalama %40 artacaktır.)
    silahın orjinalliğini bozup bozmamaya siz karar verin.

Aşağıdaki silahta söylediğim seyi ben uyguladım..
    http://www.airgunturk.com/inde…itemID=2961&type=page

A Takımı Üyesi

• Örnek için tesekkur ederım,güzel oldu gormek.
    Orjinalligi bozmak kesmek biçmek istemem ozman ya bu sekılde 690 cc devam edıcem yada en cok 240 cc takarak 740 cc ye yukseltıcem.
    Bu seferde RaptorX'in dedıgı gıbı namlu uzatma parcam oldugu halde,tüp namlumu gecermı sorunu cıkıyor ortaya.