fx ve airarms dışındakiler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • değerli arkadaşlar , gladım 2 senedir sorunsuz kullanıyorum. şükür. yanına bir kuma alayım diye düşündüm durdum araştırdım. yeni model alan evanix,daystate,condor vb. hep aklıma takıldı heveslendim alanlara da 1 kaç ay sonra sordum. objektif olarak olaya bakanların deyişi ise elinde glad varsa macera arama şeklindeydi. yabancı sitelere girdim. en az 50 atışlık bir krono sonucu ve grupman olayı malum silahlarımızın karnesidir. ve airarms ve fx e yine dönüp kaldım. sanırım kuma airarms olacak . illaki kaşınıyoruz ya :)
    malum ne diyeyim fantazi avı yapıyoruz. gladla gerçekten süper sonuçlar aldım. silah dendiğinde bir kez şarjör olacak. tek tek yükleme olayı arazide gitmiyor. yok yüksek hızlı si,lahlar vs.. havalıdan mucize yaratmak fizik kurallarına ters bir olay. 30 atış yap sonra 500 cc tüpe hava basacağım diye kara duman çıkar :) fantazi atışı yapacaklarsa ayrı konu ama bir havalı için 100 metre bile çok lüks bir mesafe. buna rağmen 175 metreden kara şişeleri kıpırdamadan indirebiliyorsam, 90 metreden alakanatşişeleri 3 te 3 kıpırdamasız bırakıyorsa gladımın alnından öpeyim :)
    airarms istiyorum lakin fibercarbon kasalı yada sentetik olmalı. ahşabı sevmiyorum.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• air arms bende kullandım mukemmel sılah tum dunyada zaten en cok tercıh edılen pcp hangı sıteye baksam onu goruyorum yukarıda saydıgınız condor ve evanıx harıc yurt dısında uzmanlarınmı desem sozu gecenlermı desem tercıh ettıgı sılahlar thebon daystate fx hatta cogunda ucu bırden var ve max 50 ft tufek kullanıyorlar oda air ranger

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• Benim anladığım yayı olan bir AA dan bahsediyor Mustafa Abim.
    Tavsiyem TX 200 abi. Kullanmadım bilmiyorum ama yakışıklı kerata yaw.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Benim anladığım yayı olan bir AA dan bahsediyor Mustafa Abim.
    Tavsiyem TX 200 abi. Kullanmadım bilmiyorum ama yakışıklı kerata yaw.

yok 410 dan bahsediyorum. yoksa diana 460 ı satmazdım

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Bence de kesinlikle s410 ama Mustafa abi senin istediğin zor.Sentetik kundak nasıl olacak ki.?
    Ben satıyorum abi ama mecburiyetten dolayı.yoksa asla satılacak tüfek değil.
    Istersen görüşürüz.
    Saygılar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Bence de kesinlikle s410 ama Mustafa abi senin istediğin zor.Sentetik kundak nasıl olacak ki.?
    Ben satıyorum abi ama mecburiyetten dolayı.yoksa asla satılacak tüfek değil.
    Istersen görüşürüz.
    Saygılar.

ahşabı sevemedim bir türlü. sentetik hem hafif hemde çizilme vb. bir sorunu olmuyor. bana daha tactical geliyor hem. :)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Sentetik görüntüsü,pütürlü siyah mat boya kullanılarak elde edilebilir.Ağırlığa gelince;kabze belli bir miktar boşaltılarak hafifletilebilir.Sentetik çizilmiyor diyorsunuz ama en ufak bir darbede oda çiziliyor aslında.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• aslında bir de carbon fiber usatası yetişse iyi olacak. carbon kumaşlar ülkemizde üretilmeye başladı. dışarıdan pahalıya geliyordu şimdi ise daha uygun . bu malzemeden dipcik ve kundak denkçe yapılırsa silah dağılır buna yine bişeycik olmaz.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• sanırım macera arama diyenlerdenim ;kihhik, abi takma ahşap kundak konusuna,2 3 yılda bir zımpara çektirirsin jilet gibi olur,eğerki tüfeği hor kullanıyorsan,ahşap kundak tüfeğin bütünleşmiş özü dür g;$i yıllar yılı,bizler daha o zamanlar yok idik ;kihhik,
    baksana abi imzamdaki şu tüfeğin asaletine ;grin; buna naylon kundak gidermi hiç ;kihhik,

• Fiber carbon dan her istenileni yapan bir usta varmış ama benim pek ilgimi çekmediği için umursamamistim.kendisine gönderilen her malzemenin aynısı yapıyormuş.Bana da söylediler de güzelim aa nin kundagi hiç değiştirilirmi dedim.
    Eğer istiyorsaniz bir arastirayim .Uzun zaman oldu ama sanırım bulabilirim.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Kadir abiye katılıyorum, ahşap illede ahşap :)

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Ahşap bu işlerin bence olmazsa olmazıdır.
    İmkanım olup da T12 alabilmiş olsam ilk yapacağım ahşap bir kundak olurdu.