Diana mod 460 namluda pellet sıkışması sorunu. Lütfen yardım..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar selam. Konuları gezindim ama bir çare bulamadım sorunuma. Bugün Diana mod 460 ile atış yaparken pelletin namluya sıkıştığının farkına vardık. Ama kaç pallet sıkıştığını bilmiyorum. Ben mermi almaya gittiğimde arkadaşlar farkında olmadan sıkışmış namluya mermi sürüp ateş etmeye devam etmişler. şu an sanırım namluda 3-4 tane saçma var. namlunun içine biraz WD40 yağ sıkıp metal bir çubukla namludan geriye doğru açmaya çalıştım ama oldukça kötü sıkışmış. Çok zorlayıp yivleri filan da bozmak istemiyorum. Böyle kötü bir sıkışmayı nasıl giderebilirim? Namluyu ısıtma ya da soğutmanın faydası olur mu? Lütfen yardımcı olun.

• Kurşun kolay erir ama sıcağın namlunun dışına estetik etkisi ne olur acaba. Namluya sert metallerle müdahale etmeyin. Pellet nasıl sıkışır oda ayrı bir konu.

• Arkadaşlar selam. Konuları gezindim ama bir çare bulamadım sorunuma. Bugün Diana mod 460 ile atış yaparken pelletin namluya sıkıştığının farkına vardık. Ama kaç pallet sıkıştığını bilmiyorum. Ben mermi almaya gittiğimde arkadaşlar farkında olmadan sıkışmış namluya mermi sürüp ateş etmeye devam etmişler. şu an sanırım namluda 3-4 tane saçma var. namlunun içine biraz WD40 yağ sıkıp metal bir çubukla namludan geriye doğru açmaya çalıştım ama oldukça kötü sıkışmış. Çok zorlayıp yivleri filan da bozmak istemiyorum. Böyle kötü bir sıkışmayı nasıl giderebilirim? Namluyu ısıtma ya da soğutmanın faydası olur mu? Lütfen yardımcı olun.

Kurşun gibi bir yumuşak metal, çelik gibi bir sert metale zarar veremez... Yiv-setlerin zarar göreceğinden korkmadan, bez sardığınız bir harbi ile rahatça çıkartabilirsiniz... WD40 ya da silah yağı kulladıysanız, sıkışan pelletleri çıkattıktan sonra namlunun içini güzelce arındırmalısınız...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Namluya sıkışan pelleti cıkarmak için gelişi güzel ser metal cubukları sokup zorlamak namluya zarar verebilir namluda pelletle namlu arasına girerse metal cubuk namlu setlerini azda olsa bozabilir namluyu ısıtmakda namluyuu bozdugu söyleniyor siz en iyisi bu işin ehli birine yapdırın .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5