Bu da benim diger bi hobim..Bagımlılık derecesinde tabi :D

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çekimlerin hepsi bana aittir..

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• engin kardeş bu güzel paylaşımlar için teşekkür ederiz anlaşılan sen bu işte baya profesyonelsin ayrıca çekimlerde çok güzel eline emeğine sağlık.

ben bu yaz olympos ta yapayım bu işi dedim dandikbi zıpkın aldım bi hafta boyunca daldım çıktım ama nafile tek vurabildiğim 8 cm lik bir kaya balığı oldu ;rofl.; cümle aleme rezilliğimde cabası ;kihhik,

[Resim Engellendi: http://img441.imageshack.us/img441/6505/s6300186le4.th.jpg]

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Çekimler ve av çok iyi.Profesyönel oldugun belli.Başarılarının devamını dilerim adaşım ;keyf; :huh:

• Official Post

Engin Kardeşim,tebrik ederim mükemmel çekimler bunlar, Her işim hakkıyla yapılması o işe ayrı bir güzellik katıyor. :)

• Hocam gercekten cok güzel görüntüler.Elinize sağlık zıpkınla avcılık benimde merakım malesef karadenizde balık kıtlığından kefal den başka bir şey vuramıyoruz vurduğunuz o balıkların ismi nedir tahmini ne kadar derine dalıyorsunuz birde görüntülere bakınca sadece avlanma süresi 1 dk aşıyor tahmini olarak ne kadar süre su altında kalabiliyorsunuz
    .bende yuvarlak deniz gözlüğü var 2 3 metreye dalınca bile sanki gözlük patlayacak gibi hissediyorum yüzüme öyle bir yapışıyorki çok feci sıkıyor o yüzden fazla da dalamıyorum birde kulak lara gelen basıncı nasıl aşıyorsunuz çok derine dalamıyorum kulak zarında cok ağrı oluyor

• vieoda gördüğüm kadarıyla arkadaş profesyonel dalış kıyafetleri kullanıyor onu tam anlayamadık ama tüplü dalıyor olabilir ?(

AA S410 5,5

• Gerçekren güzel çekimler allah herkese böyle avlaklar nasip etsin karadenizde enginnnn in atmadığı balığı biz mumla arıyoruz ;tese;kkur ....Zıpkının markası ve modeli nedir? ve max 200 ytl lik bir zıpkın önerebilirmisiniz?

Bu arada dalışta 2-3 metrede bir burnunuzu tıkayıp kulaklarınıza hava yollarsanız kulak zarındaki ağrıdan kurtulabilirsiniz :huh:

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• son videoda bişi vardı ben onu merak ettim değişik sesler çıkarıyodu arkadaş ?( acaba balıklarımı çağırıyodu desem alay konusu olurum heralde 8|

AA S410 5,5

• Engin tek kelimeyle mukemmel,
    Atis zamanlaman ve isabetliligine hayran kaldim cok seri karar veriyor ve hedef degistiriyor olmana karsin selfcontrolun o kadar iyiki kendini neredeyse civi gibi cakiyorsun,cekimlerde harika olmus,Hele o zipkina gogsunu gerip (senden korkan senin gibi olsun ulen)diyen minakop ile (burda benim borum oter)diye kafa tutan izmirena yokmu .Ucurdun beni baska dunyalara.Ellerine saglik,Nefesine kuvvet,Avina bereket.Av bolgesi 8-12 metrede karaburun onlerini hatirlatti bana.Su mapstan bi firt nargilede bana versene diye askinti olan sari orfozlari yadettim sayende.
    Buradan arkadaslara merak ettikleri ve sorduklari konularda (mask ve sinus basinc dengeleme,su altinda mask takma ve maskin suyunu bosaltma gibi )pratik bilgiler verirsen cok iyi olur .
    ;d;

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Arkadaşlar hepinizin güzel yorumları için teşekkür ederim...

Ben neredeyse 9 yaşımdan beri dalıyorum..Bu hobi bana babamdan geçti..Ve o yaşlardan beri kafamı sudan çıkartmadım nerdeyse..

Gerçekten bambaşka bir dünya aşşagısı..

Yaptığım spor eger bilmeden yapılırsa ciddi tehlikeleri olan bir spordur..

Kesinlikle tüple dalmıyorum ..Kendi nefesimle dalıyorum..Zaten tüple dalıp balık avlamanın büyük cezaları var..Yasak..

Ve büyük saygısızlık.!

Kullandığım ekipmanlarda ; elbise, palet,gözlük,kurşun ağırlık,zıpkın,bıçak,vs..Merak eden olursa yardımcı olmaktan zevk duyarım..

Koyduğum videoların çoğu 3 yada 4 metre ..Ama bi kaç videom 15-22 arası..

Videolardaki çekimler marmara ve ege de yapılmıştır..

Kulak eşitlemey gelince, bu insandan insana değişen birşeydir..ben mesela 2 metrede eşitlerim ve indikçe eger ihtiyaç duyarsam eşitlemeye devam ederim..Herkeste değişir bu işlem..

Serdar arkadaşım o çıkarttığım sesler balıkları çağırmak içindir.. yani yanılmamışsın :D Bazen ses çıkartınca bu balıkların ilgisini çekiyor..

Genelde su altında kalma sürem ortalama 1,30 dk ama tabi bu şartlara göre değişiyor..Bazen 45 sn bazen 2.00 dk olabiliyor..

Sadece kondisyon ve ciğerle alakası var..

Kulaç açma olayıda şöyle.. eger burnunuzu elinizle tıkayıp hava vermeye çalışırsanız kulaklarınız çıt eder ve böylelikle eşitlenmiş olur..

Zıpkın markası Beuchat ,omer kullnmışım videolarda ama bu işe merakım olduğu için evde her çeşit zıpkınım mevcut..

Yorumlar için tekrar teşekkür ederim..Zaman buldukça eklemeye çalışırım ..

Saygılar

• engin çok hoşuma gitti. yani mustafa serdar abinin dediği gibi işini profosyonel yapan kişilere bende çok saygı duyarım.

yalnız bir sorum olacak? boğulma tehlikesi ihtimali varmıdır?

aynı şeyleri 4-5 metre derinlikte tatlı suda da yapabilirmisin?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• güzel paylaşm olmuş teşşekkürler engin....havalar biraz sıcasın nasip olursa dalışa geçerim yakında

• engin çok hoşuma gitti. yani mustafa serdar abinin dediği gibi işini profosyonel yapan kişilere bende çok saygı duyarım.

yalnız bir sorum olacak? boğulma tehlikesi ihtimali varmıdır?

aynı şeyleri 4-5 metre derinlikte tatlı suda da yapabilirmisin?

Boğulma tehlikesi tabikide var..Bu iş gerçekten doğru yapılmadığı zaman çok ciddi riskler taşıyo..Bu yüzden çok arkadaşımızı abimizi dostumuzu kaybettik..

1.si tatlı suda zıpkınla balık avı zaten YASAK ..2. olarak tatlı su dalış açısından gerçekten çok tehlikleri..

• Enginim ne iş buralar sular sıcak gibi var mı bşişiler marmada
    bende bi girip bakımmi diye düşünüyorum ama

Fatih abim daha bugün girdim bizim taraftan ama su inanılmaz soğuk..
    Dondum dondum :) Bi kaç tane kikla gördüm ama atmadım..
    Benim amacım baltabaş indirmek bi tane ama bulamadık bu sefer..

• engin kardeş meran çok güzel . senin atmadığın balıkları biz daha görmedik bizim buralarda, bende apnea 90 lık kullanıyorum hava güzel olursa elbisesiz solo dalışlar yapıyorum ama kefalden başka balık görmedim desem yalan olur . :whistling:

geçen sene tatilde çeşmedeydim hanım çocuk falan o yüzden zıpkınımı getirmemiştim kaldığımız otelin plajında bile levrek ve çupralarla inanmasın kafakafaya çarpıştık zıpkın olduğu zaman bi tanesi yok. ;hirr; ?(

hamdım piştim yandım oldum.

• Enginnn arkadaş videolar çok güzeldi.Sanki kendim sualtında gidiyor gibi zevkle seyrettim.Teşekkürler...

Bu arada bu spora özenen arkadaşlar çok dikkatli ve eğitimli olmalı.Ben yıllar evvel bilinçsizce fazla metrelere dalmanın cezasını çekiyorum.Sonradan eğitim aldım doğrusunu öğrendim ama iş işten geçti.Bir kulağım %70 işitme kayıplı,diğeri%5.... 3 ayrı tedavi gördüm.Tam ispatlı olmamakla birlikte muhtemelen doktorlar dalışa bağlıyorlar,ve tedavi de sonuç vermedi.Kulak cihazım felan var ama alışamadım.Bana 4 yıl evvel dalmamamı ,bari kalan diğer kulağımı korumam gerektiğini söylediler.Tabii dinlemedim taa ki 2 ay öncesi enfeksiyon kapana kadar.Sizlerin de bu durumu yaşamanızı istemem.Sporu ve doğayı sevdiğim için bir tüfek alıp ta başka bir şeyle uğraşmak isteyişimin sebebi de bu aslında.Gene aralarda dalış yaparım tabii de tüpe felan veda ettim artık.Hatta malzemelerimi bile bir ara satayım dedim çünkü dayanamaz girerim,deniz evimden 10 mt.uzakta.Herneyse;yeni heveslenen arkadaşlar çok dikkat edin,eğitim alın ve dalış sporuyla ciddi manada ilgilenecekseniz çok düzenli,disiplinli bir yaşam tarzı kurmayı hedefleyin..

Tüfeği olanlara kısmetli avlar,zıpkın ve oltacılara rastgele... ½bay£bay`;