.357 (9mm) Recluse için mermi kalıp tasarımı tamam

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ben bu işi yaklaşık 10-12 aydır düşünüyorum. FX - AA kalitesinde hatta daha üstün kalitede pelletler imal etmek için birkaç araştırma yaptım ama arge kısmı nasıl halledilir bilmiyorum. Fakat Mustafa abi bu konuda oldukca başarılı : ). Basınçlı döküm kalıpları ile ilgili birkaç Alman ve Türk firma buldum ve bu kalıplara dökülecek kurşunu fabrikasyon üretim boyutuna taşıyabilecek olan cnc lerde sipariş etmek mümkün. Neyse madem destekcilerimizde var ben araştırma kısmını biraz daha derinleştireyim : ) ...

• Akın bey bu arada tasarım için JewelCad veya Gemvision Matrix falan mı kullanıyorsunuz? Ben 3DS Max le birkaç tasarım denemesinde bulundum fakat hiç iç açıcı olmadı ...

• Akın bey bu arada tasarım için JewelCad veya Gemvision Matrix falan mı kullanıyorsunuz? Ben 3DS Max le birkaç tasarım denemesinde bulundum fakat hiç iç açıcı olmadı ...

mesleğim gereği,yaklaşık 6 senedir gemvision matrix kullanmaktayım. ve oldukça memnunum,takı tasarımlarının geneline bakarsak genelde ufak boyutlar ve yüksek hassasiyette objeler olduğundan programda o yönde yapılmış.
    sizin iç açıcı olmadı dediğiniz konuyu tam olarak anlayamadım.programdan yönemi bir sıkıntı var,yoksa tasarım yönündemi?

• mesleğim gereği,yaklaşık 6 senedir gemvision matrix kullanmaktayım. ve oldukça memnunum,takı tasarımlarının geneline bakarsak genelde ufak boyutlar ve yüksek hassasiyette objeler olduğundan programda o yönde yapılmış.
    sizin iç açıcı olmadı dediğiniz konuyu tam olarak anlayamadım.programdan yönemi bir sıkıntı var,yoksa tasarım yönündemi?

Tasarım yönünden problemler yaşıyorum. İşin açıkcası bir model baz alınmadan kendime özgü birşey yapmak istedim ama onuda tam anlamıyla becerebilmiş değilim. Aslında tasarımlarda farklılığa gitmekten ziyade mevcut pellet ler kalitesinde hatta daha da kaliteli pelletleri üretmek için gerekli olan ekipmanı sağlayabilsek kafii gibi geldi bana. Bu işi profesyonel olarak yapan firmalarda tasarım, arge kısımlarında profesyonelleri bünyesinde bulunduruyor. Sanırım işin fabrikasyon boyutu için yatırım teşvik kredisi alınabilir ...

• Bu pellet üretimini yapan makinenin adını bilen var mı acaba? Ayrıca bu makineye farklı çeşit ve modellerde kalıplar yerleştirilebiliyor mu yoksa sadece tek kalıba yönelik bir üretim mi yapıyor? Ortalama fiyarları nedir, kalite mi yoksa işlevselliğimi fiyat faktörünü etkiler? Bu işi fabrikasyon şekilde yapabilmek için ne gibi aletler lazım onları öğrenmem gerekiyor fakat internette tam olarak da ne arayacağımı bilemediğim için pek bir bilgi edinemedim. Birde bana Matrix kursu lazım Antalyada : ) ...

• Pelletler 1. sayfadaki gibi görünecekse ben atmaya kıyabileceğimi sanmıyorum..anca Mustafa beyin önerisi gibi olur; kurtadama , vampire vs vs:)) Çok başarılı tebrik ederim..

Hatsan AT44-10 Long LW, Üzümlü 1988 12 Cal. tam soğutma süper poze, Winchester 1300 Defender Pump Action 12 Cal., Safir t14 36 Cal., Tasco 6-24X50 Dürbün ve dampa, Bushnell Boresight, Harris S-BR Bipod, Scott 300 bar 6 lt tüp, Gamo 6-24X50 Dürbün

• Konuyu başından beri okudum çok keyif verici ve başarılı buldum.
    Bu yolda gayret gösterenlerin ellerine sağlık.
    Lakin burada her şeyden önce modelleme yatırım ve imalat problemlerinden ziyade en önemlisi pazar sorunu olsa gerek diye düşünüyorum.
    Çünkü ne olursa olsun bur alanda ciddi paralar sarf edilecek.
    Ama bu yatırımlar sonucunda çıkan ürünleri sadece Türkiye de pazarlamak bence bu işe 1-0 malup başlamak demektir.
    Türkiyedeki tüketim potansiyeli ne kadardır?
    Bu potansiyeli video da izlediğim gibi bir makinada yapılmış olsa 1-2 ayda pazar doyurulmuş olur.
    Önemli olan çıkan ürünlere pazar bulunabilmesidir.
    En zor aşılacak engel benim kanımca bu dur.
    Bu engel aşıldığında ise geriye yürü ya kulum demek kalıyor.
    Uğraş verenlere Allah kolaylık ve başarı versin.