Crosman 1077 ye tüp nasıl takılır

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • http://muzzlemack.com/BulkFill1077.aspx

linkte tüp takılmış bir crosman 1077 var ama nasıl yaptığını çok detaylı anlatmamış yada benim ingilizcem detayları anlamaya yetmedi. Bunun aynısından yapmak için gerekli parçaların nereden tedarik edileceği hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

CROSMAN 1077

• Size tavsiyem,,bu silaha modifiye yapmaya zaman para ve uğraş vermektense bütçenize uygun istediğiniz özellikte orjinal silah almanız.

A Takımı Üyesi

• Selamlar, bu silahla daha fazla oynamak istemenizi rahatlıkla anlayabiliyorum, gerçekten keyifli, isabetli ve butür değişikliklere bir yere kadar müsait bir tüfek.. =)
    Bir süre önce benim de aklımdaydı ancak vakitsizlikten deneyamedim bile, bana da hatırlattığınız için sağolun =)

vediğiniz linkte, bu silah için özel üretilmiş, tüp yuvasındaki contaya oturan (ve alttaki, tüpün sıkışması durumunda çıkartmanıza yardımcı olan deliği de örten) bir parça, normalde tüpü içine koyduğunuz boru içine yerleştirilmiş uzatma bir tank, çekvalfli bir bağlantı ağzı, buna bağlanan remote hose tabir edilen paintball aparatı kullanılmış.. tüm sistem, paintball tanklarının yanlış hatırlamıyorsam 850 psi basıncını güvenle taşır şekilde imal edilmeli.

Görünüş olarak daha hantal, ancak daha basit bir yol daha var,
    Bildiğimiz 12 gr co2 tüplerine, yandan "remote line" hortumuna bağlanmayı sağlayan, tüpe vidalanabilir bir uç eklemek, veya bu iç için özel bir "sahte 12gr co2 tüpü yaptırmak",
    hazırlanan tüpü silaha normal şekilde taktıktan sonra alttan açılan delikten tüpün bağlantı noktasına "remote line" denilen hortum ile paintball tankına bağlamak.
    dezavantajı, taşınması gereken silaha bağlı 9-20 oz arası bir tüp, avantajı ise neredeyse sınırsız atış sayısı.. =)
    bu sistem için, altta bahsedilen orjinal parça ile yapılan bir varyasyon ise linkte.
    http://www.network54.com/Forum…129597/1077+Co2+Bulk+Fill

En basit yol ise,
    Fabrikasyon olarak 1077 için üretilmiş, yine üstteki linkte 1 numaralı resimde görülen orjinal ara parçalar ile de bu silah altına 88 gr'lık büyük co2 tüplerinin tutturulabilmesi gibi bir ihtimal daha var. yanlış hatırlamıyor isem, "1077 airsource adapter" diye geçiyor. hatta bu adaptör, üzerindeki vanası sayesinde, 88 gr tüpleri hava kaçırmadan adaptör ile birlikte silahtan söküp dilediğiniz zaman tekrar bunlar ile veya dilediğinizde standart halde 12 gr tüp ile kullanılabilmesini sağlıyor. tek sorun bu 88 gr tüpleri tekrar doldurabilmek, ki tüpe bağlı, paintball tüplerinde bulunanlar gibi basit, vanalı bir ara parça ile gerçekleştirilebileceğini düşünüyorum.

saygılar, teşekkürler..
    Emre

• Aşağıda görülen adaptörü Umarex Desert Eagle için tasarlayarak tornada alüminyumdan yaptırdım. Güçlü ve basınç düşmesi olmadan 20 ons paintball tüpü ile 1000 atıştan fazla yapılabiliyor. Benzer bir adaptörü Crosman 2300-S için de yaptım:

[Resim Engellendi: http://www.turkcards.com/condor/de-ad1.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.turkcards.com/condor/de-ad2.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.turkcards.com/condor/de-ad3.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.turkcards.com/condor/de-ad4.jpg]

Videolar:

http://www.youtube.com/watch?v=osgahwVcGtE
    http://www.youtube.com/watch?v=4YgnGGc9gyM

• geçen sene 1077 ye hatsan tüpü monte ettim.ancak çekiç yayı cok hafif kaldı.yerine daha güçlüsünü taktım ama sonuç tatmin edici olmadı.1077 daha fazla modifiye için uygun değil plastik aksamlar zarar görebilir ayrıca 120 bar basıncta test ettim daha fazlası beni korkuttu aaslında bu basınçta bile tehlikeli olabilir 120 bar az değil.o yüzden bencede biraz daha güvenli bir yapıya sahip başka bir silaha yönelmenizi tavsiye ederim.saygılar.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• geçen sene 1077 ye hatsan tüpü monte ettim.ancak çekiç yayı cok hafif kaldı.yerine daha güçlüsünü taktım ama sonuç tatmin edici olmadı.1077 daha fazla modifiye için uygun değil plastik aksamlar zarar görebilir ayrıca 120 bar basıncta test ettim daha fazlası beni korkuttu aaslında bu basınçta bile tehlikeli olabilir 120 bar az değil.o yüzden bencede biraz daha güvenli bir yapıya sahip başka bir silaha yönelmenizi tavsiye ederim.saygılar.

Sayın maviboncuk, ben de 1077 ye hatsan tüpü monte etmeyi düşünüyorum fakat tüpü co2 ile doldurmayı düşünüyorum. Sizce hatsan tüpü co2 ile doldurmanın bir zararı olur mu yada böyle birşey mümkün olur mu?

CROSMAN 1077

• Sayın Berkman aluminyumdan yaptığınız bu aparatın15-20 cm kadar uzunu yapılsa bir co2 tüpü yerine kullanılabilir mi? 20 ons paintbal tüpünden doldurduktan sonra hortum bu aparattan çıkarılınca gaz kaçağı olur mu yada bu aparat bir tüp görevi görür mü? pcp görünümlü bir co2 yapmaya çalışıyorum da o yüzden bunları soruyorum.

CROSMAN 1077

• Bana göre, olmaması için bir sebep yok, hatta çoğu 1077 kullanıcısının bu tip bir aparat isteyebileceği de düşünüldüğünde, birden fazla imal edilebilir.. umarım =))
    20 oz tüp bu aparattan çıkarıldığı anda, muhtemelenm quick connect'in oringi zarar görecek, anı gaz çıkışı ile ciltte soğuğa bağlı zarar da oluşabilir..
    sanırım araya çekvalf gibi bir parça konumlandırılabilir..

• Sayın Berkman aluminyumdan yaptığınız bu aparatın15-20 cm kadar uzunu yapılsa bir co2 tüpü yerine kullanılabilir mi? 20 ons paintbal tüpünden doldurduktan sonra hortum bu aparattan çıkarılınca gaz kaçağı olur mu yada bu aparat bir tüp görevi görür mü? pcp görünümlü bir co2 yapmaya çalışıyorum da o yüzden bunları soruyorum.

Yapılabilir, hatta ben CO2 adaptörü ile AirForce Condor tüfeğimde yaptım bile... Eğer tüpün üzerindeki çabuk dolum ucunu check-valfli seçerseniz, o zaman remote filling denilen hortumu çıkardığınızda gaz bu tüpten kaçmaz. Ancak yaptığınız bu tüpe CO2'yi sıvı olarak aktarmanız ve 0,65 dolum oranını geçmemeniz lazım, aksi takdirde özellikle 50 C'nin üzeri sıcaklığa maruz kaldığında CO2 basıncı logaritmik olarak yükselir ve şayet emniyet valfiniz yoksa tüp size ve etrafa zarar verecek bir şekilde patlayabilir.

Eğer yaptığınız tüpe sadece gaz fazında CO2 doldurursanız, bir kaç atış sonunda gaz basıncı düşecektir.

CO2'in özelliği: Kendinden regülatörlüdür. Şöyleki normal oda sıcaklıklarında gaz fazında harcandıkça sıvı CO2, gaz fazına dönüşerek sıvı faz bitene kadar 58 bar basınçta kalır. Sıvıdan gaz fazına geçerken gerekli ısıyı da çevreden alır. Eğer atış işlemi çok seri bir şekilde olur ise tüpte soğuma meydana gelir ve bu da CO2'in basıncını düşürür, dolayısı ile atış hızı ve gücü düşer. 12 gr'lık CO2 tüplerinde bu olayı çok sık yaşarız.

Bu nedenlerden dolayı, büyükçe tüp yaparak içini sadece gaz CO2 doldurmak yeterli olmayacak, içine sıvı olarak CO2 basmanız gerekecektir. Bunu sağlamak için de ipucu:

Dolum yapacağınız tüpü önceden deep freeze'e koyarak iyice soğutursanız, dolum yapacağınız tüpten, bu tüpe sıvı CO2 gitmesini sağlarsınız. Aksi takdirde küçük tüpe gaz CO2 dolduktan sonra, basınçlar dengelendiğinden bir daha sıvı basmak mümkün olmayacaktır. Veya biraz doldurup daha sonra küçük tüpü tahliye ederek ve bu işlemi bir kaç kere yaparak tüpün soğumasını sağlayabilirsiniz ki, bu gereksiz yere CO2 harcanmasına yol açar ve verimli bir işlem değildir.

Çok önemli husus: Sıvı CO2 basarken küçük tüpün darasını alarak dolum boyunca tartmanız ve 0,65 dolum oranını geçmemeniz gerekir.

Tüm bunlar bayağı zahmetli olduğu için son zamanlarda paintball'da da 1 lt civarında 300 barlık hava tüpleri kullanılmakta, üzerinde bulunan valf ve regülatör çıkışı 800 psi'a (yaklaşık 53 bar) ayarlanarak CO2 yerine bu hava kullanılmaktadır. Bende deneme amaçlı 200 barlık 0,7 lt alüminyum bir silindir ile regülatörünü aldım. En kısa zamanda dolum yaptıktan sonra Desert Eagle ve Crosman 2300-S için yapmış olduğum adaptörlerde deneyeceğim.

• Sayın Berkman bu konudaki paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

CROSMAN 1077