HW100 İSABET SORUNU

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • burada bir markayı kötülemek yada aşağılamak bir düşünce ile yapılmadı. hw 100 o zaman namluları neden değiştiriyor olabilir?
    bol olan namluda elbette pelletin kafası titreşimli gidcek ve isabeti olumsuz etkileyebilecektir. benim bu namluyu alma gayem ise tornada giriş tarafını fx e göre yaptırıp 10 cm daha uzunluk kazanmaktı.
    ancak 5.54 olması ve buna göre pelletin bulunmaması bu uygulamaya son verip sıradışı denemelere neden oldu. aslında en güzel namlu belkide bunlarda . sürtünme oranının son derece düşük olur diye düşünüyorum . havalı silah gibi gücün önem kazandığı fizik kurallarının hassas noktalarda olduğu düşünülürse oldukça önemlidir. ayrıca bunu üfürmeyle atmak hiçte zor değil. pelleti koyun azıcık itttirin 10 yaşındaki çocuk bile yapabilir. 16 grain airarms pellet bu şekilde süzülüp gidiyorsa firmanın bir kez düşünmesi lazım değilmi? zülfiyare dokunmasın bence ,çünkü espriyle anlatılan bir konu sadece

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• TheNightHawk (Murat) Söylemlerinde cok haklı..Bende 5.52 çaplı,14 grain pellet ile 50 metreden (Atıcı hatası hariç),her atışta renkli raptiye kafalarını ve Paintbol toplarını vurabiliyorum.guruplar 1tl yi geçmiyor,cok iyi atıcılar rahatlıkla rüzgarsız bir havada tek delik veya 5 kuruşluk guruplar yapabilir.Namluya uygun pellet kullanıldığı takdirde,Silaha haksızlık etmememiz gerekir diye düşünüyorum. g;$i

Not: Bu vesile ile Mustafa beye bir iletimiz olsun,,Her silahın Fan gurubu varda Türkiyeye ilk giren PCP Ünvanını elinde tutan Hw nin niye Fan gurubu yok? ;d;;şrofls;.

A Takımı Üyesi

• Official Post

Not: Bu vesile ile Mustafa beye bir iletimiz olsun,,Her silahın Fan gurubu varda Türkiyeye ilk giren PCP Ünvanını elinde tutan Hw nin niye Fan gurubu yok?

Bu isteğinizi yerine getiremememin nedenlerini burada yazmam sanırım ticari etik kurallarına uymayacaktır, bir çok nedeni var ama en basitit nedenlerinden biri, bu forum ticari bir şirketin malıdır ve bahsi geçen markanın ithalatçıları ile ticari yöntemler konusunda görüş farklılıklarımız, burada açacağımız Weihrauch hayranları bölümünde beni sıkıntıya sokacaktır, aksi halde böyle bir bölüm foruma zenginlik katacaktır.

Ayrıca konunun yeri gelmişken HW100 hakkında görüşümüde belirtmek isterim; bu güne kadar tanıdığım onlarca PCP silah arasında mekaniğine hayran olduğum tek silahtır, ama bu hayranlık bu modeldeki 3 negatif özelliğinden dolayı tercih sıralamamda çok altlardadır.

• Bu isteğinizi yerine getiremememin nedenlerini burada yazmam sanırım ticari etik kurallarına uymayacaktır, bir çok nedeni var ama en basitit nedenlerinden biri, bu forum ticari bir şirketin malıdır ve bahsi geçen markanın ithalatçıları ile ticari yöntemler konusunda görüş farklılıklarımız, burada açacağımız Weihrauch hayranları bölümünde beni sıkıntıya sokacaktır, aksi halde böyle bir bölüm foruma zenginlik katacaktır.

Ayrıca konunun yeri gelmişken HW100 hakkında görüşümüde belirtmek isterim; bu güne kadar tanıdığım onlarca PCP silah arasında mekaniğine hayran olduğum tek silahtır, ama bu hayranlık bu modeldeki 3 negatif özelliğinden dolayı tercih sıralamamda çok altlardadır.

Konu anlaşılmıştır.Hayırlısı olsun. g;$i

A Takımı Üyesi

• burada bir markayı kötülemek yada aşağılamak bir düşünce ile yapılmadı. hw 100 o zaman namluları neden değiştiriyor olabilir?
    bol olan namluda elbette pelletin kafası titreşimli gidcek ve isabeti olumsuz etkileyebilecektir. benim bu namluyu alma gayem ise tornada giriş tarafını fx e göre yaptırıp 10 cm daha uzunluk kazanmaktı.
    ancak 5.54 olması ve buna göre pelletin bulunmaması bu uygulamaya son verip sıradışı denemelere neden oldu. aslında en güzel namlu belkide bunlarda . sürtünme oranının son derece düşük olur diye düşünüyorum . havalı silah gibi gücün önem kazandığı fizik kurallarının hassas noktalarda olduğu düşünülürse oldukça önemlidir. ayrıca bunu üfürmeyle atmak hiçte zor değil. pelleti koyun azıcık itttirin 10 yaşındaki çocuk bile yapabilir. 16 grain airarms pellet bu şekilde süzülüp gidiyorsa firmanın bir kez düşünmesi lazım değilmi? zülfiyare dokunmasın bence ,çünkü espriyle anlatılan bir konu sadece

Yeni Hw100 lerde namlunun değiştiğini nereden biliyorsunuz? Ölçtünüz mü. Ayrıca yeni hw100 ler geldiğinde atılan pelletler hw100 lerin ilk geldiği zamanki imkanlarla kıyaslandığında inanılmaz derecede farklı. Ben 2007 yılında bu foruma üye olduğumda PCP silah sahibi bir azınlığın üyesiydim. O zamanının standartlarında hw97 ler bile azken bulabildiğimizin en iyisi diyebileceğim gamo hunter ile şimdi attığımız jsb airarms ya da fx pellet ile kıyaslayabilir misiniz. En isabetli silahla dahi uyumsuz pellet attığınızda isabet problemi yaşayabilirsiniz. Bu ise sizi üfürükle pellet atarak bir silahın isabetli olup olmadığına kannat getirebileceğiniz anlamına gelmez.

Şöyle demek gerekir, HW100 isabetsiz bir tüfek değildir fakat namlusu her tip pellet ile uyumlu çalışmamakta ve çok pellet seçmektedir. Sevmediği pellet ile çok kötü atış yapmaktadır. Türkiye şartlarında herkes de gidip her zaman Diana High Power, Haendler Natermann Field Target and Trophy , JSB exact bulup da atamayabilir. Tutup bu tüfekte gamo pellet kullanıp da bu tüfek isabetsiz demek de bence yanlıştır.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• mrvaran arkadaşım silahı ilk aldığı zaman birlikte atışa gittik,hw100 ile ilk tanışmam ordan.silahı bizzat deneme şansım oldu,attığımız mesafeyi ölçmedik ama ikimizin de tahmini 90m den az olmadığı yönündeydi.hedefimiz küçük pet şişelerin kapağıydı ve o mesafeden hemen hemen her attığını vuran bir silahın namlusu için yapılan yakıştırma açıkçası beni çok şaşırttı!murat bey'in de dediği gibi,silahınızın isabeti kadar kullandığınız peletin de büyük önemi var.sorunun kaynağını tespit etmeden böyle bir yakıştırma yapmak haksızlık bence!!

• değerli arkadaşlar,ben bu konuyu açarken silahın 1 yıl önce alındığını belirtip son zamanlarda isabetle ilgili sorun yaşadığımı vurguladım,yani 15-20 gun öncesine kadar böyle bir sorun yaşamadım.ben bunu belirtmişken ve forum arkadaşlarımında bana bununla ilgili bilgi paylaşımları olurken,tuka beyin ortaya attığı bir bilgi inanmamama rağmen beni araştırma yapmaya yöneltti,elimde bulunan hw100,diana54airkıg,cfx royal gibi silahların namlusuna palet koyup ,tuka bey gibi atmaya çalıştım, palet hiç birinde yerinden bile kıpırdamadı , kaldiki ben hw ile ilgıli son zamanlarda sıkıntı yaşadığımı soylememe rağmen sanki silah alındığı gunden beri problemliymiş gibi gösterip bunuda subjektif verilere dayandırmak hw yi aşağilamak değilse ne demektir.

• benim aldığım dönemde hw100lerin bir kısmı (neden bilmem) hatalıydı. Bu konuda ABD ve İngiltere'deki sitelerdede bol bol yazılar çıktı. İmkanı olan bazı kullanıcılar namlularını BSA namlu ile değiştirip çözüyorlardı. Yine bazı yabancı kullanıcılar bu silahlarda 5.54 pellet kullanılmasını öneriyorlardı. Sonuçta bütün dünyaca bu problem biliniyordu. Bu konuda kendi silahımın sorunuyla ilgili weichrauch'a şahsen yazdım. Beni distribütörüne yönlendirdiler. Meydanav bu işle ilgilendi ve önce namlu değişti, problem çözülmeyince silahımı gönderdim. Tam hatırlamıyorum ama 1-2 ay sonra bana yeni bir hw100 geldi. O silahta hiçbir sıkıntı yoktu. Ve yeni gelen üretimlerde silahın seri numarası namluda da yazıyordu. Tetiği, şarjör sistemi, sağlamlığı ile çok güzel bir PCPdir.

ancak benim aldığım partide ülkemizde satılan silahların bir çoğunda aynı problem vardı, 2-3 tanesinde kullanıcıların kendi imkanlarıyla namlu değiştirip sorunu çözdüklerini biliyorum. O partiden önce gelen/satılanlar (onlarda quickfill yoktu) ve daha sonra gelen parti (namlusunda seri numara yazılı olanlar) de bir sıkıntı duymadım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Bence kimsenin HW100 ü aşağıladığı yok, Tuka kendi yaşadığı deneyimi paylaşmıştır, kendisini tanırım, amacının aşağılamak olmadığından eminim.

Bu arada sizin yapmanız gereken, namluya iyi bir temizlik yapmak, kurşun sıvanması isabeti olumsuz etkilemektedir, yün bazlı (keçe) malzeme kullanarak (az miktarda makina yağlı) namlunuzu temizleyin,kurşun sıvanmasına karşı %70 e yakın koruma sağlayan (peletleri silikonlama) uygulamasını yapın.

Namlu ucunu bir büyüteçle gözlemleyin, namlu bitiminde hasar varmı?

• yaklaşık 2 senedir hw100 kullanıyorum 60 cm namlulu quick fill modeli.silah bence mühendislik harikası.mekanik aksam cok güzel çalışıyo ve kullanılan malzeme kalitesi,işçilik harika.ancak pellet seçme durumu gerçekten var.ama çareside gayet basit ben şu an jsb kullanıyorum.sonuç harika. arkadaşın şikayetinin çözümü bence namlu kirliliği,mustafa beyinde dediği gibi.başıma geldi bezle temizleyince cogu zman kurşun sıvanması temizlenmiyo.özel harbi ile temizlenmeli.eğer kimyasal kullanılacaksa oringlere değdirmemeye özen göstermelisiniz.mümkünse namluyu söküp temizleyin derim. bu arada mustafa bey fx pelletleri 4 gözle bekliyoruz derdimizi anlayacak cok fazla kişi yok bu konuda bilgi sahibi olan.saygılar.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• Bence havalı silahlarda çok fazla temizlik zararlı, özellikle de solventle ve yağlı temizleme namluya zarar verebiliyor. Ayrıca namlunun ucunda bilindiği gibi taç kısmının da hasar görmemesi lazım ki, pcp lerde namluyu sökmedikçe ve keçe pellet kullanmadıkça hep namlu önünden harbi sokarak temizleniyor, bu da namlunun tacını bozup isabetini etkileyebiliyor. Ayrıca yeni temizlenen namlunun istenen isabete erişmesi de "lead-in" denilen yani kurşunlanma sonrası kayganlığının tekrar sağlanması ile oturuyor. Yeni temizlenmiş namlu da isabetsiz atabiliyor. Hatta soğuk namlu dediğimiz ilk atışta da isabetsiz atabiliyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• değerli arkadaşlar, bir süre önce hw 100 de isabetle ilgili sorun yaşadığımı sizlerle paylaşmıştım,bu konu ile ilgili bana, gerçekten yardımcı olmaya çalışan bütün hobidaşlara teşekkur ediyorum,özelliklede bu silahı kullanıyor olan ve buna bağlı olarak da, bana göre çok hassas bilgilere sahip olan, bu bilgileri benimle paylaşan TheNightHawk ,murat beye,arhavili arkadaşım rahmi beye ve turan beye ayrıca teşekkür ediyorum. tüfekdeki sorun hava tupundeki oringin sizdırıyor olmasıymış ,bügün 140 metrede jsb 14.3 grein paletle yaptığim atışlarda 34 adet soda şişesi patlattım ve tufekte herhangi bir sorunun kalmadığını boylece anlamış oldum.

• sorunun giderilmiş olmasına sevindim,az kalsın gidiyordu güzelim silah ;şrofls;.