Sumatra artı-eksileri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kamuran biraderden edindiğim carbine 6.35; bence atıcılık için değil, çiftliğe, dağa, kıra gittiğimde ne olur ne olmazlar için başvuru silahı. Dipçik kaliteli ama ergonomisi bana göre değil, gez ve arpacığın yerleşimi nişan almada problem yaratıyor, tetik problemsiz, kurma kolu alışınca iyi,görünümü alışılagelmişden farklı ancak alışır ve seversin, kısa olması pratik kullanıma olanak sağlıyor, tek el ile kullanımı mümkün. Sesi ve gücü 'tamam abi' dedirtiyor. Kısaca savunma amaçlı havalı silah (Ben diyom, uyarsa!) kategorisinde Türkiye için tek geçerim, saygılarımla...

at 44 long lw, sumatra carbine,zoraki 5.5 L,4.5

• pyramydair de seri atışlı yazıyor ama hiç seri atış videosu göremedim..kurma kolu kullanmadan seri atıyor mu bu alet?

• ard arda 6 mermiyi namluya sürseniz bile genede hepsini atıyor test edilmiştir ;rofl.;

ard arda 6 mermiyi namluya sürseniz bile genede hepsini atıyor test edilmiştir ;rofl.;

ard arda 6 mermiyi namluya sürseniz bile genede hepsini atıyor test edilmiştir ;rofl.;

benim at44-10 da ard arda sürülmüş 5 pelleti alçı duvar 5gen şablon gibi çaktı hemde evin içinde tüfeği temizlerken ucuna pamuklu bez bağladığım plastik susta namlu ağzında cıkmadı bir türlü bez sıkıştı sandım ilk önce geri çektiğimde ise susta ucunda bez olmadan geldi:( tüfekte havada yok tabi neyse bezi fırtlacak kadar hava bastım 20 bar bile değildi tüfeği duvara doğrultup tetiği çektim aman yarrabbi o nasıl bi ses daha öncede evin içinde boş tetik çekmiştim ama bu daha farklı bi sesti ve tın tın pellet sekmeleri bi baktım 5 i birden duvara iz yapmış tabi önden bez fırladığı için bezin yağı ve kiride duvarda :)

• sumatra modellerinden birini almayı düşünüyorum ama hiç video grupmanına rastalamadım. benmi bulamadım zaten yokmu. Şöyle 50-75-100-125 metrelerde video yayınlayacak biri yok mu????

Kuzey K600 0,22cal.

Üzümlü kop. çifte 20 cal.
    Torun 307 sp
    B.Huğlu 5+1
    Gamo cfx royal 4,5
    Hatsan at44 long 0,22

• sumatra grupman silahı değildir. Aynı güçte üstelik daha isabetli bir silah istersen day state yada condor almalısın.

Korede ateşli silahlarla av yapmakin geren belgeler zor alınıyor neredeyse imkansız gibi. O yüzden hayvanları öldürebilecek güçte ve ruhsat gerektirmeyen bir silah olsun diye iç pazara bunu yapmışlar. Yani sumatra çok güçlü bir av silahıdır, grup zor olur

• sumatra grupman silahı değildir. Aynı güçte üstelik daha isabetli bir silah istersen day state yada condor almalısın.

Korede ateşli silahlarla av yapmakin geren belgeler zor alınıyor neredeyse imkansız gibi. O yüzden hayvanları öldürebilecek güçte ve ruhsat gerektirmeyen bir silah olsun diye iç pazara bunu yapmışlar. Yani sumatra çok güçlü bir av silahıdır, grup zor olur

abi uygun olursa bu hafta sonu grupman denemesi yaparız ;)

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• bende var 6.35 35 metreden 1 lira gibi grupman yapıyor birde ben bunu grupman için denemedim

bende koreliler gibi avlanmak istiyorum belki :) zararlı canlılara karşı kullanmayı düşünüyorum mesela sürü halindeki gargalara ateşli tüfekle atmak yerine 60-70 metreden sessiz bir şekilde 3-4 tanesini avlayabilirim. Yada bizimkilerin köyde evin yanında kümese tilki geliyor silah sesi yine cevreyi rahatsız edebiliyor.Tarla faresi mesela yer fıstıklarını yiyor daha sayıyımmı zararlıları..

Benim grupmandaki kastım bu zararlı hayvanlar için sumatra modellerinden biri işimi görürmü. diyelim ki 100 metrede tilkiyi düşürürmü tabii biraz saçma soru ama... yada 100 metrede sıralı 5-6 atışda kaç cm çapında mermileri toplar ve tahribatı nasıldır desem ????

Kuzey K600 0,22cal.

Üzümlü kop. çifte 20 cal.
    Torun 307 sp
    B.Huğlu 5+1
    Gamo cfx royal 4,5
    Hatsan at44 long 0,22

• Bırak tilkiyi adamı bile düşürür doğru mühimmatla.

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• sumatra ve o güçteki silahlar , moderatörle bile çok gürültülüdür
    tilkiyi herhangi bir pcp ile de öldürmek mümkündür kuşları ise yaylı silahlarla bile öldürebilirsiniz. burada bizim size önereceğimiz en ahlaklı konu havalı silahlarla av yapmanızın çok sinsice ve aynı zamanda yasak olduğudur.

• Havalı silahlarla avın yasak olduğuna hem fikirim fakat sinsice olayına karşıyım en azından 1 pelletle 1av vuruyor peki av tüfeği 1fişekle kaç av vuruyor(kuş)ben özellikle kuş avı için av tüfeği hiç adil değil

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Havalı silahlarla avın yasak olduğuna hem fikirim fakat sinsice olayına karşıyım en azından 1 pelletle 1av vuruyor peki av tüfeği 1fişekle kaç av vuruyor(kuş)ben özellikle kuş avı için av tüfeği hiç adil değil

falcone nickli abimiz şunu demek istemiştir. youtube ta bir video vardı şimdi bulamadım bir gece de 100 tane kuş (kumru ya güvercin) vuruyorlar. video şöyle birşey vardı. kuşlar ahırın üst tahtadan kirişlerine tünemiş bazıları uyuyo bazıları uyanık gece görüş dürbünüyle vuruyorlar. birini vuruyo diğeri ne olduğunu anlamıyor onuda vuruyorlar. bir yerde 5 kuş varsa hiç biri kaçmadan vurulabiliyor. sinsiden kasıt bu olabilir. ayrıca av tüfeğiyle atış yapsan bir süre beklemek lazım, ama havalı öyle değil ki bir yere otur geleni vur geleni vur o yüzden öyle

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• ateşli silahlar anında öldürür ama havalı silahların gücü az olduğundan tam beynine yada kalbine gelmezse hayvan uzun süre can çekişir. Üstelik havalı silahlhlarda kullanılan kurşun peletler az da olsa zehir etkisini yiyeceğiniz ete geçirir

Biz bu hobiyi yapanların büyük bölümü olarak havalı silahla avlanmayı doğru bulmuyorsak da siz jandarma tarafından yakalanıncaya kadar bunu yapabilecek yeteneğe sahipsiniz iradeniz doğrultusunda istediğinizi yapabilirsiniz.

• Hiç bt 65 ile ölmüş güvercin gördünüz mü?:D

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Hiç bt 65 ile ölmüş güvercin gördünüz mü?:D

Tüylerini görebildim sadece abi :S .50 BMG ile karaca avlamak gibi birşey bence :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• ateşli silahlar gibi havalı silahlarda anında öldürür ve aynı zamanda ateşli silahlarda kullanılan saçmayla havalı silahlarda kullanılan saçma aynı maddeden yapılır ve her ikisininde hammeddesi kurşundur tabi bu her kullanılan mermi için geçerli değil farklı maddelerden yapılanlarda vardır ama ben genel olarak söylüyorum...

bir yerde kücük insanların büyük gölgeleri varsa o yerde güneş batıyordur...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• Tufegime henuz pompa alamadim ama 100 bara dusurene kadar deneme atisi yaptim durbunsuz gezle atista yanaklik yuksek oldugu icin nisan almak cok zor durbunle kullanilacaksa gezle arpaciga gerek yoktu bence.tek seferde 6 mermiyi bende surdum namluya birde kurma kolu kaplamasi oksitlenmis gibi oldu ve aydabir falan acip siliyorum orta tup ve namludan sanki pas siliyorum beyaz bez kizariyor ve dururken basinc saatinin cami catladi ama cok guclu birtufek tufegimi seviyorum.
    Bu arada tufegim sumatra 500 modelidir.
    Ben sayet boyle bir tufegin imalatcisi olsam kurma islemini hep kadiririr otomatik yapardim, namlu ucuna yakin bir tahliye ile kurma islemini otomatik hale getirirdim, kurmaya ugrasirken bozulan nisan hatti sabit kalirdi zaten tepme yok.

• Tufegime henuz pompa alamadim ama 100 bara dusurene kadar deneme atisi yaptim durbunsuz gezle atista yanaklik yuksek oldugu icin nisan almak cok zor durbunle kullanilacaksa gezle arpaciga gerek yoktu bence.tek seferde 6 mermiyi bende surdum namluya birde kurma kolu kaplamasi oksitlenmis gibi oldu ve aydabir falan acip siliyorum orta tup ve namludan sanki pas siliyorum beyaz bez kizariyor ve dururken basinc saatinin cami catladi ama cok guclu birtufek tufegimi seviyorum.
    Bu arada tufegim sumatra 500 modelidir.
    Ben sayet boyle bir tufegin imalatcisi olsam kurma islemini hep kadiririr otomatik yapardim, namlu ucuna yakin bir tahliye ile kurma islemini otomatik hale getirirdim, kurmaya ugrasirken bozulan nisan hatti sabit kalirdi zaten tepme yok.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

şeye benzedi bu yılmaz erdoğanın vizon tele filminde televizyonun varlığını öğrenince vediği tepkiye :)

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Merhaba değerli forum üyeleri size bir sorum olacak bu tüfeklerden getirmeye devam ediyor musunuz yatagun dan baktım ''yok'' diyor ?

-Armsan A612 Carbon Combo-hawke red dot
    -Hatsan mod 90-optima 3-9x44

-Air Arms S510 Xtra Fac.

^Ya Susmak,Yada Suskunluktan daha Değerli Bir Söz Söylemek Gerekir^

• Merhaba değerli forum üyeleri size bir sorum olacak bu tüfeklerden getirmeye devam ediyor musunuz yatagun dan baktım ''yok'' diyor ?

HAyır sn.darkdagger ithalatı yok şu an.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56