Sumatrada namluya fazla pellet sürdüm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kullanım kitapçığında Namluya sıkışan peletin çıkarılması:
     İlerlemeden önce, tüfeği daima güvenli bir yöne doğrultun.
     Emniyeti açın.
     Tüfeği kurun. KURMA KOLUNU KAPALI KONUMA GETİRMEYİN. Kolu açık
    (yarı kurulu) pozisyonda bırakın.
     Şarjörü çıkarın.  Havalı silah namlularını temizlemek için tasarlanmış bir harbi kullanın. Harbiyi namlu
    ucundan içeriye itin. Sıkışan pelet bu şekilde çıkacaktır.

Sumatra kullanım kitapçığında bu yazılanlar doğrultusunda hafta sonu sıkışan pelleti harbi yardımıyla çıkardım. Namlunun yiv ve setlerine zarar vermiş olma korkusu yaşıyorum. Bu konuda üstadlarım ne dersiniz. ?(

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• genelde havalı silahlar için kullanılan harbiler aliminyum oluyor, aliminyumunda çeliğe zarar vermiş olabileceğini hiç zannetmiyorum. ama tetiğe bassaydınız sıkışan pelletlerin tamamınıda atacağından hiç şüphem yok :)

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Nasıl bir harbi kullandın acaba? pirinç veya aluminyum harbiler zarar vermez. demir/çelik harbiler zarar verebilir.
    oluşabilecek hasar konusunda kesin bir yargı oluşturmak zor. çizik te olabilir, set kenarlarında ezikte. belki de hiç br şey olmaz.
    kesin sonuç için endoskopi yapmak lazım.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Bir parca alimunyum folyoyu kurma kolunu acik biraktiktan sonra atim yataginin oraya koyun, isigi namlunun icine yansitacaktir ve bakin zarar varmi yokmu, endiselenmeye gerek yok, harbi de ustadlarin dedigi gibi aluminyum yada princ ise sorun yok demektir.. Saygilar..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Hafta sonu pcp için havam az olduğundan ve de meteorolojik şartlardan dolayı, atışa yaylı ile gittim. atış sonunda namlu temizliği için 3-5 keçeyi arka arkaya koydum ve arkasınada ts.22 pellet. çektim tetiği, bil bakalım ne oldu? poff diye bir ses ve her şey namlunun orta kısmında kaldı. 3-4 defa tekrar kurup tetik düşürdüm ve hepsi namludan çıktı. eve geldiğimde misina harbi çektim, sanki namludan keçe geçmemiş gibiydi. 9-10 sefer sim siyah çıktı bez. ~30 çekimden sonra temizlendi namlu.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Hafta sonu pcp için havam az olduğundan ve de meteorolojik şartlardan dolayı, atışa yaylı ile gittim. atış sonunda namlu temizliği için 3-5 keçeyi arka arkaya koydum ve arkasınada ts.22 pellet. çektim tetiği, bil bakalım ne oldu? poff diye bir ses ve her şey namlunun orta kısmında kaldı. 3-4 defa tekrar kurup tetik düşürdüm ve hepsi namludan çıktı. eve geldiğimde misina harbi çektim, sanki namludan keçe geçmemiş gibiydi. 9-10 sefer sim siyah çıktı bez. ~30 çekimden sonra temizlendi namlu.

vallaha ben bunları duyduktan sonra elimi bile vurmam :) mustafa abiye bakıma gönderirim.profesyonel bir mudahele daha iyi olur benım icin :)

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• sumatrada pellet sıkışması olacağını zannetmiyorum.6 adet pelleti bile düşük güçte cıkarıyor.

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.