Recluse de dürbün montajı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • değerli forum arkadaşlarım,merhaba.

ilk partide gelen .357 recluse lardan biri bana kısmet oldu.öncelikle bizlere bu imkanı sağlayan katresu adına sn.Serdar a teşekkür ederim.recluse bana göre değişik bir silah.muazzam bir gücü olduğu tartışılmaz.fakat benim sorunum daha farklı.elimde bulunan

nikkosterling platinium 6x24-56 nighteater ve 3x12-44 hawke varmint dürbülerimi aklaşık 5 adet(çift) değişik ayaklarla silahamonte etmeme

rağmen bir sonuç alamadım.kiminde dürbün gez e temas edrek takılmıyor,diğerlerinde takabldiğim de ise nişan noktası bir türlü merkeze gelmiyor.dürbün çıtları yetmiyor.bushnel bore sighter la yaptığım ayarlarda bir işe yaramadı.yaklaşık 2 kutu pellet denememe rağmen hemen

hemen tüm atışlar yaklaşık 5cm sağaltta ve yaklaşık 3cm aşağıda toplanıyor.sizlerden bu işe bir çare bulan varsa nasıl yaptığını öğrenmek isterim.red dot ile atış yapmayı sevmiyorum.yaklaştırma olayı olmadığı için uzak mesafelerde randıman alamadım.malum yaş icabı gözlerde gençlikteki gibi değil.ayrıca tüfek üzerinde beğenmediğim bazı noktalar ise moderarörün işe yaramadığı,kasada kullanılan malzemenin kaliteli olmaması ve üzerinde enjeksiyon izlerinin bulunması,çapından kaynaklanan çok hava tüketimi ve dolum haznesi üzerinde bulunan portun hatlı dizaynını sayabilirim.bunlardan moderatöre arkadaşlarımın bulduğu moderarör içerisindeki yüksüklerin sırasının değiştirilmesi banada mantıklı geldi.şöyleki buradaki esas amaç küçük odacıklar oluşturulması olmasıdır.namlu tarafından başlamak

üzere düz+yay+ters+yay+düz+yay+ters+kapak şeklinde sıralandığında 3 odacık meydana gelmektedir.bunu ilk fırsatta deneyip sonucunu sizlerle paylaşırım.dolum yapılan port ise kapak çıkarılmadan sibop takılırsa uzun geliyor ve hava kaçırıyor.bana göre bunun çözümüde mevcut deliğin tam karşısına aynı delikten bir adet daha açılırsa kapağı çıkarmadan sadece çevrilerek bu sorun çözülür.diğer ikisi içinse biz kullanıcıların yapabileceği birşey olmadığını düşünüyorum.kasad kullanılan malzemenin daha kaliteli bir malzeme ile değiştirilebilmesi sanırım ithalatçıların fabrikaya öneri götürmesi ve ikna edebilmeleri ile mümkün olabilir.tüm bunların yanı sıra 2 adet tüpün çapının kalınlaştırılarak 1 adete düşürülmesi hacminin büyütülmesi bana göre mümkün olabilir.truglo gez ve arpacıkların da tüfeğe yakışacağını umuyorum.ama gönlümde yataınıda saklamıyacağım.gönül isterdi ki bu çapları FX KALİTESİNDE VE MARKASINDA bulabilseydik.inşallah o gü leride görürüz.saygılarımla.Ahmet Fahri Özyurt

[Resim Engellendi: http://i54.tinypic.com/9r281j.jpg]

• Fahri abi hayırlı olsun öncelikle.

Cumartesi günü sumatranin lansmanı için ankaradaydim.Recluseyi uzun süre inceleme ve deneme imkanı buldum.Benim ve orada ki diğer arkadaşların hem fikir olduğu konu bu silahta dürbün yerine reddot kullanılması ama yinede ben yakınlaştırmalı dürbün kullanacağım diyorsan 1.5-6 büyütmeli dürbünlerden kullan derim.hem tüfeğe yakışır hem randıman verir.
    Moderatör sorununa senin kesin çözüm bulacağına eminim.Daha önce olduğu gibi :)

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Togay kardeşim,iyi dileklerin için teşekkür ederim.umarım yeni tüfeklerimizi hepimiz iyi günlerde keyf alarak kullanırız.maksimum verim ve keyf almamız için tüfeği geliştirmeye ve sorunlarımıza çare bulmaya başlıyacağız.görüşmek dileğiyle.Ahmet Fahri Özyurt

• ahmet bey bende .357 kullanıyorum.lakin şu cümleyi anlayamadım.
    "dolum yapılan port ise kapak çıkarılmadan sibop takılırsa uzun geliyor ve hava kaçırıyor"

dolum yaparken kapak çıkarmadan; döndürerek port açığa çıkıyor ve dolum yapılıyor.
    dürbün montajında haklısınız.normal ayaklarlr takılan dürbün gez e takılıyor.tek ayaklı paladin dürbünde ise sorun yaşamadım.dürbün kızağı 22mm.dolayısıyla 22-11 adaptörle kullanıyorum.dolayısıyla dürbün baya yükseldi. sıfırlamada hiç bir sorun çıkmadı.
    selamlar

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• sn.oas,

port konusunda haklısınız,sibop u iyice yerleştirince kaçak sorunu hal oldu. fakat dürbün sorunu hala dediğim gibi.ayarlanamıyor.yüksek L ayakla dürbün geze değmeden takılabiliyor.o zamanda clikler maalesef yetmiyor.gamo 3x12-32 dürbünü kısa ve ota yükseklikteki ayaklar ile deniyeceğim.sonuçları buradan sizinle paylaşırım.saygılarımla.Ahmet Fahri Özyurt