Recluse .357 için solid pellet kalıbı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tebrikler çok güzel çalışmalarınız ve emekleriniz için...
    Sayg.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• peletın arka kısmının oldugu plaka ıkı parca olursa kalıp calısır

fakat bence boyle bır kalıp coklu basım acısından serı uretım ıcın sıkıntılı

yınede serı uretım yapılamaz bır tasarım degıl ama profesyonel olmaz dıye dusunuyorum

ama eger bırsey yapıyorsak kalıp izi çıkmamalı bence oyle bır tasarıma sahıp olmalı

cunku amacımız bedavaya pelet uretmek ve nasıl attıgı onemlı degıl basalım tetıge gıtsın nereye gıderse mantıgında degılız nıhayetınde

dolayısıyla peletın ıc yapısı kutlesel olarak homojen agırlıkta olmalıki pelet yamuk gıderek hava surtunmesı etkısıyle yon degıstırmesın

keza kalıp izi de olmamalı yada çok düzgün olmalı ki yivin verdiği dönüş hareketiyle aerodinamiğinden dolayı yön değiştirmesin

velhasıl kolay iş değil bu pelet basma işi

kısmetse yakında enjektor mantıgında basınclı dokme, ısıtmalı ve soğutmalı prof. bir kalıp tasarımına gırısecegım

sonucları paylasacagım ınsallah

• Kusura bakmayın biraz acele oldu ... Resimdeki delikler düz oldu ancak matkap ile huni şeklinde verilecek...

Bu Resimdekiler sadece kalıbın işleyişi hakkında bir fikir vermek içindir... kanallar yukarıdaki gibi olacaktır...

Daha kolayı profesyonel bir Teknik Çizim yapayım ver frezeciye profesyonel bir kalıp çıkartsın...

[Resim Engellendi: http://img207.imageshack.us/img207/503/kalip2.jpg]

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Furkan princ ile aliminyum un mukavemetlerini bir daha kiyasla istersen !!

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• prinç aliminyuma göre daha serttir ama delme işinde kullanamazsın, şu yapacağın ucu biraz anlatsana nasıl bişey istiyorsun sen ?

AA S410 5,5

• Aklımda böyle bir uç var abi ama eley wasp kalıbında olacak şekilde yapmak istiyorum
    Benim tüfek wasp kalıbını çok seviyo ama mesafe biraz artınca düşme aşırı artıyor
    bunun için waspla çapları aynı ama boyu waspın orjinalinden 3te1i kadar kısa bir pellet düşünüyorum 19-20grain civarında olur bu durumda
    Kendi pelletini yapmak için wasp şekil olarak çok ideal
    [Resim Engellendi: http://airgundevelopment.com/images/mold/DSC01059.JPG] [Resim Engellendi: http://3.bp.blogspot.com/_fGahJKx8iMo/TEBWxA_c8ZI/AAAAAAAAALY/ytNWqXRt1DM/s1600/Wasp_Magnum.jpg]

• mantıklı :) prinç olmaz ama civa çeliği işe yarayabilir, suyunu verdikten sonra aliminyumu işleyecek sertliğe gelir. Denemek lazım sistem güzelmiş.

AA S410 5,5

• Serdar ve Hüseyin, ne zaman başlamak isterseniz haber verin, çok kaliteli kurşun benden. ( Final mach ve RWS pellet atıklarından )

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Birşey soracaktım , yaptığınız mermilerin etekleri olacak mı? Sonuçta hava ile çalışan bir sistem. Eley wasp ta bile az da olsa etek var , arkadan gelen hava ile şişip yivlere oturması gerekmiyor mu? Bir de kaç atış yapabilecek bu recluse... Samyang pelletlerle bile 7 atış yapıyor , atış eğrisi de bir hayli çabuk düşüyor. Buna sabit ve bol hacimli bir hava kaynağı da lazım değil mi?

filinta

dulce bellum inexpertis

• Evet pelletler Eley wasp gibi etekli olacak ,etekli olması önemli
    Serdar abi senin atölye çok güzel,bir ara kalıbı delmek için iyi bir uç yapamazmıyız ucu yaptıktan sonrası nispeten daha kolay
    yeni barınagımız hazır olana kadar kalıpta hazır olursa kaliteli kurşunumuzda Erdinç abiden , pelletleri torbalayıp getiririm güzel havada barınakta akşama kadar atarız :)