Evanix AR6 Dürbün kamera montajı.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sanirim sonsuz vida ve somun kullanmayi onermisti ozzy bu sekilde somunlarida o sonsuz vidaya baglarsak somunlari gevsetip sikarak daha hassas ayar yapilabilir :)

Ozzy32'nin mesajında "pullu mil" denilince benim aklıma sonsuz vida gelmemişti. :) Kameranın ve altındaki tabanın ağırlığını taşıması için, zamanla gevşeme yapmayacak şekilde bağlanması gerekiyor. Videodaki pullu yöntem gevşemeye izin vermiyor, ama karşılıklı sıkılan somunları da denerim. Bu arada bütün bu çalışma boyunca özellikle uzak durduğum şey, parçalar üzerinde değişiklik yapmak oldu. Mesela dürbün ayağı bu iş için delinmedi ya da bir yerleri kesilmedi. Aynı şekilde dürbün rayı da hiç bir şekilde delinmedi. En az seviyede torna-freze işçiliği gerektirecek şekilde yapmaya çalıştım. Hatta kamera altlığı olarak kullandığım çelik parçayı Makine Müh. okuyan bir öğrencim kesti. Ona da mümkün olduğunca basit (üzerinde vida için diş açmadan) bir parça yapmasını söyledim. Bu arada onun da adını anmış olduk. Teşekkürler Kamil. ^^

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• Bende benzer şekilde bir bağlantı yaptım ama bir şekilde tamamlayamadım. İşe yaradığını görmek güzel g;$i yani biraz daha uğraşşam olacakmış. Bu montaj seti seri üretilebilir hale getirilirse forumda grupman ve tahribat paylaşımları olan arkadaşlar için çok büyük bir güzellik olacaktır. Tabi ar-ge sine şimdiden destek olmakta lazım :thumbup:

Bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun...

• Bende benzer şekilde bir bağlantı yaptım ama bir şekilde tamamlayamadım. İşe yaradığını görmek güzel g;$i yani biraz daha uğraşşam olacakmış. Bu montaj seti seri üretilebilir hale getirilirse forumda grupman ve tahribat paylaşımları olan arkadaşlar için çok büyük bir güzellik olacaktır. Tabi ar-ge sine şimdiden destek olmakta lazım :thumbup:

Seri üretime geçildiğinde yapılabilecek o kadar çok sayıda olasılık çıkıyor ki ortaya... Ar-ge desteğine gelince, siz de bu sabah destek oldunuz zaten Şuayip, Bey. :thumbup:

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.