Mustafa Beyi ziyarete gitmeyin, bütçe sarsılıyor. :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • :)
    Benden sizlere tavsiye, Mustafa Bey’i merak edip ziyaretine gitmeyin. Aile bütçesinde gedik açıyor. ( Şaka bir tarafa tekrar geçmiş olsun. Ben kendisini iyi gördüm. Daha da iyilik haberlerini bekliyorum.) Hele Yatagun sitesinde biraz dolaşıp “A bak Samyang’lar gelmiş, Sumatra’lar gelmiş. Hazır yolum Sarıyer tarafına düşmüşken, Mustafa beyi ziyaret edip, hem geçmiş olsun derim, hem de şu Recluse’ye bir bakayım, elime alıp, bir omuzlayayım” diye hiç düşünmeyin. Kurtuluş yok. Elinizde bir tüfekle dükkandan çıkıyorsunuz. Hatta yeni tüfeğinizi sevip okşayarak arabanıza doğru giderken aklınız, içerideki diğer güzelde kalınca, geri dönüp iki kolunuzun altında iki güzelle dükkanı terk ediyorsunuz. Tabi bu aslında, Mustafa Bey ve Merve Hanımın gösterdiği yakınlık ve ilgileri sayesinde oluyor.

İlk samyang ,357 recluse ve ikinci Sumatra 2500 – Carbin ve Mustafa beyin gösterdiği kolaylıklar sayesinde Filintalar envanterine katılmıştır. Mustafa Bey’e teşekür ederim.

Big bore havalılar bambaşka bir dünya. İlk 308 Corsair’le big bore zehrini tattıktan sonra .50 veya .357 samyang ne zamandır aklımdaydı. Big bore ile atış yaptıktan sonra, 4,5– 5,5 mm. havalı silahı, sadece güç elde etmek amacıyla modifiye etmeye çaba harcamak biraz anlamsız gelmeye başlıyor. Daha Recluse ile daha atış yapmaya fırsat bulamadım, ama beklediğimden daha keyifli olacağını düşünüyorum. Niye olduğunu bilmiyorum ama tüfeği elime alınca bu hissi veriyor. İlk intibahım her haliyle atölye imalatı olduğunu belli eden corsair 308’min yanında, çok daha özenli ve düzgün bir işçilikle yapıldığı, kalite kontrolünden geçtiği ve daha güvenli bir silah olduğu şeklinde.

Atış isabeti ve güç konusunu tartışmaya bile gerek yok. Kullanmaya niyetli meraklıları, 357 recluse big bore’dan ne beklemeleri gerektiğini biliyor. Zaten daha başka pek bir tüfek alternatifi de yok. Eğer düzgün bir big bore istiyorsanız, ya Kore güzellerine iltifat edeceksiniz ya da ufak atölyelerde yapılan custom tüfeklere, en az iki üç kat, hatta bazıları için dört-beş bin dolar ödeme yapmanız gerekiyor. Ülkemize hazır gelmişken ve ileride bu tüfeklerin, AB uyum çerçevesine sığıp sığmayacağı bilemiyorken, bir tane edinmenin fırsat olduğunu düşünüyorum.

Big borenin hiç mi kusuru yok. Var tabi ki, mesela bu hafta sonu sesi ve gücü nedeniyle çevreye vereceğim rahatsızlık nedeniyle. 357 ile atış yapamadım. Ama yavrusu Sumatra 2500 Carbin 6,35 ile keyifle oynama fırsatım oldu. Ufak tefek güçlü kuvvetli ve kurması da atması da keyifli bir tüfek, Tavsiye ederim. Soğuk kış günlerinde arabadan çıkmadan ön koltuktan atış yapacak kadar ele avuca gelen, tam bir yaramazlık tüfeği.

Her iki tüfeğime de biraz alıştıktan sonra ve rodajları tamamlanınca daha detaylı hız ve isabet değerlerini paylaşmak üzere, sağlıcakla kalın.

• hayırlı olsun Mehmet Abi yakışır sana saygılar :D

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• Mehmet bey hayırlı olsun, isabetli atışlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Mehmet abi hayırlı olsun, güle güle, kazasız kullanmalı diliyorum.Seninde elinin ayarı hiç yokmuş yahu, Recluse merakın olduğunu biliyordum ama carbin sürpriz olmuş.Kişisel gelişim konusunda nirvanaya varmışsın artık.Tanıdığım iyi bir boşanma avukatı var, gerekirse arıyacağız artık. :)
    Yaşasın kişisel gelişim...

FİLİNTALAR GRUBU

• Mehmet bey Hayırlı olsun Güle güle kullanın..Şimdi dağı taşı yıkma sırası sizde g;$i

A Takımı Üyesi

• hayırlı olsun , güle güle kullanın :)

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Hayırlı olsun.İyi günlerde kullanın inşallah.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• Hayırlı olsun mehmet bey kazasız belasız kullanmanızı dilerim ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Saygılar

• Official Post

Mehmet Bey hayırlı olsun. Bunlar da sizi kesmez ise bundan ötesi tank ve roket atar.

12.7 mm (.50) siparişini şimdiden aldım :rolleyes:

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Mehmet abi hayırlı olsun. Recluse merakımız sayende bir miktar dinecek.

FİLİNTALAR GRUBU
    Diana 350 magnum +Atak Arms Zoraki HP-01 +A A S410 F A C

• İyi dileklerniz için çok teşekkür ederim daha iyileri hepimize inşallah. :)

Hep bunlar dolap yüzünden oluyor. Artık bu kadar tüfeğe bir dolap lazım diyip marangozlarla görüşüyorum.
    Karşılaştığım fiyat hep iyi bir tüfek parası olunca, dolaba bu para verilir mi? Tüfek alırım bu paraya diye kızıp gidip tüfek alıyorum.

• Güle güle kullan Mehmet abi.birisi bu adamları durdursun :thumbup:
    Dolap konusunda bencede haklısın,insan o parayı dolaba vermektense silah alır.olmadı 2.elciden bıtane bozuk buzdolabı alıp modifiye yapıp silah dolabı halıne getırmek lazım :P tekrardan hayırlı ugurlu olsun.

• Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Mehmet Abi hayırlı olsun.İzmir'de senin tüfeği gördükten sonra malum gelmeyen 5,5 un ardınan verdiğim 6,35 ile bir üst gruba geçeyim ve Çatüs'e yöneleyim diyordum.Ama bu tüfek iyice kafamı karıştırdı.İstanbul'a gelince bir atma şansı bulurum umarım :)
    Syg.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com