psyco saksağan

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • dün öğlen saatlerinde aşağıdaki duruma tanık oldum. BU kediler kesinlikle yüzkarası...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Çok güzel yakalamışsınız. Bende daha önce bir kaç karganın, benzer olarak bir kediyi aralarına alıp resmen dalga geçtiklerini gördüm. İkisi önden oyalarken, biri arkadan yaklaşarak kuyruğunu çekiyor, kedi arkaya yönelince bu sefer diğerleri saldırıya geçiyor ve kediyi ortada oynatıp duruyorlardı.

• madem gereksiz yere başka bir canlının huzurunu bozuyor , başka biride onun huzurunu bozmalı... ben olsam vururdum. :)

• BÜyük şehirde yaşayan kediler avlanma içgüdüsünü kaybetmeye başlamış galiba beslenebilecekleri anternatifleri çok küçük köylerde kasabalarda kedilere % 80 kendileri avlanarak besleniyor zaten hayvanlar yarı aç yarı tok geziyor görüdkleri herşeyi av olarak görüyor zaten videodaki kedinin karnı tok oldugu her halinden belli karnı nerdeyse yere degicek . :)

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• BÜyük şehirde yaşayan kediler avlanma içgüdüsünü kaybetmeye başlamış galiba beslenebilecekleri anternatifleri çok küçük köylerde kasabalarda kedilere % 80 kendileri avlanarak besleniyor zaten hayvanlar yarı aç yarı tok geziyor görüdkleri herşeyi av olarak görüyor zaten videodaki kedinin karnı tok oldugu her halinden belli karnı nerdeyse yere degicek . :)

bende evde kedi beslerdim, karnı tıka basa dolu olsa bile pencereden kuş görünce canı çıkardı ^^ avlanma pozisyonuna geçer, ağzından acaip sesler çıkar, dudakları titrer, ağzının suyu akardı.

çatısı görünen baraka yandaki inşaatın şantiye binası. orada kediler yavruluyor, köpek yavruları doğdu büyüdü. kedi-köpek yavrularına sürekli yemek-su koyuyorlar. benim sigara içtiğim yerden görünüyor, çıkıp orada içiyorum.

2-3 yıldır gözlediğim şey şu: saksağanlar yavru kedi-köpekleri daha küçüklüklerinden itibaren ne zaman görseler taciz ediyor, kediler daha küçücükken saldırıyorlar. Anneleri etrafta yoksa yavrular pek ortaya çıkamıyor bu nedenle. Sonuçta kedi ve köpek yavruları kendini savunacak durumları yokken kafalarına saksağanın saldığı dehşet kazınıyor. Şartlı refleks nedeniyle büyüdüklerinde, saksağanı altedecek duruma geldiklerinde bile saksağandan ürküp tırsıyorlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• bende evde kedi beslerdim, karnı tıka basa dolu olsa bile pencereden kuş görünce canı çıkardı ^^ avlanma pozisyonuna geçer, ağzından acaip sesler çıkar, dudakları titrer, ağzının suyu akardı.

çatısı görünen baraka yandaki inşaatın şantiye binası. orada kediler yavruluyor, köpek yavruları doğdu büyüdü. kedi-köpek yavrularına sürekli yemek-su koyuyorlar. benim sigara içtiğim yerden görünüyor, çıkıp orada içiyorum.

2-3 yıldır gözlediğim şey şu: saksağanlar yavru kedi-köpekleri daha küçüklüklerinden itibaren ne zaman görseler taciz ediyor, kediler daha küçücükken saldırıyorlar. Anneleri etrafta yoksa yavrular pek ortaya çıkamıyor bu nedenle. Sonuçta kedi ve köpek yavruları kendini savunacak durumları yokken kafalarına saksağanın saldığı dehşet kazınıyor. Şartlı refleks nedeniyle büyüdüklerinde, saksağanı altedecek duruma geldiklerinde bile saksağandan ürküp tırsıyorlar.

Bende bu durum sadece benim kedimde sanardim. x;.z ½bay£bay`;

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Benim evimdede kedim var, oraya salsam önce kediyi kaçmazsada saksağanı parçalar, köpeklere saldırıyor, aynı anda bir tanıdığın beş kedisini dövdü, ne yaptıysak tutamadık canavarı ama insanları çok seviyor hiç yabancılık çekmiyor öylede tatlı bir kedi... aynı şekilde çatılardaki kuşları görünce acayip sesler çıkarıyor bi punduna getirsem diye bekliyor.
    [Resim Engellendi: http://i55.tinypic.com/11rrbkn.jpg]

A-TAKIMI

• Benim evimdede kedim var, oraya salsam önce kediyi kaçmazsada saksağanı parçalar, köpeklere saldırıyor, aynı anda bir tanıdığın beş kedisini dövdü, ne yaptıysak tutamadık canavarı ama insanları çok seviyor hiç yabancılık çekmiyor öylede tatlı bir kedi... aynı şekilde çatılardaki kuşları görünce acayip sesler çıkarıyor bi punduna getirsem diye bekliyor.
    [Resim Engellendi: http://i55.tinypic.com/11rrbkn.jpg]

Resme bakinca yazdiginiz su yazi kinaye gibi geliyor resmen "Amaaaaan iki dakka rahat vermediniz cekmeyin cakarim azinizin orta yerine" diyor :D

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Yaşadıgım bölgede hiç saksaan görmedim ama keşke olsaydı bahceye birkaçtane karga geliyordu artık onlarda yok ^^ şu an bol miktarda kedi var kuşları yakalamak için ağaçların dallarına çıkıyorlar biçok kez güvercin yakaladıgına şait oldun kuşu yakaladıgı zaman 10 mt yüksekden gözünü kırpmadan ağaçdan aşa atlıyorlar çok çani hayvanlar .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Resme bakinca yazdiginiz su yazi kinaye gibi geliyor resmen "Amaaaaan iki dakka rahat vermediniz cekmeyin cakarim azinizin orta yerine" diyor :D

KÖpeklere saldırıyor dedinde aklıma geldi bir arkadaşın babası av köpeyi almışdı hazır eyitilmiş arkadaş kedileri gösterip tutduruyordu kedinin tırmanabilecegi agaç yoksa cevresinde köpek kediyi haşamat ediyodu birgün tarlaya giderken bakdım köpek önde arkadaş arkada en arkada bir kedi köpekle elemanı kovalıyor sesleniyorum yüzüme bile bakmıyor arkadaş çok korkmuş allahdan kedi bana saldırmadı köpeğin burnunu pencelemiş sonra bakdık arkadaşla dalga geçdik kediden kaçılırmı diye oda dedi ne kedisi olum dağ kedisiydi görmedinizmi köpeği ne hale getirdi ben onu uyuntu bişi sandıydım hehehe #hims#hims;,;-;,;- kendisi şu an antalyada tedaşda güvenlikçi .. hehe ;şrofls;. aklıma geldikce gülüyorum . ;kihhik,

• bir arkadaşın babası av köpeyi almışdı hazır eyitilmiş arkadaş kedileri gösterip tutduruyordu

Çok büyük bir canilik bence bu. Benim bir arkadaşım yapsa arkadaş demem kafa göz dalarım.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Kedileri seviyorum, evcilleşmelerine rağmen avcılığı bırakmayan tek hayvan. Ama videodaki kedi suçluluk psikolojisine itilmiş sanki. Yazık. ^^

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• Kediler zeki(çakal) ve namkör oluyor.Köpekler salak(aptal değil sadece saf:D) ve sadık. Kedileride severim ama namkörlüklerinden dolayı bi tarafımda sevmez.Bildiğim kadarıyla kedilerde avlanma güdüsü annelerinin eğitimi ile yavrulara geçiyor.(iç güdüselde var tabi).Anne paspal olunca yavruda öyle bir şey oluyor.Bizim bir tanıdığın kedisi fareleri avlayıp kapını önüne bırakıyordu.Bizim tanıdıkta diyorduki ''Bizimki akşam mesaide iyi iş yapmış:D'' Bazı sabah 2-3 tane oluyordu.Düşünün kapı açıyorsunuz 2-3 leş var:D

Kedilerle ilgili bir kaç ilginç şey var.

1- Omuzları sırt kısma kemiklerle bağlı olmadığından şu meşhur eğilerek yürümeleri var(Av pozisyonu)
    2-Üsteki anlatığım avlayıp size bırakması hayvanın size saygı göstermesindendir.
    3-Yine aynı şekilde sizin ayaklarına sürtünmesi ''benden daha üstünsün'' anlamına geliyor.
    4- Belki bir kısmınız biliyordur.Kedide bıyıklar dengeyi sağlıyor.Aynı şekilde kedinin bir tarafına 5-10 cmlik bir koli bandı yapıştırırsanız o yönde hayvan yan yürüyor:D

Bildiklerimi yazmak istedim.Umarım kafanızı şişirmemeşimdir:D

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot