Arkadaşlar sansar bütün çivçivlerimi boğmuş ..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • [Resim Engellendi: http://img52.imageshack.us/img52/4206/21695642.jpg]

[Resim Engellendi: http://img585.imageshack.us/img585/6097/45861629.jpg]

Arkadaşlar dün gece kümese sansar girmiş bütün çivcivlerimi götürmüş götüremediklerinide boğup atmış nebicim bi hayvan hersene böyle yapıyor hiç ummadıgım bi zamanda kümesdeki bütün hayvanları vahşice katlediyor bu hayvanla nasıl mücadele edilir çok araşdırdım ama kesin bir yöntem bulamadım bu civcivleri bu hale getirinceye kadar ne zahmetler cekdim bi gecede bütün emeklerimi aldı götürdü yine bu hayvan ..

[Resim Engellendi: http://www.menorca-net.co.uk/menorca_blog/fp-content/images/pine_marten_lge-0.jpg]

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Allah yardimci olsun Tufan abi civcivlere cok uzuldum :(

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Öncelikle geçmiş olsun Tufan Kardeş. Bence en etkili çözüm güzel ve işe yarar bir köpek beslemek. Diğer aklıma gelen şey ise gece sansarı bekleyip vurmak ( pusu )

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• yinede çok sevimli bir hayvan olduğunu kabul etmek gerek.

erdinç aklında hayırlı ve az vahşi bir çözüm niye gelmiyor

S410

• Aynı şeyleri düşündüğümüze eminim Alper :) Avın açılmasına da az kaldı ha :)

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Yıllıar önce bir gece bizimde 25 kadar civcivi boğmuştu. Sansar genelde gece yarısından sonra 2-3 gibi saldırır. Gündüz sansarı bulmak zordur.

Yaban TV de şöyle bir yöntem izledim. 40-50 cm uzunluğunda bir soba borusu dik şekilde toprağa kümesin yakınına gömülür(boru tamamen toprağa girecek). İçine sansarın ilgisini çekecek canlı-cansız bir yem koyulur. Yemi almak için boruya giren sansar geri çıkamaz, sabah yakalanır.

• Yıllıar önce bir gece bizimde 25 kadar civcivi boğmuştu. Sansar genelde gece yarısından sonra 2-3 gibi saldırır. Gündüz sansarı bulmak zordur.

Yaban TV de şöyle bir yöntem izledim. 40-50 cm uzunluğunda bir soba borusu dik şekilde toprağa kümesin yakınına gömülür(boru tamamen toprağa girecek). İçine sansarın ilgisini çekecek canlı-cansız bir yem koyulur. Yemi almak için boruya giren sansar geri çıkamaz, sabah yakalanır.

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim bu yöntemi gecen sene denemişdim ama işeyaramadı bu sansar artık profosyonel olmuş komşunun köpegi var ona rahmen onunda tavuklarını öldürmüş .

pusu düşünüyorum bakalım ava cıkdıgı saatler belli gündüzden mevzileri hazırladım ama büyük ihtimal gelmez gecen senede gelmedi 1 hafta sonra geride kalanlarıda götürdü . :)

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Kumesin yakinina bir fotoselli lamba konulursa da korkutulabilir bu sekile gelincikten kurtulmustuk :/

FİLİNTALAR GRUBU
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Kumesin yakinina bir fotoselli lamba konulursa da korkutulabilir bu sekile gelincikten kurtulmustuk :/

Evet alper bunu daha önce yapmadıgıma pişmanım ışıkdan hoşlanmıyor hayvan ama zaten tavukculugu bırakıcam marketden hazır almak çokdaha karlı günümüzde yumurtası için besliyicem organik yumurta için onuda 2 3 tane telle güzelce kafes yapıcam sansar giremeyecek şekilde .

• Çok geçmiş olsun kardeşim. Uygun bir yöntem bulursun inşallah. Saygılar ;tufey#

• :( Tufan abi bende besledim tavuk hele o meretlerin yavrulari cok seker olunce insanin cigeri parcalaniyor resmen, birde marketten alma isi dogru ama yumurtasi hicbir yumurtanin olmadigi kadar lezzetli ve kokusuz oluyor..

FİLİNTALAR GRUBU

• http://www.hediyedenizi.com/He…inekFareSansar_Kovucu.htm

aynı durum bag evımızdekı kumestede olmustu.su lınktek aletı kullanabılırsın tufan.gercekten ıse yarıyor.

http://kedi-kopek-kovucu.com/k…u-hakkinda/nasil-calisir/

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Civcivlerinize çok üzüldüm. Sansar gece saat 00:00dan sonra ava çıkar, şehir kenarları gibi gürültüye yakın yerlerde bu zaman dilimi birazdaha ilerler sabah2-3- gibi falan. Kafasının sığdığı heryerden geçer, sese karşı çok hasastır, çokta korkak bir hayvandır. Çatı aralarında gezerken sesi tıp tıp diye gelir, sıçrayarak yürür, her adımı 1-1.5metre kadar olur ortalama, bu nedenle kediden kolaylıkla ayıra bilirsiniz. Duvara tırmanma kabiliyeti çok yüksektir, tahminimce 4metreye kadar pürüzlü düz duvara 2sn de çıkabilir. Genellikle girdiği kümesteki hayvanlardan en az 8-10 tanesini telef eder. Birkaçıylada karnını doyurup gider, eğer kümesten çıkartmaya imkanı varsa birtanede yanına alır:(
    Yapmanız gereken kümesin hertarafını iyice telörgüyle çevirmek ve hava kararmadan önce tavukları kümese sokmak. Sensörlü aydınlatma sistemleri işe yarayabilir belki, denendiğini hiç duymadım ama. Geçmişolsun nediyelim.

Tekli AT-44 6.35mm kundağı omuzlu OBÜS ;lol;
    A Rh(-)

• Eğer kümese yakın bi yerde uyuyorsan yanı yatak odası kümese yakın ise.Kümesin kapısını açık bırak.Sarsar girdiği zaman civcivler bağırır ve kümesten dışarı kaçar.Sende o sesi duyduğun zaman bahçeyı cıkıp sansarı kovalarsın yada havalı silahınla vurursun.Kümes kapalı olduğu zaman hayvanların kaçacak yerı olmuyor mecbur ölüyor.Ben öyle taktık yaptım benimde 2tane tavuğum vardı bi gece sansar girdi kümesin kapısı kapalı olduğu için tavuklar telef oldu çünkü kaçamadılar.Artık tavukları kümese sokmuyorum bahçede kafalarına göre geceyı bi köşede falan geçiriyorlar.Sansar falan geldığı zaman kaçıyorlar kaçarken bağırıyorlar o sese uyandığım zaman da bahçeye çıkıp sansarı kovalayabiliyorum.Yani kısacası tavuk veya civciv kümeste kapalı durmasın .Tabi civciv çok küçükse yapacak bişey yok .Çok küçük civcivleri evde kutuda besle bence.Ama senın civcivler çok küçüğe benzemıyor bunlar sansardan kaçabılırdı.

• Geçmiş olsun Tufan.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Eğer kümese yakın bi yerde uyuyorsan yanı yatak odası kümese yakın ise.Kümesin kapısını açık bırak.Sarsar girdiği zaman civcivler bağırır ve kümesten dışarı kaçar.Sende o sesi duyduğun zaman bahçeyı cıkıp sansarı kovalarsın yada havalı silahınla vurursun.Kümes kapalı olduğu zaman hayvanların kaçacak yerı olmuyor mecbur ölüyor.Ben öyle taktık yaptım benimde 2tane tavuğum vardı bi gece sansar girdi kümesin kapısı kapalı olduğu için tavuklar telef oldu çünkü kaçamadılar.Artık tavukları kümese sokmuyorum bahçede kafalarına göre geceyı bi köşede falan geçiriyorlar.Sansar falan geldığı zaman kaçıyorlar kaçarken bağırıyorlar o sese uyandığım zaman da bahçeye çıkıp sansarı kovalayabiliyorum.Yani kısacası tavuk veya civciv kümeste kapalı durmasın .Tabi civciv çok küçükse yapacak bişey yok .Çok küçük civcivleri evde kutuda besle bence.Ama senın civcivler çok küçüğe benzemıyor bunlar sansardan kaçabılırdı.

Aslında çivcivler kümesde değildi dışardaydı 2 tanesi sağ kalabilmiş 10 tanesi mefta kalanların birtanesinide kedi kapmış bugun kedinin agzında cıtır cıtır yerken gördüm sinirden elim ayagım boşaldı gerisi malüm ben hayvanlara zarar vermeyeyim diyorum ama bu olanları sinir sistemim kaldırmıyor babam kalpden baypas ameliyatı oldu durumu klitik yoğun bakımda kümes hayvanlarıya babamla beraber bakıyorduk bende gerekdigi kadar ilgilenemedim zaten morelim sıfır keyfim yok üzerine kedisi sansarı fırsat bildi kümesi mesken edindi zaten morelim yok 2 gündür pusudayım tavuklara 10 mt yaklaşan hayvan soluğunu kesiyorum .

• sansarla gelincik çok benziyor. ben evvelki gün keklik kafesinin etrafında dolaşan beyazlı kahverengili gelinciği gladla tepeledim. :) keşke resimleseydim.
    buna çözüm olarak , 3-5 adet laminantı birleştirip yapıştırın. bunların girebileceği yere koyun. üzerine bolca tiptirap diye yapışkan ( fare serçe böcü ) yakalayan yapıştırıcıyı bocalayın. sabah orda debelenen birşeyler görebilirsiniz :)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• sansarla gelincik çok benziyor. ben evvelki gün keklik kafesinin etrafında dolaşan beyazlı kahverengili gelinciği gladla tepeledim. :) keşke resimleseydim.
    buna çözüm olarak , 3-5 adet laminantı birleştirip yapıştırın. bunların girebileceği yere koyun. üzerine bolca tiptirap diye yapışkan ( fare serçe böcü ) yakalayan yapıştırıcıyı bocalayın. sabah orda debelenen birşeyler görebilirsiniz :)

Aman abi resim ekleme sonra hayvanseverlerle başın belaya girmesin doguda askerimiz şehit olur kılını kıpırdatmaz hayvanlara eziyet ediliyor diye ayağa kalkan dengesiz insanlar çok ^^