regülatör basıncı kaç bar olmalı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar, evanix s10 tüfeğim için regülatör uygulamasına gideceğim. Yalnız hedefim 20 fpe. ( 14 gr. ile 800 fps civarı) olduğu için atış sayımın yüksek olmasını ve hava sarfiyatının az olmasını istiyorum. Teknik olarak bildiğim kadarıyla regülatör öncesinde gelen 'prechamber' 20 cc ' den küçük olmamalı, çünkü 8 cc'lik walther dominator regülatöründe 900 fps. ile 30 atış yapıyordum, 280 cc lik evanix tübüne rağmen. Prechamber küçük olduğunda çekiç valfe vurduğu zaman arkada valfi kapatacak kadar yeterli basınç olmadığı için valf daha geç kapanıyor ve geç kapandığı için de daha çok hava dışarı kaçıyor. Şimdi olayımız şu, evanix tüfeklerin regülatör takıldığındaki basıncı 140 bara ayarlanıyor. Benim hedefim 100 bara ayarlayıp hem kullanım basıncını hem de enerjisini düşürmek. Ama, basınç 140 yerine 100 bar olduğunda valf daha geç kapanıp daha çok mu hava harcatacak? Yoksa 140-100 bar arasında valf kapanma saniyesini etkileyecek önemli bir fark yok mu? Siz ne dersiniz? Çok mu karışık yazdım? ;tacli#

filinta

dulce bellum inexpertis

• condoru bilirsin berkehan basınç 140 ın altına düştüğünde güç ayar kademesi 2 de bile olsa baya baya patlıyor mubarek

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon