Diana Magnum 350'ye dürbün..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar.

Havalı tüfek almayı düşünüyorum ve bu forumu buldum. Düşündüğüm tüfek Diana Magnum 350 4,5. Herhangi canlı bir hedefe asla atmayacağım. Beni düşündüren konu bu tüfeğe uygun bir dürbün bulup bulamayacağım. Duydugum kadarıyla tepmesinden ötürü çok çabuk dürbün bozuyormuş bu tüfek. Sanırım "dampa mount" deniliyor, bundan kullanarak bu sorun çözülebilir mi? Buna uygun dürbünü nereden ve kaça bulabilirim acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Official Post

Merhaba arkadaşlar.

Havalı tüfek almayı düşünüyorum ve bu forumu buldum. Düşündüğüm tüfek Diana Magnum 350 4,5. Herhangi canlı bir hedefe asla atmayacağım. Beni düşündüren konu bu tüfeğe uygun bir dürbün bulup bulamayacağım. Duydugum kadarıyla tepmesinden ötürü çok çabuk dürbün bozuyormuş bu tüfek. Sanırım "dampa mount" deniliyor, bundan kullanarak bu sorun çözülebilir mi? Buna uygun dürbünü nereden ve kaça bulabilirim acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz,

Bence bu silahı almak yerine Mod54 yada Mod52 almanızı öneririm,

Dürbün konusunda alacağınız dürbün ön merceği küçük olmalı,yani bu şu demek,dürbün hafif olmalı,bunun içinde 9x32 , 9x36 gibi hafif dürbünler tepmeden az etkilenirler,ve Forumumuz satın alma rehberine girerseniz,orada yurt içi satıcılar kısmında,Dampa konusunda da yine forumumuzda satılık lar kısmında sniper arkadaşımızda 1 tane ihtiyaç fazlası var ve satılık.

• Dürbün konusunda topu ustalara atıyorum.Ama bence 4.5mm yerine 5.5mm düşünün.

• Dampa ayak ile bu sorun çözülmez sadece yavaşlatılır.En uzun ömrü isterseniz ön mercek çapı fazla büyük olmuyan, havalı tüfek için imal edilmiş dürbünü, dampa ayakla kullanmanızı öneririm.

• Mustafa bey ve Engin bey, ilgilenip hemen cevap verdiğiniz öncelikle çok teşekkür ederim.

Mustafa bey neden MOD 52 veya 54 tavsiye ediyorsunuz? 350'ye göre daha yavaş kalıyorlar galiba... Kontrolsüz güç, güç değildir gibi bir durum mu söz konusu acaba? :) Dürbünü ve silahı Ankara'da olmamıza ragmen kargoyla alacağız galiba. Biz iki arkadaş alacağız ve ortak bir arkadaşımız satıcı ile tanışıyormuş, onu devreye sokacağız...

İlanlar kısmına hemen bakıyorum. Teşekkürler.

• Official Post

Mustafa bey ve Engin bey, ilgilenip hemen cevap verdiğiniz öncelikle çok teşekkür ederim.

Mustafa bey neden MOD 52 veya 54 tavsiye ediyorsunuz? 350'ye göre daha yavaş kalıyorlar galiba... Kontrolsüz güç, güç değildir gibi bir durum mu söz konusu acaba? :) Dürbünü ve silahı Ankara'da olmamıza ragmen kargoyla alacağız galiba. Biz iki arkadaş alacağız ve ortak bir arkadaşımız satıcı ile tanışıyormuş, onu devreye sokacağız...

İlanlar kısmına hemen bakıyorum. Teşekkürler.

Kırma namlularda isabetlilik ömrü kısadır ve ayrıca bipod takmak sıkıntılı,her kurmada namluya kuvvet uyguluyorsunuz ve zamanla namlu da esnemeden kaynaklanan eğilme yaşanabiliyor,

Mod 52 - yada 54 almanız halinde ileride üzülmez,pişman olmazsınız.

• Haklısınız Mustafa bey, her güzelin bir kusuru oluyor; o sorunu ben de düşünüyorum açıkcası... Peki 460 Magnum için ne dersiniz acaba? Magnumdan çok az daha güçsüz bildiğim kadarıyla (340m/s) ve alttan kurmalı daha yeni bir model. Tabiki 200 Lira kadar da daha fazla :(

460 düşünecek olursam şu dürbün ideal midir arkadaşlar? Fiyat olarak makul geldi de...

Yorumunuz için teşekkürler sevgili hardturk.

Saygılar...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen yataylimit ().

• O zaman bu bütçeye göre sizin de yardımlarınızla ideal bir seçim yapmış olduk, teşekkür ederim. Benim amacım arada sırada arkadaşlarla piknikte vs. şişelere atış denemeleri yapmak ama tabi olmuşken iyi bir silah olsun diyorum ikide bir değiştirmektense. Gerçek silahla da birkaç defa attım ama havalı silahtaki keyfi asla bulamadım.

Saygılar...