samyang sumatra hava kaçağı arızası :(((((

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Daha gecen gün Kdir abiden aldığım tüfeğin ilk heyacanını sizlerle paylaşmıştım.Kadir abi bana yolladığında 100 bar hava vardı ıcınde ilk geldiği günde birtane deneme amaçlı ben atış yaptım hava 80 barda kalmıştı.Yarın hafta sonu diye az once eve geldım sabırsızlıkla yarın sılahı denıyecegım dıye hazırlamak ıcın elıme aldıgımda Tup basıncı manomatrede 0 :( baya moralım bozuldu.Neden ne oldu 0 bar daha bu sılah kullanılmamıs bır tufek oldugunu bılıyorum.Baya moralım bozuldu bu duruma.hafta sonunu sabırsızlıkla beklerken kötü bir süprizle karsılastım.Ne yapmam lazım :(((( bütün heyecanım keyfim gitti.. bendeki şansın içine tükürüm.daha yenı paylastıgım fotolarda bıle hava 80 olarak gozukuyor

• öncelikle yeni tüfeğiniz hayırlı olsun.pcp tüfeklerde hepimizin istemediği halde zaman zaman karşılaştığımız bir sorun tüpün hava kaçırması .tüple tekrar hava basmayı denedinizmi?

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Ben Sayın Mustafa Serdar beye neden pm atamıyorum.Kendısınden yardım isteyecektim.Mustafa abi konu hakkında bana yardımcı olabılırmısın? hafta sonunu ıple cekerken boyle bır talıhsızlıkle karsılastım.Sılah garantı kapsamı dısında kalmasın dıye hıc bır yerıne dokunmuyorum sızden yanıt gelene kadar

• tupe hıc hava basılmadı arkadaslar pazartesı geldı oldugu gıbı duruyor.bu hafta sonu ıcın hazırlanmıstım ıste tup sıfır ggorunce .artık yarın hava basacagım bakalım ne olacak sonra bır hafta ızlemede bırakacagım

• Bu tüfeklerin sistemini bilmiyorum ama minimum çalışma basıncı 80 barın üzerinde olabilir valf yeterli karşı basınç görmediğinden sızdırmış olabilir çekici kurup(çekicin valfe baskı yapmasını engellemek amacıyla) hava basmayı deneyin ilk 50 60 bar a kadar hızlıca hava doldurun 50 60 bara kadar hava kaçabilir valften bu işlemin garanti kapsamı dışına çıkaracağını düşünmüyorum tüfeği ve muhtemelen sorun çözülecektir

• Bu tüfeklerin sistemini bilmiyorum ama minimum çalışma basıncı 80 barın üzerinde olabilir valf yeterli karşı basınç görmediğinden sızdırmış olabilir çekici kurup(çekicin valfe baskı yapmasını engellemek amacıyla) hava basmayı deneyin ilk 50 60 bar a kadar hızlıca hava doldurun 50 60 bara kadar hava kaçabilir valften bu işlemin garanti kapsamı dışına çıkaracağını düşünmüyorum tüfeği ve muhtemelen sorun çözülecektir

+1 bencede tek sorun bu,en mantıklı neden de bu :thumbup:

• Alıntı sahibi "bullarika" Bu tüfeklerin sistemini bilmiyorum ama minimum çalışma basıncı 80 barın üzerinde olabilir valf yeterli karşı basınç görmediğinden sızdırmış olabilir çekici kurup(çekicin valfe baskı yapmasını engellemek amacıyla) hava basmayı deneyin ilk 50 60 bar a kadar hızlıca hava doldurun 50 60 bara kadar hava kaçabilir valften bu işlemin garanti kapsamı dışına çıkaracağını düşünmüyorum tüfeği ve muhtemelen sorun çözülecektir

Banada mantıklı geldı yarın ola hayrola bakalım . yarın bıraz fırsat olursa bıraz atıs yaparım sonra 200 bar tamamlar bırdahakı hafta sonuna kadar bekletırım bakalım ne olacak :)

• Umarım sorunu çözersiz bu 500cc hacim benim gözümü korkuttu pompayla doldur doldur bitmez bu ya riderin gözünü seviyim ben hiç oburluğu yoktur garibimin azla yetinmeyi bilir ;)

• Bugun 5. gun ve tuptekı hava aynen duruyor bu demek oluyorkı hava basıncını 80 barda bırakırsam hern bu basıma yıne gelebılır.buda cekıc yayının kuvvetlı olusundan kaynaklanıyor demekkı.

İşin garıbı sılahı getıren yetkılılerden en azından konu hakkında en ufak bır cumle bıle duyamamak cok uzucu kotu bır durum :thumbdown: umarım tufek hıc bozulmaz

• İşin garıbı sılahı getıren yetkılılerden en azından konu hakkında en ufak bır cumle bıle duyamamak cok uzucu kotu bır durum umarım tufek hıc bozulmaz

benimde dikkatimi çekti bu durum....

=) inş tüfeğin hiç bozulmaz.

çok geçmiş olsun

Gunpower SSS

• Bugun 5. gun ve tuptekı hava aynen duruyor bu demek oluyorkı hava basıncını 80 barda bırakırsam hern bu basıma yıne gelebılır.buda cekıc yayının kuvvetlı olusundan kaynaklanıyor demekkı.

İşin garıbı sılahı getıren yetkılılerden en azından konu hakkında en ufak bır cumle bıle duyamamak cok uzucu kotu bır durum :thumbdown: umarım tufek hıc bozulmaz

Değerli arkadaşım mümkün olduğunca forumlara girmemeyi yeğlediğim ve konuyu yeni gördüğüm için bu gecikmiş cevaptan dolayı özür dilerim.
    Oluşabilecek her türlü arızada elimden geldiğince ücretsiz onarım için irtibata geçebilirsin. 120 bar altında kullanmamanı öneririm.
    M.Akif NAZLI

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22