Bıçak Bölümü Yetim Kalmasın

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bizim buralarda yatağan denen kasabada bıçaklar yapılır. elde dövme ile yapılan bıçakları kolay kolay köreltemezsiniz. ve çakılarınıda gösterişli çin malı çakılara asla değişmem. sapı kemiktir. biledin zaman jilet gibi olur.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• abi çin malı bıçak var bide çin malı bıçak var
    çinlerin husa köyünde yapılan bıçaklar dünyanın en iyi bıçaklarından dır vikipedyadan alıntı

Xiang, geçen yıllardan birinde, yerel hükümetin köyde "Bıçak
    Kralı" seçme yarışması düzenlediğini, yarışma sonucunda da kendisinin,
    yaptığı bıçağın güzelliği ve keskinliğiyle "kral" unvanı kazandığını
    söyledi. Xiang, konuşmasını şöyle sürdürdü:
    "Yarışma dallarından biri, bıçakla çivi kesmekti. Bu
    yarışma sırasında, bazı kişilerin yaptığı bıçaklar, bırakın çiviyi
    kesmeyi, kendi keskin yüzlerini kırdılar. İkinci dal, kazık kesmekti.
    Bu yarışmada da bazı kişilerin yaptığı bıçaklar kazığı kesememişti. Ben
    ise, bıçağımla kazığı ikiye bölmüştüm. Üçüncü yarışma dalı ise bir
    havluyu ortadan kesmekti. Bu kez de bıçağımla havluyu ortadan ikiye
    böldüm. Böylece bu yarışmada şampiyon oldum."

Husa bıçağının yapım sürecinde, malzeme seçimi ve
    yapımından montaja kadar onlarca işlem bulunuyor. Achangların
    yaptıkları Husa bıçaklarının birçok çeşidi var. Husa köyündeki Aqiang
    milliyetinin yüzlerce yıl öncesine dayanan bıçak yapım sanatı, kuşaktan
    kuşağa aktarılarak günümüze kadar süregelmiş.

bulsam alırım ama nerdeee :(

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• arkadaşlar bu bıçak iş çok karmaşık bir olay neden derseniz, çok keskin yaparsanız çabuk kırılır yada dayanıklı yapayım derseniz bu sefer çabuk körelir bu yüzden iyi bıçaklarda lamine çelik yada iyi ısıl işlemlerden geçmiş özel çelikler kullanmak gerekir. birde çin malına geleyim çinlileri ve çin işciliğini ve kültürünü bilmeden konuşursak yanlış kanıya varırız, bunun sebebide son 15 20 yıldır dünyadaki ucuz iş gücünden dolayı oluşaN KALİTESİZ ÇİN MALI İMAJI . iyi mal iyi malzeme ve ürün çindede yapılıyor ve emin olun fiyatları burdan daha pahalı.mesela çinde altın tuğla denilen bir seramik çeşidi veya tuğla çeşidi var yapım aşaması o kadar zor okadar ince elenip sık dokunuyorki fiyatı gerçektende altın fiyatını geçiyor yasak şehirin bütün zemini bu tuğlalar yada yer döşemesiyle döşeli.

yani binlerce yıllık üretim teknolojisine ve geleneğine sahip çin i son 15 20 yılda ürettikleriyle değilde geleneksel ve kaliteli ürünleriyle incelersek daha iyi bi fikir sahibi olabiliriz . ;grin;

bu arada titanyum ölee çok matah bi şey deyil arkadaşlar yani çelik kadar sağlam daha fazla değil ama şu avantajı var çok daha hafif neredeyse aliminyum kadar diyelim çok keskin bıçaklarda yapamıyorsun yalnızca dedektöre yakalanmıyo o kadar. ;grin;

hamdım piştim yandım oldum.

• harbi çin malı ,fakat şöle elinde tutupta bi iki saladınmı hemen havaya sokuyor adamı ;rofl.; kendimi futbol fanatiği gibi hissediyorum ;kihhik,#hims

• Official Post

Şimdi beni ayağa kaldırıp,ofisten,sandıktan çekmeceden,duvardan 30 a yakın antika yatağanlar,süngüler,altın kakma antika bıçaklar,vs... vs.... çıkarttırıp fotoğraflatacaksınız ama vaktim yok,müsait bir zaman yayınlayacağım. ;duello;

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• yayınla da bak başına ne iş geliyo müze diye kapına ziyarete gelirlerse şaşırma :D;confused;

• yayınla da bak başına ne iş geliyo müze diye kapına ziyarete gelirlerse şaşırma :D;confused;

Artık müze diye mi gelirler, örgüt evi diye mi gelirler bilmem ;şrofls;.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• asitürk61 abideki bora knives ın çakısı bende de vardı kaybetmiştim aklıma geldi üzüldüm şimdi
    ama aynısından üretiyorlar nasılsa :)
    bu arada türkmalı çok kaliteli bir marka 440 c çelik çakı ve bıçakları var bıçak merakı olanların bakmasında fayda var
    bıçak meraklısı bayağı abimiz varmış artık halim için üzülmeyeyim ;kihhik,

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal