webley patriotu yeşil gres ile yağlamak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yeni aldığım patriotumu bugün yeşil gresle yağlayım dedim arkadaşlar. sonuç malesef hüzün oldu. önce yaptıklarımı anlatayım. Öncelikle kundağı sonra namluyu söktüm. namlunun sökülmesi sırasında namluyu tutan büyük vidanın kilit vidası küçük olan sökülmek bilmedi. tam vazgeçmek üzereyken namlu vidasını denedim neyseki söküldü. şimdi kilit vidası mahvolmuş durumda. içi iyice bozuldu. diş namına hiç bişey kalmadı. üstelik çokta çirkin görünüyor. onur kardeşinde aynı vidanın bozulduğunu okumuştum. o kendisinden olduğunu yazmış ama sanırım vidanın sertliği yeterli değil. sorun vidada . sökenlerin kaliteli yıldız ile bastırarak yavaşça sökmelerini tavsiye ederim. namluyu söktükten sonra tetiği rahatça dağıtabiliyorsun ( toplayana aşk olsun ?( ). tetiğin üzerindeki pistonu tutan kalın pim rahatça çıktı. ama yay bi türlü boşalmak bilmedi. tam yine vazgeçmek üzereyken tornavida ile dürttüm birden fırladı ( burada azami dikkat) şanşıma çıkan pimin yerine ince bi tornavida kullandığım için yay fırlarken tornavidaya takıldı. tornavidayı çekerek yayı ve pistonu çıkardım. onurun tarifleri gibi güzelce yağladım. gelelim toplamaya... o da ayrı bi dert. yayı tek başıma zorda olsa bastırark yerine soktum. daha sonra namlunun toplanması esnasında namlunun iki yanınıdan çıkan jilet gibi pullar başıma bela oldu. ikisini aynı anda namluyla beraber bir türlü yerine girdiremedim. yerlerine oturtulmuş pullar namluyu takarken sıyrıldı gitti. en fazla bi tanesinin girmesine izin verdi aralık. ikisinin birden girmesi için uğraşırken tornavida ile zarar verdim pullara. şu an kullanılmayacak durumda dersem yanlış olmaz. bunların yenisini temin edebilirmiyiz acaba? neyse dedim... ;hirr; pullar olmadan namluyu bağladım. sıra geldi tetiğe. onurun resimlerinden yawaş yawaş herşeyi yerli yerinde topladım. son anda tetiğin bıçağının içindeki yayın tetik bıçağıyla birlikte yerine takılmasında biraz sorun yaşadım. pim yayın içinede girdimi girmedimi anlamadan pimini taktım. daha sonra tüfeği kundağını taktım. bu arada tüfeğin rahat sökülmesi için gez inide sökmüştüm. onu bile altında yay olduğu için yerine oturtması zaman aldı. oh dedim nihayet bitti tüm bu işlemler saat 20.00 dan 2.00 a kadar 6 saatimi aldı. sevinçle tüfeği kurdum. bi arkadaşımın yazısından hatırladığım daha çok bastırarak kurma sorunu bendede oluştu. kurma kolu eskisine nazaran daha çok bastırarak kuruluyor X( . tabikide bitmedi boşa bi el sıkarım dedim. tetiği çektim tık yok tüfek çalışmıyor. X( . şimdi ben napayım bu saatte arkadaşlar. bu kadar uğraştığımamı yanayım. çalışan tüfeğimin artık çalışmadığına mı yanayım. toplarken olan bunca eksikliğime yanayım. yoksa yayın bu gece gerilimde kaldığına mı yanayım sinirden çatlamak üzereyim. sonuç : ne yapıcam bilmiyorum. tüfeği söken acemi arkadaşların bunları göz önünde bulundurmalarını tavsiye ediyorum. yarın yiba çarşısında usta bulabilirsem ne ala. selam ederim. taner

webley patriot 5.5

• hiç bir şey yanma herşeyın çağresi bulunur hiç olmadı hatsan firması yardımcı olur ama bi av bayiğini gitmeni tavsiye ederim aradığın parçaları belki bulabilirsin başka tüfeklerin ki uyabilir tüfekle beraber gidersen deneme fırsatın olur
    unutma kimse elinde tornavida çekiçle doğmadı bi dahaki toplaman cok daha kolay olucak
    biraz morel vermeye çalıştım ama ihşalla başarılı olmuşumdur g;$i

korfezteam.png

• yeni aldığım patriotumu bugün yeşil gresle yağlayım dedim arkadaşlar. sonuç malesef hüzün oldu. önce yaptıklarımı anlatayım. Öncelikle kundağı sonra namluyu söktüm. namlunun sökülmesi sırasında namluyu tutan büyük vidanın kilit vidası küçük olan sökülmek bilmedi. tam vazgeçmek üzereyken namlu vidasını denedim neyseki söküldü. şimdi kilit vidası mahvolmuş durumda. içi iyice bozuldu. diş namına hiç bişey kalmadı. üstelik çokta çirkin görünüyor. onur kardeşinde aynı vidanın bozulduğunu okumuştum. o kendisinden olduğunu yazmış ama sanırım vidanın sertliği yeterli değil. sorun vidada . sökenlerin kaliteli yıldız ile bastırarak yavaşça sökmelerini tavsiye ederim. namluyu söktükten sonra tetiği rahatça dağıtabiliyorsun ( toplayana aşk olsun ?( ). tetiğin üzerindeki pistonu tutan kalın pim rahatça çıktı. ama yay bi türlü boşalmak bilmedi. tam yine vazgeçmek üzereyken tornavida ile dürttüm birden fırladı ( burada azami dikkat) şanşıma çıkan pimin yerine ince bi tornavida kullandığım için yay fırlarken tornavidaya takıldı. tornavidayı çekerek yayı ve pistonu çıkardım. onurun tarifleri gibi güzelce yağladım. gelelim toplamaya... o da ayrı bi dert. yayı tek başıma zorda olsa bastırark yerine soktum. daha sonra namlunun toplanması esnasında namlunun iki yanınıdan çıkan jilet gibi pullar başıma bela oldu. ikisini aynı anda namluyla beraber bir türlü yerine girdiremedim. yerlerine oturtulmuş pullar namluyu takarken sıyrıldı gitti. en fazla bi tanesinin girmesine izin verdi aralık. ikisinin birden girmesi için uğraşırken tornavida ile zarar verdim pullara. şu an kullanılmayacak durumda dersem yanlış olmaz. bunların yenisini temin edebilirmiyiz acaba? neyse dedim... ;hirr; pullar olmadan namluyu bağladım. sıra geldi tetiğe. onurun resimlerinden yawaş yawaş herşeyi yerli yerinde topladım. son anda tetiğin bıçağının içindeki yayın tetik bıçağıyla birlikte yerine takılmasında biraz sorun yaşadım. pim yayın içinede girdimi girmedimi anlamadan pimini taktım. daha sonra tüfeği kundağını taktım. bu arada tüfeğin rahat sökülmesi için gez inide sökmüştüm. onu bile altında yay olduğu için yerine oturtması zaman aldı. oh dedim nihayet bitti tüm bu işlemler saat 20.00 dan 2.00 a kadar 6 saatimi aldı. sevinçle tüfeği kurdum. bi arkadaşımın yazısından hatırladığım daha çok bastırarak kurma sorunu bendede oluştu. kurma kolu eskisine nazaran daha çok bastırarak kuruluyor X( . tabikide bitmedi boşa bi el sıkarım dedim. tetiği çektim tık yok tüfek çalışmıyor. X( . şimdi ben napayım bu saatte arkadaşlar. bu kadar uğraştığımamı yanayım. çalışan tüfeğimin artık çalışmadığına mı yanayım. toplarken olan bunca eksikliğime yanayım. yoksa yayın bu gece gerilimde kaldığına mı yanayım sinirden çatlamak üzereyim. sonuç : ne yapıcam bilmiyorum. tüfeği söken acemi arkadaşların bunları göz önünde bulundurmalarını tavsiye ediyorum. yarın yiba çarşısında usta bulabilirsem ne ala. selam ederim. taner

Vallahi çok haklısın bende sökmeyi düşündüm ama başa bela olucağını düşündüm. Onur arkadaşım 12 saatte sökmüş yağlamış ve toplamış tüfeği bende bunu göze alarak yapmadım. İnşallah tüfeğini geri toplatırsın umarım tüfek ustaları hallecektir.

Professional Shooter
    2FAN A.K.A®

Hatsan Mod 125 5.5mm .22 Caliber Air Rifle + Tasko 3-9*40E
    Hatsan Torpedo 150 TH 4.5mm .177 Caliber Air Rifle(SIRADAKİ)
    Dessert Eagle Füme Kurusıkı Ses Tabancası (x2)

Unutma kurşun her gülümsediğinde bir kalp ağlatır.

marmarateam.png

• Hocam namluya bir pellet koy ve güvenli bir yere doğrult tüfeği. Sonrada tetik mekanizmasını pimlerini sökmeye başla tektek. Tüfeği bir şekilde boşandırmaya çalış. Yayın bir gece kapalı kalması aşırı yorulmasına sebep olur. Pulların yenisini sanayiden temin edebilirsin yarın (ulus sanayisinde togaysan diye bir dükkanda bulabilirsin tüm bunları). Aynı zamanda namlu piminin kilit vidasınıda. Namluyu takmadan önce yayı boşandır ve pistonu çıkarmadan namluyu yeni pullarla takmaya çalış. Yavaş yavaş ve yaklaşık 90 derece açıyla takarsan girecektir. Bu arada kurma kolunun pistona bağlı kalmasına dikkat et. Bu arada namluyu kapalı tutan dilin tutunduğu dişe yandan bir tornavida ile ittirerek çıkartırsan daha kolay ve hiçbirşeye takılmadan namluyu takabilirsin. O dişi namluyu taktıktan sonra namluyu hafif bükülü tutarak yerine takabilirsin. Çıkarırken yönüne dikkat edersen takarken denemeye uğraşmazsın. Namluyu takıncada yay sıra geliyor ancak namlu varken yayı takmak sorun olabilir tek kişi. Ben taktım ama baya zorladı. Bunun için birinin yardımını alırsan yayı ve takar tetiği toplarsın. Büyütülecek birşey değil, sinir yaparsan iyice karman çorman olur. Bende uzun süre uğraştım namluyu takmaya ve sonra Onur kardeşim bana bu aklı verdi ve bu şekilde 10 dakikada topladım tüfeği. Kolay gelsin.

• 2FAN, 12 saat süren söküp yağlayıp toplamak değil, komple anlatımım hazırlanması. :)

drezin, aman dikkat et, yay kurulu halde iken çok dikkat et tetik sistemi ile oynarken, namluyu kırıp sıkıca tutup tetiği kontrollü olarak kontrol edip yayın boşanmasını sağla, ama dikkatli ol namluyu sıkı tut, emniyette tabiki devre dışı durumda olsun bunu yaparken tetik pistonu bıraktığı zaman yavaşça kaldırırsın namluyu.

• bugün tavsiye üzerine Ankara demetevler bağdat caddesinde belediye semt halinde BULUT Av MALZEMELERİ indeki cafer usta tüm sorunlarımı halletti. bozulmuş vidayı namludaki takılmayn pulları ve tetik sorunumu halletti. çok memnun oldum. ankarada sorun yaşayan herkese tavsiye ederim. forumdan bahsettim forum refasansı ile gidebilirsiniz. herkese teşekkürler. selam ederim. taner

webley patriot 5.5

• Geçmiş olsun :) Keyifli atışlar...

• o sabah bulut av da sorunlarımı halletikten sonra arkadaşım ve eşlerimizle atışa gittik, tüfeğin çalışmamasında en çok üzüldüğün noktalardan biride o gün için buluşma sözümüzün olmasıydı.neyseki buluşma saatine kadar tüm sorunlar halledildi. o gün arkadaşta gamo cfx royal bende webley patriot ile atışlara başladık. ve gresleme sonrası tüfeğimi ilk denememde inanın o kadar memnun kaldım ki . tepme neredeyse sıfırlanmış. yağlama öncesi çenemi yanağımını acıtan tüfek şimdi sanki ağzı var dili yok :) . çok fazla şişe getirmedik yanımızda genelde tahtaya atış yaptık. ama 70 mt den direk üzerine nişan alarak bira şişesini gamo ts 18 ile bir patlatışı vardiki zevkten 4 köşe oldum :love: . bu kadar sıkıntıdan sonra mutlu son ^^ . gamo cfx inde denemelerim sonucunda kullanışlı hafif ve oldukça isabetli bir tüfek olduğunu belirtmek isterim. ayrıca gresleme işlemi sırasında yaşadığım sorunlar sırasında daha önce hiç konuşmadığımız ve tanışmadığımız halde gecenin geç saatlaerinde telefonla destek veren sideprensi kadir dosta teşekkürü borç bilirim.yorumlarıyla destek vern arkadaşlara teşekkür ederim. herkese keyifli atışlar dilerim. taner

webley patriot 5.5