levrekçi geldi hu hu :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yakala bırak levrek avım ;grin; ben bunu hep yapıyorum 8o

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• evet zevk alarak yapıyorum bu hobiyi :) hedefimde levrek hususunda iz bırakmak var,bunun için havalıda olduğu gibi,açılıp saçılıyorum 8o testler yapıyoum işe yaramıyanları eliyorum vs vs,daha güzel avlara imza atacağız evel ALLAH ın izni ile :)

• kadir abi bayadır levrek yakalayamıyorum şu yöntemi bana da anlatırmısın? Teşekkürler:)

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917
    Zoraki 2918

Bsa sweet 8-32x44

• Tebrikler Kadir Hocam.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Kolay gelsin Kadir Bey;

Balık dedin mi deniz dedin benim için akan sular durur. İzmir'deyken zıpkıncı idim ve LEVREK balığına özel saygı duyarım. Testler yapıp bir hobiyi renklendirmek çok güzel elinize sağlık. Denizin maviliği ile barışık olmak çok güzel. Rastgele diyorum.

• Abi yakala bırak anlayışına yeni bir anlamak kazandırmak için aklıma bir fikir geldi ama bırak mantığına biraz ters düşebilir;
    Şöyle ki; yakaladıktan sonra bırakmaya karar verdiğin balıkları silinmeyecek bir şekilde işaretlesen, tekrar yakalarsan yakaladığında hoş bir an yaşamış olursun. İşaretleme olayı da küçük bir zımbayla kuruk yüzgecinde küçük bir delik veya, köşesinden ufak bir kesik...

Kendimi böyle bir fikirden dolayı biraz suçlu hissettim ama fikir işte geldi bi kere paylaşmadan edemedim :D

• Kadir Bey merhaba, rastgele, şu ana kadarki rekorun nedir acaba, bizde de bayağı levrek var ama öyle devasa boyutlarda değiller,en fazla 13kg gibi onu da zıpkıncılar bulabiliyor, misinacıların rekorları 6-8kg gibi.Ben de birkaç kez denedim ama yakalayamadım, hangi rapalayı kullanmalıyız, benim rapalaları pek sevmiyorlar galiba, bir de yukarıda bir görsel mi paylaştınız,eğer paylaştınızsa ben neden göremiyorum? Saygılar,rastgele.

• kadir abi bayadır levrek yakalayamıyorum şu yöntemi bana da anlatırmısın? Teşekkürler:)

ooo uzun iş 8o basit yöntemini anlatayım,3mt lik kamış,misinanın ucuna 25gramlık yumurta top,2mt 25lik beden ucuna 65mm lik sırtı yeşil karnı beyaz ragot bağla atçek yap,tutamaz isen kendini denize at :P yarım kilodan aşağısını salacağına inanıyımmı 8o

sağolun teşekkür ederim :)
    bir hatırlatmada bulunayım resimdeki levrek,tatlı su levreği,bu hareketli herşeye atlar :) ülkemiz sularında yok,gazoz kapağını bük üçlü iğne tak at çek yap tutarsın 8o
    deniz levreği 14 kilo civarlarında görülmüş en büyüğü,o balıkda kıyıda olmaz yatak levreğidir,onu zıpkıncılar bulabilir açıkda dalıyorlarsa

Tebrikler Kadir Hocam.

sağolasın kardeşim teşekkür ederim :)

• Kolay gelsin Kadir Bey;

Balık dedin mi deniz dedin benim için akan sular durur. İzmir'deyken zıpkıncı idim ve LEVREK balığına özel saygı duyarım. Testler yapıp bir hobiyi renklendirmek çok güzel elinize sağlık. Denizin maviliği ile barışık olmak çok güzel. Rastgele diyorum.

sağolun teşekkür ederim :) bu aralar zıpkıncılar ile biraz papaz oldum :) gece 2 kişi elinde fener ile dalmışlar balık arıyorlar,bu yöntem ahlaken yanlış,hayvan ın gözüne ışığı tut çak zıpkını olurmu öyle şey,
    yasalar gereği gece zıpkınla avlanmak yasak,aradım jandarmayı geldiler çıkarttılar sudan 8o

Abi yakala bırak anlayışına yeni bir anlamak kazandırmak için aklıma bir fikir geldi ama bırak mantığına biraz ters düşebilir;
    Şöyle ki; yakaladıktan sonra bırakmaya karar verdiğin balıkları silinmeyecek bir şekilde işaretlesen, tekrar yakalarsan yakaladığında hoş bir an yaşamış olursun. İşaretleme olayı da küçük bir zımbayla kuruk yüzgecinde küçük bir delik veya, köşesinden ufak bir kesik...

Kendimi böyle bir fikirden dolayı biraz suçlu hissettim ama fikir işte geldi bi kere paylaşmadan edemedim :D

sağolasın kardeşim teşekkür ederim :) yabancı belgesellerde büyük balıklara uyguluyorlar çip takıyorlar,pul takıyorlar,levreğin takılacak yeri yok :) belki kulağına küpe takılabilinir bilemiyeceğim,ancak bizim insanımız doyumsuz,bulunca doldurup götürüyorlar,,

Kadir Bey merhaba, rastgele, şu ana kadarki rekorun nedir acaba, bizde de bayağı levrek var ama öyle devasa boyutlarda değiller,en fazla 13kg gibi onu da zıpkıncılar bulabiliyor, misinacıların rekorları 6-8kg gibi.Ben de birkaç kez denedim ama yakalayamadım, hangi rapalayı kullanmalıyız, benim rapalaları pek sevmiyorlar galiba, bir de yukarıda bir görsel mi paylaştınız,eğer paylaştınızsa ben neden göremiyorum? Saygılar,rastgele.

meraba :)
    rekorum 3 buçuk kilo levrek, 5.700 vatoz var :)
    15 gün önce çok güzel bir levrek misinamı patllattı,5 kilodan aşağı deyildi,balığı gördüm,,
    ne tür rapalaların var bilemiyorum,misinan kaçlık vs...

youtube ye balığın salınış videosunu ekledim burayada linkini attım,,

ağ bağlantılarım özellikler dns ayarlarını değiştirip okey verin,modemi kapatıp açın,
    ben google dns kullanıyorum,google a yazarsanız resimli anlatım yolu ile değiştirebilirsin,

8 8 8 8
    8 8 4 4

• [quote='8100dy','index.php?page=Thread&postID=173716#post173716']kadir abi bayadır levrek yakalayamıyorum şu yöntemi bana da anlatırmısın? Teşekkürler:)

ooo uzun iş 8o basit yöntemini anlatayım,3mt lik kamış,misinanın ucuna 25gramlık yumurta top,2mt 25lik beden ucuna 65mm lik sırtı yeşil karnı beyaz ragot bağla atçek yap,tutamaz isen kendini denize at :P yarım kilodan aşağısını salacağına inanıyımmı 8o
    [quote='html_cod','index.php?page=Thread&postID=173719#post173719']Allah bol bereketli avlar nasip etsin ...

At çek anladım,bende bu işe girmeyi planlıyordum,peki yakalanma yüzdesi nasıl? :)

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917