18.12.2011 AnkaraTeam Korunak Yapımı Toplantısı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Değerli AnkaraTeam üyeleri, malumunuz uzun zamandır buluşma ve organizasyonlar yapıyoruz. Yaklaşık 2 seneye yakın zamandır da buluşma yerimiz belli. Sayımız hergeçen gün artmakta ve atış için kullandığımız yer hem önem kazanmakta hemde tam olarak ihtiyaçlarımızı şuan ki haliyle karşılamamktadır. Yazın ayrı kışın ayrı, yağmur bir yanda, rüzgar bir yandan zaman zaman sıkıntı olmakta. Buluşma alanımızı daha konforlu bir hale getirmek adına bir korunak yapımına girişmenin zamanı geldi diye düşünüyorum ne dersiniz?

Hertürlü fikre, projeye, görsel bilgiye ihtiyacımız olacak. Ne kadar çok kişi elini bu taşın altına koyar ise gücümüz artar, yükümüz hafifler. Zaten AnkaraTeam e de bu yakışır. Saygılar

• mehmet abi öğrenciyim yeniyim ve en küçüğünüzüm ama elimden geleni ardıma koymam maddi anlamda da elimden geleni esirgemem ama benim elimden gelenin miktarı üç aşya beş yukarı belli pek yararıda olmaz ama elim elhamdürillah her türlü alete yatkındır buna benzer özellikle ahşap ağırlıklı projerelde yer almıştım, çalışmaktan çekinen br kişide değilimdir fiziki anlamda hertürlü destekde bulunabilirim onun haricinde tanıdıklar falan olursa gerekirse yardımcı olabilirim hem böylece size karşı olan minnetimi, borcumu kendi çapımda öderim güzel sonuçlar almak dileğiyle

saygılar

• zamanında bununla ilgili girişmide bulunmuştuk, ama o zaman pek destek olan çıkmadı. İnşallah bu seferde öyle olmaz.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• marangozluk işlerinde hertürlü yardıma hazırım..mesleğim sayılır:))

Hatsan mod 125 sniper
    optima 3.9x44e dürbün
    :rolleyes:

• Anka Paintball işleticileri de birkaç hafta önce "sizin oraya düzgün birşeyler yapalım" gibisinden bir laf etmişlerdi.

benim aklıma gelenler:

1. Önce onlarla konuşup izin alalım. Birşeyler belirginleştikçe gider şöyle yapacağız der, onaylatırız.
    2. En sağlam masa beton olanlar, hem vandallara da karşı koyabilir :) Fabrikanın sağında solunda tuğlalar bulabilir, çimento ile kolayca halledebiliriz.
    3. Üzerini kapatmak ise daha sıkıntılı, çünkü güneş yaz-kış değişik açılarla geldiğinden önceliğimiz yağmurdan korunmak ve yaz güneşinden tepedeyken korunmak olmalı.

önemli not: oralara imar verilirse tesisin gideceğinide göz önünde tutmak lazım...

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bence eğer bu işi yapacaksak bütün olarak tek seferde halletmeye çalışalım, mekan sahiplerinin pek birşey yapacağını tahmin etmiyorum. Yapsalar bile haklı olarak beklenti içine gireceklerdir.
    bunca zamandır orayı kullanıyoruz, bu gidişle daha çooook kullanırız gibi geliyor. kullanamasak bile kullandığımıza sayarız artık :)

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Serdar geçen seferde Yılmaz kardeşler proje falan yapmışlardı, baya bir ilerleme olmuştu. Ama adamlar bizim 50m'nin sol çarprazını pat diye hafriyatla yükseltip 2. paintball sahası yapacaklarını söylemişlerdi. Bizim hazırlıkta öyle yatmıştı. Yoksa o tarafı ölçmüş, 10m genişlikte taş duvara kadar 150m civarı bir atış kulvarı çıkartmıştık hatırlarsan.

not: bugün PS deydim, speedball sahasını halı futbol sahası yapacaklarmış.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• İyi akşamlar, bugün Osman abiyle birlikte Hurdacılar Sitesine gittik, bahsi geçen konteyner ların envai çeşidini gördük en döküntüsüne bile 2500tl istediler ki bizede bundan 2 adet lazım. Onun haricinde hazır yapılmış enteresan bir ürün gördük, normalde bankaların açık alanda kullandığı bankamtikler için yapılmış demir konstrüksiyonlar var maşallah tanesi 1-1,5 ton falan 3 adet var yan yana geldimi işimizi görecek kadar uzun lakin o da nakliyesiyle birlikte 4500tl yi buluyor. Hal böyle olunca sıfırdan yapılacak bir korunağın bize maliyeti ortalama 5000tl yi bulacak gibi. Şimdi asıl mesele bu korunağın maliyetinin nasıl bölüşüleceği imece usulü bile olsa sayımız tam olarak ne çıkacak bunu belirlemek lazım. Saygılar

• Mehmet..Haklı.. Tahmini bütçe 5000 tl.gibi bir rakam Buluşmalarımızda bu konuyu birlikte tartışalım .mekan sahibiylede görüşürüz konudan bahsederiz..katlmak isteyen durumuna göre ne kadar katkıda bulunabileceğini belirtirse işin yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

A Takımı Üyesi

• Bence ustu yanlari kapalu bir yer yetrli. Cok abarti birseye gerek yok beton masa gibi. Belki bir iki masa e sandalyeyle desteklenebilir. Oturup konusmak lazim. Bu arada cuma aksami arayacak bir arkadas vardi beni. Hala arayack bekliyorum

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Önce mekan sahibiyle konuşmak sonra işe girişmek bencede doğru olur, maliyetleri düşürebilmek adına alternatif malzemeler hakkında bilgisi / önerisi olanlar paylaşımda bulunsun lütfen.

• Bahsettiğimiz rakamlar inanın ki çok abartılı değil. Yapmış olduğumuz ufak piyasa araştırmalarından da gördük ki maliyetler yüksek. Farklı çözüm önerileri düşünmedik değil; çardak çadırından tutunda, kanalizasyon borusu alıp koyalıma kadar saçma sapan da olsa her yolu düşündük. Şimdi yapmayı planladığımız iş öylesine yapalım dediğimiz bir iş olarak açıkçası benim kafamda oluşmadı. Yapmışken adam akıllı birşey yapalım ve uzunca bir süre kullanalım, başta da söylediğim gibi madem burda AnkaraTeam olduğumuzu söylüyoruz bu takımın bir parçası olduğunu imzamıza kadar yazıyoruz o zaman elimizi taşın altına koyma zamanı geldi. Bakın başlık açıldı açılalı kaç kişi konuya yazı yazmış Ankaradan??? Bu ilgisizlik oralı olmamazlık gerçekten üzücü bu muyuz yani? Saygılar

• Valla 50 kişi çıkacağını hiç sanmıyorum. Bakalım bir aksilik olmaz ise 18.12.2011 Pazar günü toplanıp ayrıntılı birşekilde konuşalım diyorum ben ne dersiniz? Saygılar

• bence de toplanıp konuşmak lazım osman abinin dediği gibi kim ne kadar verebilir ne kadar para toplayabiliriz bunları konuşalım para olduktan sonra gerisi kolay birlik olmak lazım

• Aynen öyle 50 çok iyimser bir rakam olur. Birde katılım sayısı değil kimin ne kadar destekte bulunacağı önemli. İçimizde ekonomik durumu farklı birçok kişi var. Şimdi burda yapmayı planladığımız iş, yine bizim kullanacağımız bizim için bir iş. Dikkat ederseniz BİZ diyorum öncelikle gerçekten bu biz gerçekten BİZ mi? Saygılar

• arkadaşlar bende daha önce birkaç demirciye sormuştum 10m*4m bir alanı kaça kapatırız diye 3000 tl ye yakın bir fiyat ortaya çıkarmışlardı.yada öyle hatırlıyorum fiyat fazla gelmişti o zaman söylediğimde kimse oralı olmamıştı.isterseniz ölçü elinizde var ise tekrar araştırabilirim.hazır almaktan ise demir ve onduline tarzı bir şeyler yaptırabiliriz.geçen balkonumun üstünü kapattırdım 5m*1.40 m yaklaşık işçilik dahil 500 tl ye mal oldu.bizim ölçülerimiz yaklaşık olarak boy dan 2 katı yani 10 m enden de 2 katı 3 yada 4 m olacaksa en az 3000 tlyi bulur diye tahmin ediyorum.üstüne konulacak ondulinleri taşıyabilmesi için araya kayıtlar atmak zorunda kalacak çünkü. şimdilik aklıma gelenler bunlar

sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

• Fikir vermesi açısından buna benzer bir yapı düşünülmekte, fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Saygılar

[Resim Engellendi: http://img3.imageshack.us/img3/4752/ahapkorunak.jpg]