18.12.2011 AnkaraTeam Korunak Yapımı Toplantısı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu gün Mekan Sahibi Semih beyle görüştüm..Her türlü barınak yapımı ve kullanımı için müsadesi var.Hatta bir öneride bulundu iç kısımda hazır brandalı bize uygun çelik konstrüksiyon borudan yapılmış,Dairesel çadır mevcut,bunu söküp atış alanına kurun, ancak Tesiste mevcut Kompresör bozuk onun tamirine yardımcı olursanız yaptırıp beraber kullanalım diyor.kompresör tamiri için 3500 Tl. masraf gerekiyormuş.300 bar basacak hale getirebiliriz.Yarın toplandığımızda,mevcut çadırı görüp bu konu ile ilgili karar verebiliriz.

A Takımı Üyesi

• Bu gün Mekan Sahibi Semih beyle görüştüm..Her türlü barınak yapımı ve kullanımı için müsadesi var.Hatta bir öneride bulundu iç kısımda hazır brandalı bize uygun çelik konstrüksiyon borudan yapılmış,Dairesel çadır mevcut,bunu söküp atış alanına kurun, ancak Tesiste mevcut Kompresör bozuk onun tamirine yardımcı olursanız yaptırıp beraber kullanalım diyor.kompresör tamiri için 3500 Tl. masraf gerekiyormuş.300 bar basacak hale getirebiliriz.Yarın toplandığımızda,mevcut çadırı görüp bu konu ile ilgili karar verebiliriz.

A Takımı Üyesi

• Bugün 10 gibi alana uğradık. Sabit yapı için uğraşmaktansa ( ki komprasöre yardım bedeli netleşirse belli olur ama) tamire katkıda bulunmak daha ucuza gelecek gibi. Hem arkadaşlar çadırı beğenmiş. Sizler yarın gördükten sonra tamam derseniz, bence de uygun olur.

Bir önerim daha olacak, bu çadırı yaparken acaba hedeflerin olduğu bölümün arkası taş veya beton benzeri malzeme ile biraz yükseltsek mi? Bugünküğ kalabalık oldukça tehlike arz etti.

• Bugün 10 gibi alana uğradık. Sabit yapı için uğraşmaktansa ( ki komprasöre yardım bedeli netleşirse belli olur ama) tamire katkıda bulunmak daha ucuza gelecek gibi. Hem arkadaşlar çadırı beğenmiş. Sizler yarın gördükten sonra tamam derseniz, bence de uygun olur.

Bir önerim daha olacak, bu çadırı yaparken acaba hedeflerin olduğu bölümün arkası taş veya beton benzeri malzeme ile biraz yükseltsek mi? Bugünküğ kalabalık oldukça tehlike arz etti.

• Osman Abi avatar resmi çok şık ve karizmatik olmuş :) Benim acayip atış yapasım var arkadaşlar. Yarın toplantı aralarında ve sonrasında atalım ;grin;

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Osman Abi avatar resmi çok şık ve karizmatik olmuş :) Benim acayip atış yapasım var arkadaşlar. Yarın toplantı aralarında ve sonrasında atalım ;grin;

Erdinç sagol..
    Sen linkteki üründen arıyorsun sanırım..Murat "TheNightHawk" ta var.o nereden aldı bilmiyorum sor istersen.
    http://www.southyorkshireairgu…e-shot-magazine-414-p.asp

A Takımı Üyesi

• Ateş pahasıymış Abi, normal 14 lü orjinal HW100 şarjör fiyatından daha pahalı nedense. Murat abiye de bir sorayım ben.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• mekan sahibinin arkada kullanmadıkları 6 metreye 12 mt civarı atıl bir dört tarafı açık, üstü çadır bezi ile kapalı demir profilden bir çardağı var. onu söküp atış alanına kurmamıza izin verdi. ancak daha önce onu sağlam ve düz zemine bağlamak, ve daha kaliteli atış yapabilecek zemini hazırlamak için beton dökülmesine karar verildi. daha sonra çardak sökülüp oraya monte olacak. daha sonra masalar, sandalye, banklar vs temin edilecek. ayrıca atış yapılan alandaki kayalar bir jcb kiralanıp, 10-15 metre arkadaki tellerin dibine kadar geriye atılacak. arka tarafa pellet gitmemesi için daha yüksek bir duvar haline getirilecek. ama önce bütün bunları başarabilmek için hepimiz standart bir para yardımı yapmalıyız diye karar verildi. ayrıntılar daha sonra ilgili kişiler tarafından aktarıalcak sanırım.

Falcon Prairie Bull Barrel Lighthunter - Walnut - .22 thumbup.png
    Crossman C11

• 18.12.2011 tarihli toplantıya katılım gösteren herkeze çok teşekkür ederim. Mekan sahipleri ile geçen görüşmemiz sonucunda alınan kararlar şöyledir;

Mekanda atıl duran 6m ye 11 metre boyunda ki branda tavanlı korunağın atış alanında kullanılması;
    Bu korunağın elden geçirilmesi ve branda ile kapatılması,
    Zeminin beton kaplatılması,
    Aynı anda 10 kişinin atış yapmasına imkan veren sabit beton masa ve oturakların yapılması,
    Hedef konulan kısmın iş makinası ile düzeltilerek ( tel örgüye kadar ) çıkan malzemenin arkasına atılması kararı alınmıştır.

Söz konusu bu işlerin yapımı için MAX. bedel 3000 tl belirlenmiştir. Buna istinaden katılımda bulunacak üyelerden alt limiti 100tl olmak koşulu ile para toplanmasına karar verilmiştir. Üst limit yoktur. Bahsi geçen korunağın hızlı bir şekilde yapılması ve faaliyete geçmesi adına bir iş paylaşımı yapılacaktır. Para toplanması işi için en geç 07.01.2012 tarihi belirlenmiştir. Sorusu olan özel mesaj yolu ile bana ulaşabilir. İsteyen vereceğim hesap numarasına para yatırabilir. Hesap numarası kullanacak olanlar açıklama kısmına "ad-soyad ve korunak yapımı için" ibaresini mutlaka yazdırsın. Elden ödeme yapacak olanlar buluşmalarda bana ödeme yapabilirler. Saygılar

Hesap Bilgileri

SERDAR HAVSUT
    HSBC Bankası
    şube kodu : 853 - Ümitköy Ankara
    Hesap no : 853 1012625 270 00
    ıban : TR19 0012 3008 5310 1262 5270 00

• toplandığımızda elden veririm artık. birde başlık güncellensin dedim ;dance;

Falcon Prairie Bull Barrel Lighthunter - Walnut - .22 thumbup.png
    Crossman C11

• Evet arkadaşlar konuyla ilgili olarak artık,

AnkaraTeam AnkaraTeam Korunak Projesi Çalışmaları

linkten devam edelim. Saygılar