A Takımı Korunak Projesi Çalışmaları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Üzülme der Hz.Mevlana ..! istediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . . !

Bu haberlerin üstüne gerçekten iyi geldi Osman Abi...bazı kapılar kapanır ki diğerleri açılsın. Elde tek seçenek varken diğerlerini göremeyiz genelde.

• 1- CEM KÜRKCÜ SKYWAGON - 150 TL
    2- BAHADIR MUHARREM BMC67- 200 TL
    3- MURAT ARIK MOBYDİCK74 - 100 TL
    4- OSMAN TAŞPINAR TEKNOSMAN- 100 TL
    5- SERDAR HAVSUT - 200 TL
    6- MEHMET ALLAHVERDİ - 200 TL
    7- LEVENT GÜRÜNLÜ - 100 TL
    8- ERDİNÇ BİLGİLİ - 100 TL
    9- MUSTAFA İNCE - 100 TL
    10- TARIK KARTAL - 100 TL
    11- CÜNEYT AKTAN - 300 TL
    12- HÜSEYİN ÜNKOÇ - 105 TL
    13- KAMURAN YÜCEL- 100 TL
    14- EVREN HOCAOĞLU - 200 TL
    15- MURAT DEMİREL - 150 TL

son durum...

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• bugün diğer paintball sahalarını dolaşıp kalıcı bir yer bulmaya çalıştım. 312 Paintball'a gittim, orada eskiden Paintsign'da çalışan bir arkadaşa rastladım. Durumu anlattım, sonuçta patronu ile görüşüp yarın arayacak. Büyük ihtimal problem olmayacağını söyledi ve yerde gösterdi. 110-120m atış yeri var, en biraz dar 8-10m civarında. Atış yerinin 5-6m lik kısmının üzeri kapalı, orada biraz kendi malzemeleri var ve boşaltabileceklerini söylediler. Gerekirse gölgeliği büyütürüz. Atış alanının sonunda molozlar var, onları bir kepçe ile 100m civarı set oluşturacak şekilde düzenletirsek arka emniyette sağlanmış olur.
    Tesiste tahmin edeceğiniz gibi, WC, kafeterya, kompresör (3000psi) vs var, konuşurken çay içebildim :) umarım olumlu yanıt alırız.

[Resim Engellendi: http://s14.directupload.net/images/120101/5li6xpk2.jpg]

kırmızı hattın sağ üst tarafı gölgelik olan kısım. hemen arkası yaz kafeteryası (şu an kapalı)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem abinin bahsettigi yeri google earthten buldum , paintsigna dönmeden yola devam edince 1.5km ilerde solda güzel bir tesis olarak görünüyor
    Şimdiki atış alanımızın üstü kapalı ve kafeteryalı wcli versiyonu gibi görünüyor :)
    Hadi hayırlısı

• Hadi hayırlısı bakalım ..Tahsis işi olursa eldeki para ile orayı her türlü şekle sokarız gibi geliyor. :thumbup: :thumbup:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Erdem abi, 312'nin çizdiğin bölgesinde saha ağlarında içinde insan geçebilecek büyüklükte delikler var. Sahada oyun oynanırken bizim orada bulunmamız bu defa bizim için tehlikeli olur.

Açıkçası ben hazır taşlar yerinden oynamışken daha güzel, mümkünse kapalı ve korunaklı; daha rahat, güvenli ve zevkli tışlar yapabileceğimiz bir yerler bulmaya çalışmaktan yanayım.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Erdem abi, 312'nin çizdiğin bölgesinde saha ağlarında içinde insan geçebilecek büyüklükte delikler var. Sahada oyun oynanırken bizim orada bulunmamız bu defa bizim için tehlikeli olur.

Açıkçası ben hazır taşlar yerinden oynamışken daha güzel, mümkünse kapalı ve korunaklı; daha rahat, güvenli ve zevkli tışlar yapabileceğimiz bir yerler bulmaya çalışmaktan yanayım.

olumlu yanıt alalımda, güvenliği bir şekilde mutlaka hallederiz. Paintsign'da da güvenlik zaafları vardı, birbirimizi uyararak, dikkatli davranarak hallediyorduk. Ayrıca 50metrede paintball topu vurabilirim diyen kişi eğer tutup silahını 20-30 derece sağa çevirip, koşan insanları vurmaya kalkıyorsa/vuruyorsa o kişi için hiçbir güvenlik önlemi yeterli olmaz .

Bence neresi olursa olsun bir üyelik sistemi geliştirmemiz gerekiyor. Gelen-giden belli olsun, mesela bir kayıt defteri tutalım. Kim kaçta gelmiş, kaçta çıkmış vs vs. Üye listesi yapalım, başka kişiler geldiğinde almasınlar. Kim geldiği belli olmadığında çöp kutuları vs kim vurduya gidiyordu. Silüet hedef sehpalarını ortada bırakıp gidenler oluyordu vs vs.

Bu arada daha güzel yerler bulursan onları da mutlaka değerlendiririz g;$i

.

ankarateam.png

• Erdem abi eline sağlık, yeni yılın ilk gününde güzel haberlerle geldin. Evet mekan çok kullanışlı görünüyor, mesafe olarak çok tatminkar. Evrene katılıyorum güvenlik işi gerçekten hayati önem arz etmekte. Alternatifler aranmalı, mevcut yerlere/yere yapabileceğimiz güvenlik önlemleri iyi analiz edilmeli. Yeni oluşumlar içinde olduğumuz şu günlerde AnkaraTeam haricinde yeni bir ekip kurulması fikrini destekliyorum. Bu kurulacak ekiple birlikte daha organize bir konuma geçebiliriz. Birlik beraberlik içinde hareket edebilecek bir takım olmalıyız. Umarım olumlu dönüş olur. Saygılar

• Güvenlik konusunu yanlış anlamışsın abi. Biz oyuncuları vururuz diye söylemiyorum, saha çevresindeki ağların sağlam olmaması sebebiyle paintball oyuncuları bizi vurabilir. Hatta vurabilirden öte, vurur. Korunmasızken bir paintball silahıyla vurulmak hiç de hoş olmuyor ve yüze isabet ettiğinde ciddi hasara, göze isabet ettiğinde ise kesin bir şekilde körlüğe sebep oluyor.

Gerçi anladığım kadaırıyla sen sırtımızı duvara vererek batıya doğru atış yapılacak şekilde düşünmüşsün ama 312'de oynayan oyuncular vurulduklarından sahanın yol tarafındaki ağda bulunan deliklerden dışarı çıkarak ölü adam bölgesine genelde oradan gidiyor. Bu da oyuncuların sürekli bizim atış alanımıza girecek olması anlamına geliyor. Ben o sahada oynadığım ve bunlara tanık olduğum için bu uyarıyı yapma gereği duyuyorum, yanlış anlaşılmasın.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Anladım Evren, dediğim gibi güvenliği çözeriz. Ağlar tamir olur vs , yer olsun yeterki; emniyetini sağlamak, düzeltmek onları hallederiz. Dediğin konuları, şu anda aklımıza gelen/gelmeyen ama kullanırken ortaya çıkacak problemleri çözeriz, çözmeye çalışırız.

.

ankarateam.png

• Ayrıca 50metrede paintball topu vurabilirim diyen kişi eğer tutup silahını 20-30 derece sağa çevirip, koşan insanları vurmaya kalkıyorsa/vuruyorsa o kişi için hiçbir güvenlik önlemi yeterli olmaz .

Bence neresi olursa olsun bir üyelik sistemi geliştirmemiz gerekiyor. Gelen-giden belli olsun, mesela bir kayıt defteri tutalım. Kim kaçta gelmiş, kaçta çıkmış vs vs. Üye listesi yapalım, başka kişiler geldiğinde almasınlar.

Çok güzel ve temel taşı niteliginde noktalara deginmişsin Erdem Abi

• Anladım Evren, dediğim gibi güvenliği çözeriz. Ağlar tamir olur vs , yer olsun yeterki; emniyetini sağlamak, düzeltmek onları hallederiz. Dediğin konuları, şu anda aklımıza gelen/gelmeyen ama kullanırken ortaya çıkacak problemleri çözeriz, çözmeye çalışırız.

En son buluşmamızda da gündeme gelmişti. Atış alanı için çaba harcayacaksak alanı kullanacaklar için de bir kayıt sistemi ( nasıl olacağı tartışılır, aylık , günlük aidat v.s) oluşturmak gerektiğine ben de katılıyorum. Tecrübeli arkadaşlar alanı değerlendirsin , üzerimize düşecek bir sorumluluk olursa fikir beyan ederiz. Çaba gösterip emek harcayan herkese teşekkür ederim.

• tamam, olumlu yanıt geldi :) ancak detayları yetkililer ile görüşmek lazım. Sizce de uygunsa 3-4 kişilik bir grup yapıp (çok kalabalık olunca konu dağılabilir) bu hafta içinde uygun bir zamanda detayları konuşmaya gideriz.

oradan taleplerimizi ve bizim oraya katacaklarımızı başlıklar halinde toparlayıp, kararlaştıralım.

.

ankarateam.png

• herkese iyi seneler. yeni yer hayırlısı ile olur inşallah. alınacak her türlü kararla ilgili katılamadığım tüm toplantılarda yerime katılması ve karar vermesi için eğer kendisi de kabul ederse sayın Mehmet Saim Allahverdi arkadaşımı adıma vekil tayin ettiğimi buradan herkese noter huzurunda bildiririm.

sevgi ve saygılarımla

Falcon Prairie Bull Barrel Lighthunter - Walnut - .22 thumbup.png
    Crossman C11

• Erdem abi bu güzel haber, her işte bir hayır vardır demek geldi içimden. Eski yerde 50 metreye atmak artık kimseyi kesmiyordu çoğu zaman muhabbete gidiyorduk bu sayede 100 metrelere atmak bize yeni heyecan olur. Ben ameliyatlı olduğumdan malesef toplantıya katılamam ;kffx; ama klavye başından destek veririrm. ;d;

• Ben perşembe sabahına kadar Isparta da avda olacağım, maalesef Ankarada yokum. Alınacak kararlara saygı duyarım, 50 metre ile sınırlı kalmak gerçekten sıkıcı olmaya başlamıştı. Hadi hayırlısı bakalım.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB