Diana 350 magnum alıyorum son yorumlar lütfen

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • uzun süredir araştırıyordum, evladiyelik bir yaylı almak için.
    diana markası çok sağlam ve güvenilir diye yüzlerce yorum okudum gerek türk gerekse çeviri yaptığım yabancı sitelerde.

alacağım tüfek kesinlikle 5.5 mm olmalıydı, güç önemliydi, isabet önemliydi, en önemliside 3-5 bin atışta dağılmayacak, uzun süreler sorunsuz kullanabileceğim bir silah sahibi olmaktı.

HW97K ve TX200 ü güç yüzünden eledim. çünkü modifiye yapmayı düşünmüyorum, silahın kesinlikle kurcalanmasını istemiyorum

dianalardan mod 54 airking, mod 460 magnum ve 350 magnum arasında kaldım bir süre,

airking geri tepmesiz fakat gücü diğerlerine nazaran düşük, ağır bir silah, ayrıca kurma kolu siistemi uzun vadede sorun yaratabilir oldugunu araştırdım. ayrıca fiyatı pahalı

460 magnum, hafif kompakt, güçlü fakat, gücü yine 350 magnum kadar değil, ayrıca 460 ında kurma kolu problemleri çıkardığını okudum.

geriye 350 magnum kaldı, isabeti ve gücü çok beğeniliyor, kullanımı kolay kırma sistem, mekanik aksam en basiti oldugu için en dayanıklısı içlerinde 350 seçilmiş.
    ağırlıgıda makul sayılır 3.8kg .

birde magnumun superior versiyonunu buldum tüfek 2011 üretim lüx 1 ci kalite ceviz kundak,

0 alacağım için fiyat olarakta en ekonomik olanı.

tüfeği bu hafta alacağım, ancak arasıra 460 magnum kafamı kurcalamıyor değil, sizce ?

• Doğru karar vermişsin.
    Kararını değiştirmeni önermem. :thumbup:

• 2 sene 5,5mm 350 magnum kullandım. Güzel ve dayanıklı bir tüfek. Ama şu an sizin yerinizde, opsiyonlar arasındaki bir tüfeği seçecek olsam, bu tüfek TX 200 olurdu. Yaylı bir silahtan çok güç beklememek lazım. Crono ölçümlerinde 16 graini 350 magnum; 750 fps ile atarken, hw 97k 680 fps ile atıyordu. Bence aradaki 70 fps için, daha fazla tepen, daha uzun, daha dengesiz, lock time' ı daha uzun ve dolayısıyla daha isabetsiz bir tüfek almamak lazım diye düşünüyorum.

• 2 sene 5,5mm 350 magnum kullandım. Güzel ve dayanıklı bir tüfek. Ama şu an sizin yerinizde, opsiyonlar arasındaki bir tüfeği seçecek olsam, bu tüfek TX 200 olurdu. Yaylı bir silahtan çok güç beklememek lazım. Crono ölçümlerinde 16 graini 350 magnum; 750 fps ile atarken, hw 97k 680 fps ile atıyordu. Bence aradaki 70 fps için, daha fazla tepen, daha uzun, daha dengesiz, lock time' ı daha uzun ve dolayısıyla daha isabetsiz bir tüfek almamak lazım diye düşünüyorum.

öncelikle teşekkür ederim yorumun için, uğraşıp yazmışşsın.

konu kafama takıldı, araştırdım yabancı forumlardan
    16 grain peleti hw 97 k max 590 fps hızında atmış, rws superdome 14.2grain peleti bile max 745 fps atıyor.
    hele birde tx 200 gibi oyuncak silah olursa sonuç daha dramatik olur.
    350 magnum ise 16 grain peletle 850 fps, 14.5 grain ile 950 fps değerlerini veriyor.
    tamam isabet önemli ama okadarda güçsüz birşey istemiyorum. sonuçta 350 magnum isabet konusunda kendini kanıtlamış bir ürün
    ayrıca o silahlarında allatan kurma mekanizması kafama takılıyor , uzun vadede karmaşık yapisi nedeni ile muhakkak bir problem çıkartacaktır.

460 magnumdan sırf bu yüzden vazgeçtim denebilir.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mythshaman ().

• 350 mgnum ile 50.000' den fazla atış yaptım, neredeyse Türkiyedeki her çeşit pelleti denedim, ama nu hıza yaklaşamadım.
    Arkadaşım 97k ile 100 metredeki hedefi 3/4 vuruken, ben 350 magnumla(pelletin hedefe daha hızlı ulaşmasına rağmen, namlusu daha uzun olmasına rağmen, gücü ve hızı daha iyi olmasına rağmen) ancak 2/4 isabet ile vurabiliyordum. (tüfekleri değiştirdiğimizde sonuç değişmiyor)
    Eğer isteğiniz isabet ise; tüfek te (özellikle yaylı tüfek), sadecece güç yeterli olmuyor.
    Konu başlığınıza bir daha baktım, siz kararınızı zaten vermişsiniz. Bu saatten sonra çok ta kafa karıştırmanın luzumu yok. 350 magnum kaliteli, kullanımı kolay, emsallerine göre isabetli bir tüfek. Bakımı, söküp takması yine emsallerine göre kolay. Bir de, superior kudaklısını bulabilirseniz tadından yenmez.
    Beni yanlış anlamayın, 350 magnumu kötülemiyorum. İlk silahımı alırken , ben de sizin sorduğunuz sorulara cevap aradım ve 350 magnumu aldım. Pişman değilim ama, daha iyiside olabilirmiş.

• Yorumlarında Crow nikli arkadaşıma kesinlikle katılıyorum, birde alttan kurmalı tüfekler karmaşık değil namludan kırmalı tüfeklerden karmaşıklık kıyaslamasında bir farkı yok bahsettiğiniz gibi bir problem oldacağını düşünmüyorum yada kısaca alttan kurmalı yaylılardan uzun yıllar kullandım bir problem söz konusu olmadı hatta pozitif yönleri namludan kırmaya göre ağır bastığından alttan kurmalı yaylılar hep daha çok ilgi görmüştür buda su götürmez gerçek, alttan kurmalı olsun olmasın yaylı tüfeklerin çalışma mekanizmazı 2+2=4 gibi oldukça basit olduğundan pek sık sorun çıkarmazlar gerekli bakım ( keçe, yay, o ring vb parçaların değiştirilmesi bir rutin gibi olduğundan arıza demek bile gereksiz), TX-200 clasman olarak ayrı bir sınıf siz kendi aradığınızı daha iyi bilirsiniz ancak karar vermeden önce forumu biraz daha araştırıp yaylı tüfekte tam aradığınız özellikler bunlarmı kesin emin olun derim belki bir bakarsınız fikriniz değişir (Virüsü kaptığım zaman bende hemen bir tüfek alıyım telaşına kapılmıştım heyecan sarmıştı falan sanırım sizede kesin olarak bulaşmış :)). Saygılarımla

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• ben diana 54 le (177 kalibre)10.000 lerce atış yaptım hiç bir sorun yaşamadım,isabetide çok iyi,tek sorun silahın biraz ağır oluşu ama destekli atışlarda ağırlıkta sorun olmuyor,alırsanız pişman olmazsınız.

• yay'lı bir silah alacaksam bu kesinlikle sabit namlu lu olurdu

• TX 200 e siz oyuncak mı diyorsunuz. Pes doğrusu. Bence biraz daha araştırın ve iyi düşünün.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• TX 200 e siz oyuncak mı diyorsunuz. Pes doğrusu. Bence biraz daha araştırın ve iyi düşünün.

tx 200e oyuncak dememin nedeni, kalitesi isabeti değil elbet, yarışmalarda bile kullanılabilecek bir tüfek oldugunu biliyorum isabeti mükemmel kalitesi tartışılmaz ancak..

tüfek kısacık, güçsüz, sesi bile pıt pıt diye çıkıyor boncuk atan tabancalar gibi,
    boyutu ufacık tefecik insanlara göre yapılmış sanki 8o

silah dediğin, havalı bile olsa biraz tepecek, ses çıkaracak, elinize aldınızmı tüfeği kavradınızmı göz doyuracak.
    neden diyeceksiniz 350 magnum, mod 125 al ozaman

350 magnum uzun süre kullanılabilecek, isabetli, güçlü kaliteli, basit mekanik aksamlı bir tüfek, istediğim gibi evladiyelik, kim kullandıysa kötü şeyler söylemiyor, testlerdede hep yüksek puan almış eleştirilen bir yanı yok.

webley patriotuda kafama işlediniz şimdi, 2 ci nesil alsam nasıl olur ?, diana kalitesini yakalayabilirmiyim?

• Patriot alın ama 1. nesil olsun pek fazla bilgim yok ama 1. nesillerin tetikleri 10 numara diyorlar eğer silahtan istediğiniz güç tepme kırma namlu olsun diyorsanız patriot 1. nesil olmalı tercihiniz patriot 1. nesil 2. nesil ayrımını ayrıntılı incelemelerini forumdan bulabilirsiniz. Saygılar.

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Görsel olarak, arpacığa, geze ve tetiğe bakarak ayırdedebilirsiniz. 1. nesil olanlar kapalı metal arpacığa ve metal geze sahiptir. Yine 1. nesillerin tetiği gümüş rengidir. Bunlar patriotun üretimini yapan hatsanın kapanan webley fabrikasından getirdiği parçaların montajını yaparak piyasaya sürdüğü tüfeklerdir. Bu seriye 1. nesil denildi, sonrasında yapılanlarsa bilinen Hatsan.

• diana 350 magnumu henüz yeni aldım.Tüfek istediğiniz gibi cüsseli, sağlam, kaliteli, güçlü ama bana göre çok fazla tepiyor.İnsanın atış zevkini ve lüksünü alt üst ediyor.Bunları başka havalılarla kıyaslayarak söylemiyorum.Fakat üç tabancam iki 12 kalibrem ve bir ateşli yivli silahım var.Yirmi senelik avcılık tecrübemden sonra 350 magnuma ve diğer yaylılarda böyleyse silah diyemeyeceğim.Belki pcp ve co2 ler beklentime cevap verirler.Eğer isterseniz silahım en fazla 50 atış yapmış olduğundan %25 iskontolu verebilirim.Hem eleştirdim hem satıyorum:)

• 350 mag. güzel silah ama keşke namlusu lw tarzı daha kaliteli olaydı, almayı düşünebileceğim bir silah olurdu. sırf namlusu yüzünde, birde plastik kısımları yüzünden eliyorum bu silahı.

• 350 mag. güzel silah ama keşke namlusu lw tarzı daha kaliteli olaydı, almayı düşünebileceğim bir silah olurdu. sırf namlusu yüzünde, birde plastik kısımları yüzünden eliyorum bu silahı.

Dostum benim magnumda plastik parça yok.Karıştırıyorsun sanırım namlusuda en üst kaliteli silahlar arasındadır.

• tabii konuya pek hakim değilim ama gördüğüm kadarı ile tetik-emniyet mandalı plastik, yay tutucusunu bilemiyorum. namlusunun yivset i bilindiği gibi biraz değişik mesela lw tarzı değil. ama güzel tüfek tabiiki.

• tabii konuya pek hakim değilim ama gördüğüm kadarı ile tetik-emniyet mandalı plastik, yay tutucusunu bilemiyorum. namlusunun yivset i bilindiği gibi biraz değişik mesela lw tarzı değil. ama güzel tüfek tabiiki.

:)
    Şimdi ilk yazınız okuyan birisi, Diana tüfekleri; namlusu kötü, isabetsiz, plastik, uyduruk olarak değerlendirecek. Hele; silahı diana olan birisi, belkide dsilahından soğuyacak. Diana namlusunun, Lothar Walter' den farklı twist oranının olması, yiv set sayısınn ve oranının farklı olması LW den kötü olduğu anlamına gelmez. Tamam LW çok iyi bir namludur, fakat dünyanın en iyi havalı tüfeklerinden; Steyr, Weihrauch, BSA LW namlu kullanmaz. Bu markalar LW kullanmıyo diye isabetsizmi ya da problemli mi?
    Ayrıca, bir yer hariç, ben diana namlularının isabetsiz olduğu ile alakalı ne türkiye de, ne de yurtdışında hiçbir yerde yazı görmedim! İsabetsiz diyen yerde, silah modifiye işlemi sonrasında ses hızını aştığı için pellet tarşlanıyordu.
    Plastik malzeme olarak tetik, emniyet mandalı ve yay tutucusundan başka heryer metal. En çok zarar görebilecek plastik aksam yay tutucusu, onunda; 50000 atışa rağmen hiçbir yerinde yıpranma görmedim.