Diana 350 magnum alıyorum son yorumlar lütfen

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • peki JSB 5,51 Bu silahda nasıl performans gösterdi.
    namlu pelet uyumu nasıldı

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Araştırmalarıma göre kullananlar genelde 5.51 tercih ediyorlar. ben de 5.51 i denediğimde gayet iyi oturdu 5.52 biraz daha zorlar gibi gerçi 350 magnumda yiv ve setlerin pelleti törpüleme özelliği var onuda atar ama erken aşınmasına da neden olabilir. Bence 5.51 ideal 16 gr denedim namlu alıştıktan sonra 18 gr a çıkarım herhalde ama isabet mükemmeldi buda uygun olduğunun göstergelerinden biri. Hatta her vurduğumda hayret ettim. 45 metreden ayakta vurmak hele ki ilk seferlerde vurmak beni çok mutlu etti çünkü başta yay sert olduğu için kolum yorulmuştu ve titriyodu. :)

• güle güle kullanın tüfeğinizi. 3 yıldır bu tüfeği kullanıyorum asla pişmanlık duymadım. yakında bullseye de geliyor oh mis :)

• Teşekkür ederim Toonjai:) bu bulls eye dediğiniz şey nedir? Yüksek keskinlikte atış yapmak heralde ama biraz açarmısınız?

• Araştırmalarıma göre kullananlar genelde 5.51 tercih ediyorlar. ben de 5.51 i denediğimde gayet iyi oturdu 5.52 biraz daha zorlar gibi gerçi 350 magnumda yiv ve setlerin pelleti törpüleme özelliği var onuda atar ama erken aşınmasına da neden olabilir. Bence 5.51 ideal 16 gr denedim namlu alıştıktan sonra 18 gr a çıkarım herhalde ama isabet mükemmeldi buda uygun olduğunun göstergelerinden biri. Hatta her vurduğumda hayret ettim. 45 metreden ayakta vurmak hele ki ilk seferlerde vurmak beni çok mutlu etti çünkü başta yay sert olduğu için kolum yorulmuştu ve titriyodu. :)

teşekkürler ben 350 magnumu yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum ve bu silah için en iyi peleti uyum sağlaması ve performans isabetlilik açısından crosman/benjamin ultra magnum 14,3 grain ve gamo prohunter 15.43 graini en ieal olarak gösterildi sert peleti sevdiği için herhalde namlu pelet uyumu ve diğer performans içinde mükemmel olan diananaın ağır peleti high power 21,4 grainde süperdir.
    buna paralel olarak bende böyle düşündüm dünyanın en iyi peleti olan JSB fiyatından da belli diğer saydıklarıma göre 2 katı fiyatdır
    5.51 aynı diananın high power gibi en iyi uyum sağlayan peletidir.
    sadece namlu pelet uyumunu test ettim mükemmel diyebilirim.aslında bu test bile bazen yeterli oluyor.özellikle JSB lerde..
    Bende artık bu jsb lere başlayacağim aldım fakat atış testi yapamadım.

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Dianalarda 16 grain'i geçmemek tavsiye ediliyor, ben bir süre jsb 14,35 kullandım, isabet çok iyi fakat pellet yumuşak olduğu için aldığım kutularda eteklerinde ezik olan çok fazla pellet çıktı, atmadan önce ayıklamaya çalıştım hep, şu an H&N Field Target Trophy 14,66 grain kullanıyorum, daha sert ve etekleri çok daha düzgün, isabet ise harika, fakat çap 5.53 tam oturuyor namluya çok zorlanmıyor bende, bir deneyin isterseniz ben çok memnunum, bu da 30 metre grupman:

airgunturk.com/attachment/23520/

Fx Impact M3 Bronze

• Dianalar derken bile onlarıda kendi içinde ayırmak gerekiyor pelet seçimi bakımından.
    350 magnum farklı,460 magnum farklı 54 56 farklı namlu olabiliyor sanırım öylede.

Barska 1,5-4,5*26 scope

• bullseye ; bir tür çağdaş tek parça dürbün tutucu ayak.sağda solda satılan dampa denilen dürbün tutucu ayakların gelişmiş biçimi kısaca. youtube da videolarını izleyin bilgi vermesi açısından güzel kaynak videolar var.

• Evet arkadaşlar video yükleyeceğimi söylemiştim.:) Bugün çektiğim videolardan 3 tanesini full hd olarak sizinle paylaşıyorum. 40-50 metreden yaptığım ilk 2 atış, 3. sü ise 30 metreden yaptığım desteksiz atışlar. Bu arada atışlar gez ve arpacıkla yani dürbünsüz olarak yapıldı. işte Diana 350 magnumun gücü iyi seyirler.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Arkadaşlar en son yaptığım 70 metrelik atışlarda 5 litrelik su bidonunu vurmakta çok zorlandım. Atışlarımı dürbünsüz yaptım şişenin kapağına nişan aldığımda pellet şişenin tam dip kısmından vuruyor. Yani yaklaşık 30 cm düşme yapıyor. Bu düşme miktarı normal mi? Deneyen arkadaşlar varsa 100 metrede ne kadar düşme yapar? Kullandığım pellet JSB diabolo 16 grain- Rüzgar yok

• Arkadaşlar en son yaptığım 70 metrelik atışlarda 5 litrelik su bidonunu vurmakta çok zorlandım. Atışlarımı dürbünsüz yaptım şişenin kapağına nişan aldığımda pellet şişenin tam dip kısmından vuruyor. Yani yaklaşık 30 cm düşme yapıyor. Bu düşme miktarı normal mi? Deneyen arkadaşlar varsa 100 metrede ne kadar düşme yapar? Kullandığım pellet JSB diabolo 16 grain- Rüzgar yok

Bende bir 350 magnum kullanıcısı olarak deneyimlerimden gördüğüm sonuç,o dediğiniz üst kapak ile alt arasındaki yaklaşık 30 cm lik düşüşü ben 100 metrede yaşıyordum. yalnız benim kullandığım pelet benjamin 14,3 graindi jsb 15,89 dur .
    Bana göre biraz fazla düşme yapmış gibi.
    üstelik jsb az bir ağır olmasına ragmen çok istikrarlı bir seçimdir.o zaman muhtemel neden nedir.
    1- atışı desteksiz yapmış nişan bölgesine ( üst kapak) atarken altına sapma göstermiş olabilirsinizçünki mm. oynamalar 70 metredeki hedefta büyük sapmalar gösterecektir.
    2- silahınızın performansı düşmüştür. ( yay, piston contalar ve oring ) sorunları olabilir. bu tahmin silahınızla kaç atış yapılmış bu yaklaşık belliyse bu sorunun netliği tahmini yükselebilir.

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Performansında herhangi bir düşme olduğunu sanmıyorum. Çünkü en fazla 200-250 atış yaptım. Yalnız bir sefer temizleme pelleti atmıştım o zaman tüfek dizelleme gibi birşey yaptı ve her yerinden duman çıktı. Onun performansa etkisi olur mu bilmiyorum ama tek seferdende bişey olmaz herhalde.
    Muhtemelen atışlarımı dürbünsüz yaptığım için nişan alırken milimetrik sapmalar oldu ve buda sizin de dediğiniz gibi hedef bölgesinde cm ler değiştirdi. :)

Bir de inşallah olmaz da eğer parça ihtiyacım olursa oring ya da yay gibi bunları temin edebileceğimiz bir yer varmı sizin bildiğiniz.

• evet silah yeni o dediğim en az 5000 atıştan sonra olabilir çözüm ü siz söylediniz
    doğru tesbit kaymalar olmuş yoksa o kadar düşmez 100 metrede bile eh ancak
    bu silahın her türlü parçasını bulabileceğin yer.
    http://www.avdoga.com/
    burasıdır.
    burayı telefonla iletişim kur M:Ali bey vardır ilgilenir yoksada getirttiriyor

Barska 1,5-4,5*26 scope

• evet silah yeni o dediğim en az 5000 atıştan sonra olabilir çözüm ü siz söylediniz
    doğru tesbit kaymalar olmuş yoksa o kadar düşmez 100 metrede bile eh ancak
    bu silahın her türlü parçasını bulabileceğin yer.
    http://www.avdoga.com/
    burasıdır.
    burayı telefonla iletişim kur M:Ali bey vardır ilgilenir yoksada getirttiriyor

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar tüfeğimin üretim yılını nasıl öğrenebilirim. Seri numarası: 01551382 diana 350 magnum T06

• 2013, yeşil renk ağırlıklı kutu olanlardan.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Arkadaşlar bugün havanın sıcak olmasını fırsat bilerek atış yapmaya gittim ve ilk defa tüfeğimde diana point 5.50 pellet denedim. En az JSB kadar kaliteli ve güzel bir pellet ayrıca 350 magnum için gayet uyumlu. JSB den farklı olarak biraz daha sert ve namluya tam oturuyor. Penetrasyonu ise muazzam, yaklaşık 35 metreden bira şişesine 2 atış yaptım ve şişe patlamadı. İki ayrı giriş ve çıkış deliği olduğunu görünce acayip şaşırdım.

Diana 350 magnum 5.5 mm için denediğim pelletler:

JSB exact jumbo 5.51
    Gamo promagnum
    H&N baracuda hunter
    Crosman pointed
    Diana point 5.50

Arkadaşlar benim tavsiyem JSB ve Diana pelletlerden şaşmayın.

• ağır pelet olan diana high power 21 grain olan da 350 magnuma göre 4/4 lük keşkem aynı pelet 16 grain olsa tek kullanılacak pelet derim sadece bulunduruyorum. sürekli kullandığım jsb 5,51 grain 16

Barska 1,5-4,5*26 scope