200 metre atısları için AA S510 MU Samyang Sumatramı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Şimdiye kadar 7 tane tane havalı tufek kullandım hepsı yaylıydı fakat ıstedıgım verımı alamadım .. suan pcp tufeklerı arastırıyorum 2 tufek arasında kararsız kaldım sumatra 500 , Air arms s510 extra fac , 200 metre atıslarında hangısınde daha ıyı grupman cıkartabılırım burda bu tufeklerı kullanan degerlı arkadasları var bana yardımcı olurlarsa sevınırım

benım arastırdıgım kadarıyla sumatra 500 cok guclu bır sılah 400 metre vıdeolarını ızledım fakat ısabetlı atıslar yapamıyordu air arms s 510 ıse daha gucsuz bır sılah max 200 metre etkili menzısı var fakat benım ıcın onemlı olan aynı noktaya atıs yapması bu konuda deneyımım olmadıgı ıcın bu tufeklere sahıp arkadasların yorumlarını beklıyorum..

bırde bu 2 tufege uygun hangı durbunu ve pelletı kullanmalıyım ?

Ewanix windy city 5.5

Nikko stirling nighteater 4x16-50

Norica mod 61 4,5

Hatsan Special edition 5,5

Tuka 4,5

• Sumatra gurupman değil eğlence tüfeği bu iki silah arasında bu konuda ikilemde kaldıysanız seçiminiz AA olmalı..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Yorumunuz için teşekkürler bu tüfekleri kullanan diger arkadaslarında yorumlarını beklıyorum ..

Ewanix windy city 5.5

Norica mod 61 4,5

Tuka 4,5

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen sercan667 ().

• Yorumunuz için teşekkürler bu tüfekleri kullanan diger arkadasların yorumlarının beklıyorum bırde bırde bu tufeklere uygun 200 metre atısları ıcın hangı durbun ve pelletı kullanmalıyım ?

Bu iki tüfeğide az da olsa kullanma şansım oldu sumatra çok güçlü tetik demir gibi sert AA yarısı gücünde çok hassas tetiği var ve gurupmanı çok güzel 200metre atışı için 24, 32, 40, 50 zoomlu dürbünler kullanılabilir bu iki tüfeğe BSA, Hawke, Nikko gibi dürbünler kaliteli ve yakışıklı olur. Saygılarımla

FİLİNTALAR GRUBU
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• 200 metreden 10 cm çapında bir kapagı uçurabilicek hassasiyette bir tüfek arıyorum kısacası AA s 510 extra fac bunu yapabılırmı bılmıyorum sumatra 500 e gelınce 400 500 metre dahı atar gordugum kadarıyla ama pek isabetlı deıl sanırım

Ewanix windy city 5.5

Norica mod 61 4,5

Tuka 4,5

• yukarıda yeteri kadar açıklayıcı bilgi verilmiş,ardığınız kritere uygun olan AA dır.

• Sumatraya güç değilde değişik açıdan bakalım. Ben araba alırken önce önce en çok tercih edilene, sonra dış görünümüne, satacağım zaman da çok müşteri çekmesine bakarım. Piyasa da fazla tercih edilmeyip bütün rakiplerinden ÜSTÜN ÖZELLİKLERE sahip olup kalitesinden şüphe duyarsam hiç ilgilenmem. Görünüm olarak bir yerlerden kopya hissettiriyorsa ve bu nedenle teknikte std lardan ödün vermişse baştan kaybetmiştir. Namlusu, el kundağı, mekanizması ateşli ve faklı silahlardan esinlenilmiş. Bana göre ruhu yok. Dürbün namluya yakın olmalı ki cliklerin sayısını çok kullanmayasın. Bunu çözmek için uygulama var ama lens büyük olursa sumatra buna da izin vermeyecek gibi...Onu kullanmadım yorumum öylesine işte... Bence maddiyat el verdiğince çok tercih edilen seçilmeli...

• Sumatraya güç değilde değişik açıdan bakalım. Ben araba alırken önce önce en çok tercih edilene, sonra dış görünümüne, satacağım zaman da çok müşteri çekmesine bakarım. Piyasa da fazla tercih edilmeyip bütün rakiplerinden ÜSTÜN ÖZELLİKLERE sahip olup kalitesinden şüphe duyarsam hiç ilgilenmem. Görünüm olarak bir yerlerden kopya hissettiriyorsa ve bu nedenle teknikte std lardan ödün vermişse baştan kaybetmiştir. Namlusu, el kundağı, mekanizması ateşli ve faklı silahlardan esinlenilmiş. Bana göre ruhu yok. Dürbün namluya yakın olmalı ki cliklerin sayısını çok kullanmayasın. Bunu çözmek için uygulama var ama lens büyük olursa sumatra buna da izin vermeyecek gibi...Onu kullanmadım yorumum öylesine işte... Bence maddiyat el verdiğince çok tercih edilen seçilmeli...

kullanmadan, öylesine yorum yapmayın. Bende çok tercih edilmeyen silahlar var (Steyr'den 2 tane var benim bildiğim, Mk4'tende 1 tane var Türkiye'de kullanılan) , ve her ikiside mükemmel havalısilahlar...
    ayrıca klik sayısını az kullanmak için yüksek dürbün ayağı kullanmak gerekir, yani namluya uzak olması gerekir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Kulanmadan yorum yaptığımı belirterek silahın görünümü hakkında yorum yaptım. Bu benim ürün alırken bakış açıım ile sahip olunan ürünün herkes tarafından bilinmesini ve ikinci el tercihini işaret ediyor. Sizin Uyarmaya çalıştığınız kullanmadan teknik eleştri yapmak tabi ki doğru değildir. Kısacası söylediğim benim gözümle berbat çizgileri olan bir silah...Dürbün montaj konusunda yanlış düşünüyorsam özür dilerim. Ben Sumatranın kullanmak zorunda olacağı ayakların uzun menzilli silahlarda kullanıldığını havalıların mermi düşüşü için fazla click olacağını (yanlış olabilir) söylemiştim. Birikimli olduğunuz için tabi ki doğrular sizden... :thumbup: Eğer click uyarım yanlışsa bunu okuyanların sizin doğru bilginizi okumadığını düşünürsek benim yazdığımı silmekte fayda var.

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen schfrhnd ().

• Kesinlikle AA tabii ki. Her açıdan AA daha iyi bence.

* FX Gladiator DA + Nikko Stirling Platinium Nighteater 30 (10-50x60FT)

• Erdem abi bi anons yapmak daha doğru olur gerçi ama sen dahil birçok kişi 12 yaşında gözüküyor ;kihhik,

FİLİNTALAR GRUBU

• Aldıktan sonra pşman olmamak için kesinlikle AA diyorum.

Air Arms s510 Xtra FAC .22 + Hawke 6-24x56 Sidewinder 30

• klik sayısını az kullanmak için yüksek dürbün ayağı kullanmak gerekir, yani namluya uzak olması gerekir.

chairgun programında on metrede dürbünü sıfırlamak isteyince diana 350 değerleri ile kısa ayakla 245 click yüksek ayakla 360 click gerekiyor. On metre sıfırlama ile 40 metreye atış için kısa ayakla 1 click yüksek ayakla 21 click gerekiyor. Yani sıfırlama yaparken yüksek ayak olursa çok clik kullanıp clik kapasitesini azaltıyorsunuz.Programı yeni kullanmaya başladığım için tespitlerim kesindir demiyorum.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen schfrhnd ().

• Bende araştırıyorumda, ya ciddi ciddi ''AA'' alacağım büyük olasılıkla.:thumbup:

''Sig Sauer p229 9x19 mm''

"S&W 357 magnum"

"Beretta F81 inox 7.65 mm"

"Zig M 1911 .45ACP"

"Cz 550 .308 Win Yivli "

''Walther Cp99''

''Air Arms S510 S/lite xtra fac 5,5 mm PCP+Hawke 8.5-25x42 Sidewinder 30' :love:;tacli#
    ''Webley Raider 10''
    ''HW 97K 5.5 mm''

''Safir T14 Classic-s 36 ''
    ''Hüsan arms 20 ve 12 Cal"
    "Huğlu Trap "
    "Mag-1618 20 cal Bolt action"

• Baktım.

350 değerlerine göre değişmemesi lazım, sonuçta aynı fizik kuralları.

Benim Mk4 üzerindeki ayaklarla dürbün-namlu ekseni arası 4,7cm, silahı 50m ye sıfırladıysam mesela 77metreyi vurmak için 40klik yukarı yapmam gerekiyor. Aynı verilerle (daha kısa ayakla) 3cm dürbün-namlu ekseni arasında ise 77metreyi vurmak için 42 klik yukarı yapmak gerekiyor.

Yani kısa ayak fazla klik tüketiyor.

Bu nedenle FT (field target) yarışmacıları yüksek dürbün ayağı kullanır ve ayarlı dipçik ile konforlu kaynak yaparlar. ve 12 ftlb silah kullandıklarından pellet yolları çok eğimlidir ve daha az klik ile daha fazla mesafeyi ayarlayabilirler.

.

ankarateam.png

• Yani kısa ayak fazla klik tüketiyor.

Ben sıfırlama yaparken fazla oluyor diyorum.Bundan önceki mesajımı okudunuz mu? Anlaşsakta ne kullanacağımı bilsem.

• Ben sıfırlama yaparken fazla oluyor diyorum.Bundan önceki mesajımı okudunuz mu? Anlaşsakta ne kullanacağımı bilsem.

yanlış konuya yanlış soruyla girince sorununuzu anlayamamışım kusura bakmayın.

sıfırlama yaparken dürbünün kliğini fazla kullanmanızın dürbün ayağı yüksekliğiyle alakası yoktur. ya dürbün ayaklarınız havalısilah için değildir, ya silahınızın dürbün rayında problem vardır veya kırma namlu silahlarda namlu düşmesine (yani namlu çok az aşağı bakar, dürbün rayına paralel değildir) bağlıdır.

mevcut dürbün ayaklarının öndekini arkaya, arkadakini öne takıp deneyin, sorun büyük ihtimalle çözülür. Çözülmezse arkadaki ayağın içine (alt tarafına) bir parça film (fotoğraf filmi) veya kola kutusundan bir parça alüminyum yaprak kesip koyun, kliklerinizin çoğunu kurtarırsınız.

.

ankarateam.png

• sıfırlama yaparken dürbünün kliğini fazla kullanmanızın dürbün ayağı yüksekliğiyle alakası yoktur. ya dürbün ayaklarınız havalısilah için değildir, ya silahınızın dürbün rayında problem vardır veya kırma namlu silahlarda namlu düşmesine (yani namlu çok az aşağı bakar, dürbün rayına paralel değildir) bağlıdır.

Chiagun da havalı sıfırlama mesafesinde yüksek ayak çok clik kullanıyor diyorum. Tüfek denediğim için söylemiyorum. Mantık olarak da söylediğim doğru geliyor.

• Chiagun da havalı sıfırlama mesafesinde yüksek ayak çok clik kullanıyor diyorum. Tüfek denediğim için söylemiyorum. Mantık olarak da söylediğim doğru geliyor.

bu veriye nasıl ulaştınız anlamadım, kullandığınız sıfırlama kliklerinin miktarı yukarda yazdıklarıma bağlıdır. Ben şimleme (arka dürbün ayağının alt tarafına film vs koyarak) yaparak hiç klik kullanmadan istediğim mesafeye dürbünümü ayarlarım, ister 3 cm yükseklikte dürbün ayağı ister 5cm yükseklikte dürbün ayağı olsun...

.

ankarateam.png