200 metre atısları için AA S510 MU Samyang Sumatramı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sako 30.06 ile Remington 3 ad. fişek kullanarak 400 m de 5 cm grupman yapmakta zorlandım ama PCP ile 500 m de tek delik yapan adama bravo , bunu gözümün önünde başarana bir PCP da benden hediye :) 500 m den kesme şekeri 5 te 2 vurana da Yarı Otomatik tüfek hediye :)
    Yaw ne atıcılar varmış camiada :)

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• Öyle demeyin beyler; içimizdeki baba yiğitlerin hevesini kırmayın, bakarsınız yaparlar, ben eskiden çayı 3 şekerli içerdim şimdilerde şekeri azaltmamak için çayı azalttım biraz da spor yaptım çok daha iyi oldum, bundan sonra bu gibi denemeler piyasadaki kesme şeker miktarını azaltacak ama olsun ben kendi adıma fazla etkilenmem ama camiamızdan büyük adamlar saklandıkları yerlerden çıkacaklar, lütfen kıskanmayalım 8o

• Bir süredir konuyu takip ediyorum geldiği nokta beni şaşırttı . 500 m den kesme şeker, piyasadaki standart küp şekerlerden alıp ölçüm yaptım: 1x1.2 cm ölçülerinde . otoyoldada arabanın gps iyle 500 m ölçüm yaptığımda gördüğüm uzaklı beni korkuttu 500 m öteye 5 litrelik su bidonu koydum çıplak gözle göremedim bile . bırakın kesme şekeri.

o mesafede 1cm lik kesme şekeri neyle göreceksiniz? teleskop takmak lazım tüfeğe bence dürbün kesmez 8o

pırakın pcp yi o mesafeden ateşli yivli silahla bile vurmak için bu iş için yapılmış bir silaha ve mühimmata ihtiyaç vardır. yurdumuzda 5-10 bin tl lere satılan yivli silahlar ve standart mühimmat ve standart optikler bile kullanılsa belki 300-500 atıştan birisi denk gelir o şekere oda şans eseri. belki hiç vurulmaz

yav yapmayın kesme şeker diyoruz, yivli tüfeğin attığı mühimmat çapında bir hedef neredeyse nasıl vurulacak? Bu iş için özel değil, çok çok çok özel bir silah ve yardımcı ekipmana ihtiyaç olur

• bu kesme şeker iddiasını ortaya atan arkadaş başka bi konuda 450 mt den gurupman yapmaktan da bahsetmişti ben bu mesafeyi ne ile ölçüyorsunuz böyle dediğimde bana Range finder diye bir alet duydunuzmu? demişti bende evet biliyorum kullandım demiştim.Ben şimdi buradan hepinize soruyorum sizce bu kesme şeker mesafesi ne ile ölçülmüş? 8|

• Arkadaşlarım sağolsunlar iyi niyetli davranmışlar.mustafa abi 500 mt de 5 de 2 isabet demiş küp şeker için,Mehmet de 500 mt de 5 cm e toplamak dan bahsetmiş.
    Ben 500 mt de 1 mt X 1mt içine 5 atış yapana evde havalı silahla ilgili ne var ne yok veriyorum. :)
    Daha önce diğer forum da da buna benzer bir konu oldu orda da yazdım.500 mt de küp şekerin ancak "FABRIKASINA" atış yapılır.:D saygılar

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Adamın biri ava gitmiş avını bitirip köyün kahvesine gelmiş sormuşlar ne var ne vurdun kocaman bi ayı vurdum ki tam 5 metre boyu vardı demişler bu dağlarda ayı olmaz ozaman kurt du boyu 2 metre demişler kurtda olmaz çakal dı oda olmaz tilki oda yok eeeee demiş ozaman ben size sorayım demiş o çalıda kıpırdayan neydi siz söyleyin bana.
    not:avcı yalan söylemez abartır. :rolleyes:

• bence arkadaş latife yaptı bizlerde ciddiye aldık.

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• olsun yapsın ve biz de ciddiye alalım ne olacak. En azından bir deneyelim hatta bir kaç arkadaş bir araya gelip buna şahit olalım. Bize de eğlence lazımdı zaten, kahve bahane.

Arkadaşlar bu konu benim sorduğum bir soru üzerine açıldı. Ben konunun bir iddiaya geleceğini bilmeden sormuştum, niyetim güç ve isabet oranı hakkında bilgi edinmekti hepsi bu.

Sizler de cevap yazarken lütfen şimdiye kadar olduğu gibi eleştiri sınırları içinde olmasına özen göstermeye devam edin olur mu. Bunu iddia eden arkadaşımız bunu kanıtlasın yada kanıtlamasın kırıcı olmayın

teşekkürler

• Arkadaşlarım sağolsunlar iyi niyetli davranmışlar.mustafa abi 500 mt de 5 de 2 isabet demiş küp şeker için,Mehmet de 500 mt de 5 cm e toplamak dan bahsetmiş.
    Ben 500 mt de 1 mt X 1mt içine 5 atış yapana evde havalı silahla ilgili ne var ne yok veriyorum. :)
    Daha önce diğer forum da da buna benzer bir konu oldu orda da yazdım.500 mt de küp şekerin ancak "FABRIKASINA" atış yapılır.:D saygılar

Togay 500 metrede 1x1 e 5 te 5 konusunda istersen biraz daha düşün. Yok abi ben eminim diyorsan gel sana bi silah alalım 44 grain - 1200 fps 300 metre de 1MOA garanti
    Fiyat 9.000+KDV
    Evde ne var ne yoksa zaten kendin satarsın :)

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• neymiş bu silah ?
    Bak şimdi çok merak etmeye başladım.

• Beaumont değil. Zaten Beaumont o kadar pahalı da değil.Ayrıca Beaumont ne o gücü nede dağılımı garanti etmiyor.,

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Akif abi adını vermediğinize göre Devlet sırrı falan bir pcp bu??? Saygılar

• ufak bir modifiye ve uygun muhimatla bir sumatra 2500 küp şekeri olmasada kutusunu rahatlıkla vurur bence .sanırım 430 mtreydi kola kutusunu üst üste iki kez vurulduğunu biliyorum

• ufak bir modifiye ve uygun muhimatla bir sumatra 2500 küp şekeri olmasada kutusunu rahatlıkla vurur bence .sanırım 430 mtreydi kola kutusunu üst üste iki kez vurulduğunu biliyorum

Kutusunu vurur denmiş ama, kutuyuda ölçtüm: 25 cm 8o

küp şeker 1 cm, kutu 25 cm
    2 hedefin arasında 25 kat fark var. 8| Büyük değil, kıyas dahi kabul etmeyecek kadar, çok çok çok büyük bir fark.

şöyle bir örneklede noktayı koyayım: 500 m den yivli tüfekle domuzu vururum, ama 25 tanesi yanyana duran domuzlardan birisini :thumbup:

• konu kola kutusuna geldi dayandı. Tamam benim sumatra 6.35 silahım var ama hiç 400 metre denememiştim. Bu nasıl bir modifiye ben de denemek istiyorum.

• Klavyeden 3 km'ye de atılır , önemli olan videolu kanıt . Yinede şimdiden kağıda 4 zımba vurup bi resmini çekmek lazım , dursun kenarda .

filinta

dulce bellum inexpertis

• eskiden 100mt mesafeden şişe kırmak imkansız gibiydi.300 mt reden soda şişesi kırılıyorsa hemde fx gladıatorle sumatra 2500 le neden küp şeker kutusu vurulmasın.400 metre üstü mesafelerde bile wasp ın neler yaptığını biliyorum.ama dediğim gibi uygun mühimmat ve güçlü bir tüfekle imkansız diye bir şey yoktur.

• Akif abicim sen muhtemelen bir yivli silahtan bahsediyorsun ben o latifeyi kalibre için bahsetmiyorum ki havalı tüfek için diyorum.Ya da şöyle söyleyim bizim kullandığımız standart havalı tufekler için.
    Ben en uzak mesafeye atışı seninle yaptım abi hatırlarsan senin sumatra ile lymann atmıştık yanlış hatırlamıyor isem 42 grain falandi 464 metre atmıştık plastik topa ama dağılımını hatırlarsan 1 mt den oldukça fazlaydı.Ve biz yukarıda kalıyorduk hedefe göre.
    Hala söylüyorum standart bir havalı silah ile 500 mt de 1x1 imkansız gibi birşey.Ha ancak bir firma çıkar dünyanın bu iş için en iyi namlusunu üretir,diğer mükemmel bileşenler bir araya gelir bir de bc si mükemmel 45-50 grain bullet üretilir ,hiç rüzgar olmaz,dürbünden hedef mercek dışına da çıkmaz bir de arkasında ben olurum,o zaman belki olur :D

Senin söylediğin silah ne abi?Fiyatı güzelmiş araba dan vazmı geçsem ne? :D

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56