Dürbün ayarlama Aparatı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Dürbünü ayarlamada sorun yaşıyorum. İyi bir atıcı olmadığım için, Manuel ayarlamada sorun yaşıyorum, 25 mt de ard arda iki kere aynı yere ateş edemiyorum. (3-5 cm oynama oluyor, ki bu benim için çok büyük bir problem.) o yüzden manuel ayarlama biraz zor, Ayarlamış olsam da :) fark edemiyor olabilirim.

Uzun lafın kısası "dürbün ayarlama aparatı" nın ingilizcesi nedir ? Pelletin çıkış yaptığı yere takılarak, hedefi lazer ile işaretleyen düzeneği kast ediyorum. Lase bore Sighter gibi birşey ama değil sanırım. bu aparatların bir adı var mı ?

Bu ürün türkiye'de var 170tl gibi bir rakam istiyorlar ama, ben internette yurtdışından (DealExtreme, Focalprice vb) fiyat araştırması yapmak istiyorum.

Teşekkürler.

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• Doğru demişsiniz adı laser bore sighter dır . :)

Hatsan mod 99 22 cal.
    Optima 3-9x32 scope
    Yatagun Dampa

UMUT AKKAYA.

Ankara..

• imzadan baktım elinizde yaylı tüfek var sanırım. eğer dampa ya da stoper yoksa sıfır her atışta bozulur. dürbün kaliteli değilse de darbe dürbünün içindeki parçaları hareket ettirir.
    onları gözden geçirip tekrar deneyin derim.

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Teşekkür ederim. ;)

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• imzadan baktım elinizde yaylı tüfek var sanırım. eğer dampa ya da stoper yoksa sıfır her atışta bozulur. dürbün kaliteli değilse de darbe dürbünün içindeki parçaları hareket ettirir.
    onları gözden geçirip tekrar deneyin derim.

Evet, tüfek için doğru düşünüp yorumlamışsınız. Dampa ve stopper im şu an için yok, Ama dürbünü gayet güzel sabitlediğimi düşünüyorum, hatta japon takviyesi bile mevcut :) ola ki oynuyorsa bile bunu zaten düzgün atış yapamadığım için fark edemiyorum. o yüzden bore sight ile sabitleyip, 5 atış sonra tekrar kontrol edip, kayma olup olmadığını denetleyeceğim.

eğer oynama varsa, stopper , dampa artık ne gerekiyorsa onun üzerine düşeceğim, ama dampa stopper vs almadan önce hatamdan emin olmak istiyorum. bir de tüfeği değiştirmeyi planlıyorum.

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• fiyatınızı bir taraftan araştırmaya devam ediniz. bu esnada yılmadan usanmadan atışlara devam ediniz. bu tüfekle en az 500-600 pellet atın. farklı pelletler deneyin farklı pelletler farklı tüfeklerde çok değişik sonuçlar veriyor. yaptığınız grupman tahribatların fotoğrafını çekiniz. ve 1-2 ay zaman zarfından sonra yaptıklarınızı gözden geçirin. neler değiştiğine bakın derim. ilk önce dampa almak isticeksinizdir. acele edip fazla masref etmeyin cihaza verceğiniz parayı dampaya verebilrsiniz. iyi ve isbetli atışlar.

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E

• Bu şartlarda dürbün ayarlama lazeri düşünmeyin. Ne yapmak istediğinizi anlıyorum ama bu onun işi değil. Kısa sürede dürbünde problem olması pek olası değil. Fakat tüfeğiniz yaylı ve yeterli atış yapmadan onun isabetinden emin olamazsınız. Dürbün bağlantınız sorun, iyi atış yapamıyorum diyorsunuz, saçma denemediniz bunlara rağmen 25 mt 3-5 cm grupman çıkarıyorsunuz. Aynı şartlarda bence kimse daha iyisini yapamaz bravo diyorum. Farklı zamanlarda aynı konumda ve konsantrasyonla on mt de onar atış yaparak saçmanızı bulun. Sonra mesafe arttırarak tüfeğinizi tanıyın. Sabırlı olursanız hataları görmeye başlayacaksınız. Saygılar

• Bu şartlarda dürbün ayarlama lazeri düşünmeyin. Ne yapmak istediğinizi anlıyorum ama bu onun işi değil. Kısa sürede dürbünde problem olması pek olası değil. Fakat tüfeğiniz yaylı ve yeterli atış yapmadan onun isabetinden emin olamazsınız. Dürbün bağlantınız sorun, iyi atış yapamıyorum diyorsunuz, saçma denemediniz bunlara rağmen 25 mt 3-5 cm grupman çıkarıyorsunuz. Aynı şartlarda bence kimse daha iyisini yapamaz bravo diyorum. Farklı zamanlarda aynı konumda ve konsantrasyonla on mt de onar atış yaparak saçmanızı bulun. Sonra mesafe arttırarak tüfeğinizi tanıyın. Sabırlı olursanız hataları görmeye başlayacaksınız. Saygılar

Teşekkür ederim yorumunuz için,farklı saçmalar denedim aslında, Şöyle ki Tüfeği aldığımda bir kaç paket pellet almıştım, üstüne yatagundan da 4-5 farklı tip pellet aldım. işin komiği En ucuz pellet (ince mehmet/ya da uzun mehmet bişrşey) ile daha isabetli atış yaptığımı düşünüyorum ;) ama diğerlerine verdiğim paradan dolayı bu analizimin doğru olmasını istemiyorum.

Dediğiniz şeyi yaptım aslında, fakat şöyle bir sorun da var, Bu gün 5mt ardından 10mt 20-30'ar atış yaptım, ardından 25-30 metrelere çıktığımda, istediğim atışları hiçbir şekilde yakalayamadım.(büyük ihtimal beceriksizlikten),

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• Bu beceriksizlik değil çünkü yaylıyı ilk defa alan her atıcı aynı şeyleri yaşıyor. Tetiği çektiğiniz anda dürbünden hedefi kaybetmemeye, hatta saçmanın vurduğu anı görmek için konsantre olun. Bu mümkün olmasa da atış anında tüfeği daha iyi tutmanıza yardım edecek vuruşlar toparlanmaya başlayacaktır. İnce memed isabeti için atıcılar tam not veriyor. Bilginize

• http://www.aliexpress.com/prod…shipping-wholesalers.html Türkiyede uçuk fiyatlar vermeye gerek yok. Buda işinizi görebilcek bir ürün en geç 3 haftada elinize ulaşır , bana 2 haftada gedi. 25 mt de 3 atış yapın laseri 3 atışın ortalamasına sabitleyin , laseri ayarladıkdan sonra artık işiniz çok kolay. Saygılar.

• boresight almak işi bitirmiyor. gelen boresight sıfırlanmamış. siz burda kaç m ye atış yapacaksanız önce o uzaklığa tüfekle atış yapıyor. sonra vurduğunuz yere boresight ı sıfırlayıp sonra dürbün sıfırlama yapabiliyorsunuz.

gelelim sonrasına. attığınız mesafe değiştikçe dürbünün sıfırı değişiyor. sonuçta eğik atış. sizin bu aşamada dürbün balistiğini bilmeniz gerekir. en azından mildot mesafeye göre ne kadar sapıyor. ya da mildot yetmezse kaç klik çevirmeniz lazım.
    uzak mesafeyi vurmak biraz emek istiyor. istekli olana kolay gelsin

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)