İnce mehmet pointed 30 gr. / namludan atılmadan önce - sonra

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • poligonda namluya 3 pellet arka arkaya sürmüşüm , eve gelince çıkarttım , en düzgünü buydu.

Çıkardıktan sonra keşke birtane hiç namluya sürülmemiş olanını namludan geçirseydiniz , 3 pellet namluda sıkışınca zorladınız pellette sıkışarak namluda yayıldı sanırım.

• Pelletin isabeti JSB ile aynı diyebilirim , 30-50-100 metrede 4x32 dürbünle bile attığımı vurdum.

filinta

dulce bellum inexpertis

• 80-100 bar gibi düşük bir basınçta pelleti hasarsız tutacak kumaş parçası gibi bir şeye atılmış olanın resmi olursa daha sağlıklı bir bilgilendirme olur.

• 200-160 bar / 30 atış / İnce mehmet 30 gr.

1. 720
    11. 714
    21. 724
    30. 712

Bu sefer saçma yerine çekirdek mermi attığım için hız değerleri biraz oynak. :) Ortalama hıza 720 dersek 35 fpe atıyor. Ama atış başına 270 x 40/30 dan 360 cc hava harcıyor . İlk ölçümü tüfeğin fabrika ayarlarıyla yapmıştım , 8 cm koca bir çelik yay vardı , şu anki hali 5 cm krom yay ve tamponlar var. 30 atış isabeti de 15 metrede jsb den kötü değil. Aynı mermi deliğinin içinden 1 şarjör attığım oldu . Önceki ölçüm için Mehmet İnce' nin mermilerine haksızlık yapmışım. Alınabilir. 40 fpe üstü tüfeklerde daha iyi sonuç verecektir.

Saygılar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• mehmet abi pelletini hangi siteden satın alabilirim.yerli tüfek,yerli pellet,yerli sniper derken yerli kalıcam galiba ;grin;

• Tüfek denir ? PCP değilse hiç almayın . Yaylı 20 fpe. altı tüfeklerle 400 fps. ile falan atar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Katılıyorum, yakın mesafede tahribat için kullanabilirsiniz ama yaylı tüfekte uzak mesafe için hayal kırıklığı yaratabilir. Fakat çok güzel bir pelet, Zoraki ultra ile tahribat maksatlı kullanıyorum çok memnunum.

• iyi de namludan çıkınca bir yere çarpmamış mı neden bu kadar düzgün duruyor, hem böyle pelet de varmıymış. Hiç görmemiştim.

6.35 için de varmı acaba, ve pahalı mı ?

• İNCE MEHMEDİN 30 grain pelletini İzzet bey in tavsiyesi üzerine aldım ve denedim (Kendisine buradan çok teşekkür ederim) :

İsabetinden çok memnun kaldım , isabeti bozan bir mod vardı ona rağmen 60 mt de bayağı güzel isabet elde ettim...

Yumuşaklığıda bence çok iyi ... Tavsiyemi sorarsanız yabancı marka 30 yada 32 grain pelletlere sakın enayilik yapıpda 30 tl falan vermeyin...

Weihraucher : JSB ile aynı (isabette) yorumuna katılıyorum ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• iyi de bunlar nerede bulabiliriz heryerde var mı

• a.r.m.e.r de vardı geçen gördüm

• İlhan abiye söylemiştim getirtin satılır diye , iyi bir yatıyırm yapmışlar. Hadi hayırlısı.

filinta

dulce bellum inexpertis

• xxxxxxxxx

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• isteyen özelden ulaşsın ...

• Paketi 10 lira , içinde 135 tane var , jsb - 1 tl 20 pellet , incememed- 1 tl 13 pellet.
    Ama aynı enerjiyle atılan JSB ve İnce mehmet 30. pelletlerin 50 metredeki hızları yarı yarıya. Yani enerji korunumu sağolsun 30 gr. affetmiyor. :thumbup:

filinta

dulce bellum inexpertis