Atmaca -- Çekeni tebrik ediyorum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • http://www.youtube.com/watch?v…HATj7E&feature=fvwrel

Atmacanın muhabere diye bilinen posta guvercinin yeme anı goruntulenmiştir .. Asıl deyınmek ıstedıgım konu , bu vıdeo facebook dada paylasıldı bu vıdeoyu ceken arkadasa bayagı kufredılmıs nıcın guvercını kurtarmıyor dıye ben tam aksıne tebrık edıyorum bu doganın kanunudur guvercının kurtarılması atmacanın olumune (açlıktan) sebeb olabilegi gibi doganın dengesıne bır mudahale sayılır bana göre ..

Ewanix windy city 5.5

Nikko stirling nighteater 4x16-50

Norica mod 61 4,5

Hatsan Special edition 5,5

Tuka 4,5

• Bırde atmacaların ve sahinlerin özellikle guvercın besleyenler tarafından vurulması cok üzücü, Benim guvercinlerimede senelerden beri musallat oldu oluyorlar .. 10larca posta güvercinimi almıştır Hele geçen hafta içi yarıslara gırmıs ve derece kazanmıs bir güvercinimi atmaca aldı gerçekten cok uzuldum fakat 1 kere bile ateş etmişligim yoktur doganın kanunu bır hayvanın yaşaması için digerinin ölmesi gerekmekte malesef ki atmaca demısken bu konuyada degınmek ıstedım hayırlı aksamlar

Ewanix windy city 5.5

Norica mod 61 4,5

Tuka 4,5

• Benim güevercinlerimide götürmüş atmaçalar ben askerdeyken birdahada güvercin beslemedim fakat atmacanın karnı evçil güvercinle doyucakdiyede bir doga kanunu yok aslında gitsin tarlada fare avlasın yılan avlasın ne ister benim güvercinimden zaten hayvan evçil uysal kaçmaz şahinden atmaçadan velhasılı gitdi benim çanım taklaçı güvercinlerim fakat doğanın dengesi bozulmasa zaten bu hayvanlar şehre inip güvercin avlamaz demekki meçbur kalıyor hayvan ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Atmaca avcı bir hayvan ve asla keyif için avlanmaz, arkadaşın dediğinede katılıyorum mecbur kalmasa gelip şehire güvercini yemez, hayvanların doğal yaşam alanları gün geçtikçe tahrip oluyor, ne yaşam ne beslenme alanı bıraktık normal bu sonuç.
    ayrıca atmaca vurmaya çalışan birine denk gelsem kafa göz dalarım ayrı mesele o

• Dogal dengenın bozulduguna katılıyorum ama Atmaca ıcın evcıl guvercınler ozellıkle taklacı , oynak guvercınler cok basıt avlar eliyle koymuş gibi yakalıyor tarlada yılan fare avlamaktansa sehirdeki guvercınlerı avlamak cok daha basit onun için , onlarca kez sahit oldum sırf o yuzden posta guvercını beslıyorum zaten .. Yetişkin bir posta guvercınını kolay kolay alamıyor .. Ama sehirdeki evcil güvercinleri dahi alsa sonuçta bu hayvan yaşamak için karnını doyurmak zorunda buda artık bozulmuş bir doganın dengesi sayılır

Ewanix windy city 5.5

Norica mod 61 4,5

Tuka 4,5

• Garibim atmaca ne bilsin taklacı güvercini insanlar sahiplenmiş, onlar evcil içgüdüsel olarak en kolay hedefe yönelecek

Beretta FS-92

Torun Süper Poze Tek Tetik

Sarsırlaz Frenchi

stoeger x20 suppressor Combo 4,5

Leydi Diana :) Mod 460 5,5 ve Leapers 6x24-50

• Birde bu hayvanlar hedeflerını 1-2 km oteden gorebılıcek goz yapısına sahıpler ve insanlar sehırlerde bolca guvercın beslıyorlar bırkere bu hayvanlar bunu keşfettikleri zaman sehir içinde avlanmak onlar için çok daha kolay ve zahmetsiz oluyor ..

Ewanix windy city 5.5

Norica mod 61 4,5

Tuka 4,5

• Artvin den bizim arkadaş getirmişti bir tane atmaca işyerinde 2 3 ay besledik.Bizaz yumurta biraz serçe ile sonra saldık gitti. g;$i

Artvinde atmaca ile yapılan hobi avcılık , sezonluk zaten kuşlar üreme dönemlerinde salınıp tekrar av zamanı yakalanıyor atmaca hapsedilicek bir hayvan deil salıvermekle en iyisini yapmışşınız

Ewanix windy city 5.5

Norica mod 61 4,5

Tuka 4,5