Gamo Tüfek Kullananlara Özel

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar meraktan soruyorum Gamo tüfek kullananlar veya kullanmış olanlar yanıtlarsa sevinirim. Malumunuz Gamo İspanyol malı ama artık Çin de üretim yaptığı söyleniyor. Tüfeklerinizin namlusunun olduğu kısımda kalibre yazan yerde Made in Spain mi yoksa Made in Chine mı yazıyor merak ediyorum. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim ...

• ben 1997 yılında CF-20 almıştım halende kullanıyorum made in spain yazıyor kayınpeder yaklaşık 6 yıl önce aldı aynısından onda da aynısı yazıyor

• parçaları çinde yapılıyorsa ve isoanyada birleştiriliyorsa bile "made in spain" yazacaktır

• 2009 model whisper x imde spain yazıyor.

Gamo Whisper-X .177 + Nikula 4*32

Ekol Aras Magnum 9mm

agtagtagt

• parçaları çinde yapılıyorsa ve isoanyada birleştiriliyorsa bile "made in spain" yazacaktır

Genelde o dediğiniz tam tersi maliyeti azaltmak adına olur. Alman menşeili bir firmada çalıştım 3 sene kadar ve parçalar Almanyada üretilip Çin de birleştriliyordu. Malın görünen kısmında Çin den ithal edildiği için "Made in Chine" yazılması zorunluluğu vardı. İçi tamamen Alman üretmi olmasına rağmen birleştrilip ithal eden yerin üretimi olarak görünüyordu. Yani parçalar Çin de imal edilip orjinalde İspanyol malı olan bir malın tekrar İspanyaya gönderilip birleştirilmesi ihtimal dahilinde değildir sanırım çünkü maliyetleri arttırır. Şu durumda diyebiliriz ki Gamo halen orjinal çalışıyor. Ama birkaç av bayiinde Made in Chine yazan Gamo ürünleri görmedim değil ...

• yani kimse çinde parça imal ettirip kendi ülkesinde toplayıp satmaz

• çinden parça ürettirip ülkede birleştirip satmak avrupada pak mümkün değil, çin mallarına fena kota var,o kotayıda genelde bilişim sektörünün sarf malzemeleri için kullanıyorlar,ben çinde yapılmış bir tüfeğin avrupada satış yapabileceğini sanmıyorum,en azından aynı yada yakın fiyata, gamo ispanya imalatı bir tüfek, geliri az olan ülkelere ucuza malzeme vermek için çindede silah yaptırıyor olabilirler,yoksa çin malı malzemenin,heleki bu otomobil ve yan sanyiidir,yada ateşli silahlardır,yada hava araçlarıdır,yani kalitenin ön planda olduğu konularda avrupada mal satmak kolay değil,oradaki tüketiciler bizler gibi değil,mahkemelerde bizimkiler gibi değil,adamın kökünü kibrit suyu dökerler bir terslikte,insan hakları,tüketici hakları hat safhada,bu sebepten bizden bile mal alırken 5 ayrı uluslararası firmadan belge isterler,avrupaya mal gönderiyoruz ordan biliyorum,

• Tabanca olarak pt 85 made in japan hadi buyrun bakalım :)

Asg Dan Wesson 6" .177 Co2 (Tam set)
    Gamo PT-85
    Crosman 1322 .22 Multipump

• Öncelikle merhaba , forum da yeniyim konuda açamadım kusura bakmayın buraya yazdım gamo hunter extreme se modelini almayı düşünüyorum sizce o fiyatı hak edecek bir tüfekmi pcp önerecekseniz onlardan ben hoşlanmıyorum şimdiden teşekkür ederim

• Benim bugün aldığım gamo dynamax modelinin üstünde made in Birmingham yazıyor. Forumda bu modeli kullanan bir arkadaş olup olmadığını merak ediyorum zira tüfeği bugün aldım ama nasıl dolum yapacağımı tam çözemedim. Basınç göstergesi yok. Bir de sarjor son pelet takildiktan sonra mı tüfeğe takılıyor yoksa önce yaya basarak en başa mı alıyoruz. Bunu soruyorum zira ilk atıştan sonra ikinci atışı yapmıyor.

• Benim bugün aldığım gamo dynamax modelinin üstünde made in Birmingham yazıyor. Forumda bu modeli kullanan bir arkadaş olup olmadığını merak ediyorum zira tüfeği bugün aldım ama nasıl dolum yapacağımı tam çözemedim. Basınç göstergesi yok. Bir de sarjor son pelet takildiktan sonra mı tüfeğe takılıyor yoksa önce yaya basarak en başa mı alıyoruz. Bunu soruyorum zira ilk atıştan sonra ikinci atışı yapmıyor.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bunu bir izle belki yanıt bulursun..

Asg Dan Wesson 6" .177 Co2 (Tam set)
    Gamo PT-85
    Crosman 1322 .22 Multipump

• Eyvallah hocam teşekkür ederim. Evet o videoyu izledim. Başka bir kaynakta bu tüfeği kullanan bir arkadaş inceleme hazırlamış. Bu tüfek degisik bir mekanizma ile çalışıyor. Sorun benim bunu bilmeden almam ve bana farklı anlatılması. Bilmeyenlere kısaca anlatayım belki faydası olur. Sarjor mandalini açıp sarjoru takıyor mandali kapatiyoruz. Sonra arkada bulunan pelet sürücüyü kuruyoruz. En son da namlunun altında bulunan pompa ile kuruyoruz. 3 aşamalı bir atış sistemi varmış.

• Gamo V3 siyah tabacamda made in spain
    Gamo P25 tabancamda ise made in japan yazıyor. İkisini de kaliteli buldum ama P25 kalite olarak bir iki tık önde V3'e göre.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#