Bu nasıl bir daystate ürünüdür böyle???

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bir Daystate kullanıcısı olarak kalitesinden şüphem yok lakin Hatsan gibi aynı malzemeyi laciverte boyayıp adını da "special model" vs gibi yapmış olmalarını beğenmedim. Saygılar

Konuyla ilgili bazı gereksiz ve terbiye sınırları dışına çıkmaya çalışan mesajlar silinmiştir. Lütfen bu ince çizgiye özen gösterelim. Saygılar

• Kısacası yani "bu ciğer mundar olmuş" :D

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• 400 -450 metre gibi bir mesafede minimum 60-70 cm lik çanağa 10 da 5 isabet kayd edebilirsiniz , tabi tüfeğinizi 5.5mm de 80 -82 FT ye mod larsanız.Air wolf modeli ile 150 metrede 15x10 luk hedefe tek dolum ile off hand 60 atışta 50 -55 isabet kayd edebilirsniz.

Ender arkadaşım müsabaka tüfeğiyle de olsa jsb 18 baristik değeri ile 150 mt de 4 cm aralıklı vuruşların mümkün olduğunu belirtmişti. Burada ki 450 mt mesafe de ki isabet tereddüt yarattı. Yanlış anladığım bir hesaplama mı var. Bu tür tüfek kullananlardan bilgi rica ediyorum.

Sanırım gözüm alışmadığı için bu daystate çoğunluğun belirttiği gibi pek hoş gelmedi :) Saygılar

• Bahsettiğim mesafeye bu atışlar jsb pellet ile mümkün değildir ! 30 grain wasp ile bu atışlar mümkün oluyordu.

• 400-450.mt mesafeden bahsedenler bu mesafeyi ne ile ölçtüklerini çok merak ediyorum?

• Range finder diye bir alet duydunuzmu? Elinizdeki Rangeri 82 ft ye modlayın , o koca dürbünü söküp 4x 32 yada redddot takın bu atışların mümkün olduğunu göreceksiniz.

• Range finder diye bir alet duydunuzmu? Elinizdeki Rangeri 82 ft ye modlayın , o koca dürbünü söküp 4x 32 yada redddot takın bu atışların mümkün olduğunu göreceksiniz.

+1 :thumbup:

• iyi hoş da bu daystate 300 bar doldurmadan randıman vermiyormuş, Doğruysa heryerde bu kadar basabilen tüp yada kompresor bulunamayabilir.

• yani en az 300 bar doldurmak gibi bir zorunluluk yok. ama yine de biraz fazlaymış bir çok pcp bunun altında basınçlarla çalışıyor. sanırım bilinen en yüksek gücü verebilmesinin sırrı bu. İyi hoş da bu yüksek güç ile birlikte nasıl oluyor da isabetten sapmıyor. benim sumatram var (6.35) ve isabette bunun kadar iddialı değil. Tabii fiyatta da :)

• 300 bar doldurarsanız zaten stabilite düşüyor , çekiç valfı tam açamaz ilk başlarda namlu çıkış hızı düşer.

• yani daha önce duyduğum 300 bar meselesi efsane. gerçek değil. aynen sumatra ve diğer silahlardaki gibi 180 220 arası gibi, bunda da 240 - 260 arası maksimum.

bu güç ile isabeti birleştirebilmek ise başarı.

• +1 :thumbup:

ewet kardeş duydum kullandım da bu konu atışmaya dönsün istemiyorum ama ben 450 mt atış görmedim +1 veren alper arkadaşa da bu konuya bakan tüm arkadaşlara ricam varmı böyle bi video eklerseniz çok sevinirim.
    ben pcp mi alırken bi tanıdıkta K.A süper modifie 80 fp modlanmış almanyada namlu yaptırılmış air rangeri gördüm öyle karar verip aldım.ben modifie ettirmedim etirmeyide şimdilik düşünmüyorum.
    sözlerimi yanlış anlamayın burası bilgi paylaşım sitesi ben 450.mt atış görmedim.sizlere halep ordaysa arşın burada yükleyin video da görelim demiyorum.benim gibi merak eden çok olmuştur şimdi. saygılar...

• Arkadaşımızin kimi ve hangi silahı kast ettiği aşikar.Sizde silahınızi aynı kişiden almışsınız zaten.
    Iyi de benim anlamadığım 4x32 ile hedefin 450 mt de neresine atıyorsunuz?Ne kadar üst atmanız gerektiğini neye göre hesap ediyorsunuz hadi onu da geçtim zaten o mesafede 4x te bile nokta 70 cm alan kaplarken nasıl grupman yapılıyor?
    Asıl önemli olan bu.Büyük başarı işi.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Arkadaşımızin kimi ve hangi silahı kast ettiği aşikar.Sizde silahınızi aynı kişiden almışsınız zaten.
    Iyi de benim anlamadığım 4x32 ile hedefin 450 mt de neresine atıyorsunuz?Ne kadar üst atmanız gerektiğini neye göre hesap ediyorsunuz hadi onu da geçtim zaten o mesafede 4x te bile nokta 70 cm alan kaplarken nasıl grupman yapılıyor?
    Asıl önemli olan bu.Büyük başarı işi.

+1 ;lol;

filinta

dulce bellum inexpertis

• ''ewet kardeş duydum kullandım da bu konu atışmaya dönsün istemiyorum ama ben 450 mt atış görmedim +1 veren alper arkadaşa da bu konuya bakan tüm arkadaşlara ricam varmı böyle bi video eklerseniz çok sevinirim.''

Ben range finder olayına güldüm hocam.Ayrıca 450 yard olmasa da 360 yarda cricket ile atışlar mevcut.Buyrun Linki;

kalibrgun cricket 5.5 standart shoot 360 yard رمايه كريكت360يارده - YouTube

• Son mesajın üzerinden neredeyse üç yıl geçmiş.

• akşama linkleri koyarım 512 metre önceden bende inanmamıştım ama var