t12 tüfeğimde hatsan jsb pelletlerde hedef şaşma problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar az önce bahcede 25m den t12 tüfeğimle hedef kağıtlarına atış yaptım.Pellet olarak hatsan jsb 5.51 16gr kullandım.Bu pelletleri uzun zamandır kullanıyorum fakat hedef kağıtlarına uzun uzun atmamıstım.Anlam veremediğim isabetsiz atışlar kaydettim cok canım sıkıldı.Dört atş Tek delik giderken 5.atş cok alakasız bir yere gidiyor mesela.Yani arada acayip sapmalar oluyor.Atışları moderatörlü moderatörsüz şekilde yaptım hatta 18gr olan hatsan jsb leride denedim sonuç aynı.Arada bazı atışlar sapıtık gidiyor.Analam veremedim.İzmir çeşmealtındayım lodos hakim havaya ve arada rüzgar cok sert esiyor.acaba rüzgarmı problem yapıyor yoksa saçmalardamı problem var.
    not:Namluyu sokerek süper bi temizlik yaptım ayrıca hava transfer deliğininde pozisyonundan emin oldum.Moderatorün içinide kontrol ettim dürbün ayaklarımıda kontrol ettim sonuç aynı.Problem rüzgarmı pelletmi?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Kuvvetle muhtemel rüzgardır Sinan :rolleyes: Temizlik sonrasıda enaz 50 pellet atana kadar bendeki HW97 de oluyor bazen.5 atış 4'ü ok 1 tanesi abuk subuk yerde.Sıkma canını g;$i

• Rüzgarda etkileyebileceği gibi pelletlerin bozuk etekli olanları atışa ve isabete ciddi anlamda etki ediyor diye biliyorum

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Arkadaşlar namluyu yerinden cıkararak temizledim ve temizliğinden cok eminim.Pelletleride seçerek yükledim etekleri oldukça temiz.Geriye sadece pelletlerin capı kalıyor.birde rüzgar ama 25 metrede nekadar etkili olur bilemiyorum?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Arkadaşlar namluyu yerinden cıkararak temizledim ve temizliğinden cok eminim.Pelletleride seçerek yükledim etekleri oldukça temiz.Geriye sadece pelletlerin capı kalıyor.birde rüzgar ama 25 metrede nekadar etkili olur bilemiyorum?

Geriye sadece pelletlerin çapı kalmıyor. Pelletlerin ağırlık farkları da var ama 25m de önemsenecek etki yapmaz. Esas geriye kalan şarjör problemleri. İndeksleme doğru yapılıyor mu, şarjörde rahat dönmeyi etkilecek pellet kalıntısı, toz vb madde var mı?

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Onuda düşünerek pelletleri seçerek (en azından görsel olarak eteklere bakarak) tek tek yükledim sonuç yine aynı.1saat önce ki atşlarımdada sorun devam etti.Atışlar nokta şeklinde giderken bazen 1-2cm arası kaymalar oluyor.
    not.Atışlar oturarak bipot destekli yapıldı.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Kaymalar hangi yönde acaba? Tabi atıcı hataları hariç.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• Sinan Bey tüfeğinizin namlu tutucusu ve namluyu sabitleyen teskurlarda bir gevşeme yoktur umarım onları kontrol ettiniz mi peki? g;$i

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• Namlu tutucu setuskurlarınıda kontrol ettim arkadaşlar.Ayrıca ilk mesajımda da yazmıştım durbun ayaklarınıda kontrol ettim.Atışlardaki sapma hem sağ hem sol hemde pellet aşşağı doğru oluyor ve yaklaşık 2cm lik kaymalar oluyor.Atışlar cok stabil giderken yani tek del,k yaparken birden 2cm kayıyor.Anlam veremedim ya rüzgar yada pellet olabilir.Peki başka n olabilir?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Kaymalar hangi yönde acaba? Tabi atıcı hataları hariç.

sizin aklınıza gelen ne oldu acaba?her yöne oluyor.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• sizin aklınıza gelen ne oldu acaba?her yöne oluyor.

Kayma hep aşağı yönlü ise, çıkış hızındaki düzensizliktendir. Ama senin her yönlü kaçma olduğu için, tavsiyem silahı mengeneye bağlayıp 10-15 m ye çok sakin tetik düşürerek atış kağıdında da pelletlerin vuruş sıralarını belirterek deneme yapmanız ve paylaşmanızdır.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• emre abi üzme beni yaa :( tüfeğimde bişey olacagını sanmıyorum.Bugün senin tascoyu takarak denemeler yapıcam belkide dürbinle ilgili bir sıkıntı var.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Az önce evimin çatısında 10mden tüfeği sıfırladım 16gr hatsan jsb ve 18gr hatsan jsb pelletleriyle rüzgarsız havada atış yaptım.sonuç gayet iyi cıktı.dünkü lodos çok set esiyorsu pelletleri saçmalatan buydu sanırım.Bugün sonuçlar gayet iyi :)

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Az önce evimin çatısında 10mden tüfeği sıfırladım 16gr hatsan jsb ve 18gr hatsan jsb pelletleriyle rüzgarsız havada atış yaptım.sonuç gayet iyi cıktı.dünkü lodos çok set esiyorsu pelletleri saçmalatan buydu sanırım.Bugün sonuçlar gayet iyi :)

Başta anlattığınız durum bana göre rüzgardan olmamalı. 16 ile 18 pellet farkından da olabilir. Öyle veya böyle sonuca ulaştığınıza sevindim.