YENi ! Camiamıza hayırlı uğurlu olsun.Bir Yerli malı pellet daha..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bildiğiniz üzere ülkemizde ki hobimiz adına yaşadığımız en büyük sıkıntılar arasında uygun fiyatlı yerli malı pellet bulamamak var. Daha önce bir çok yerli firma vasatın
    altında tesislerde bu işi yapmaya çalışmış ama kimse Mehmet ince kadar piyasa da tutunamamıştı.E zaten malumunuz Mehmet amcanın ürettiği pelletler de Solid haricinde ne
    randıman tuturdu ne de kalitesi yüzünden alıcı buldu... Bunu gören yerli bir mühendis arkadaşımız,yanına benim çok yakın bir arkadaşımı da alarak(Mehmet amcanın eski elemanı :D ) Mersinde çok modern ve yüksek yatırımlı bir tesis kurdu. Herşey kesinleşmeden sizlere bunu tam anlamı ile açıklamak istemedim.Bazen bazı konularda üstü kapalı olarak anlatmak istedim ama dediğim gibi hiç birşey kesin olmadan söylemeyi pek uygun görmedim. Tesiste kutlanılan tüm alet,makina ve kalıplar yüksek kalite ve Italyan malı.Yerli mali olan tek şey ham madde ve çalışanlar.
    Daha kurulma aşamasından bu güne kadar sürekli bende telefon ile irtibat halindeyim kendileri ile ve üretimler bundan bir kaç ay önce başladı.Fakat daha bu konuda yeni oldukları için ilk seferinde hatasız bir ürün çıkartmaları biraz imkansız di ve öyle de oldu.Geçen ay gönderilen numunelerde kalite olarak ilk gözlemledigim şey firmanın daha yeni üretime girmiş olmasına karşın yapmış olduğu işçilik ti.Tamam etekler biraz çapaklıydi ,grupman dağınıkti ama biliyordum ki firma daha çok yeni ve bu daha ilk üretimleriydi. Bunun nedeni ise kullanılan yanlış sertlikte ki kalıplar idi.Mühendis arkadaşlar bu durumu çözmek için Türkiye sınırlarını yine aşmış ıtalya ya gitmişlerdi ve geldiklerinde Güzel haberlerle gelmişlerdi.
    Şu an ki kalıp makinesi ile üretilen örnekler geçen hafta gönderildi.Ben askerde olduğum için göremedim fakat Meenet Mehmet kardeşimin yaptığı ön yoruma göre gerçekten bu kez iyi bir iş çıkmış ortaya.üretimi yapan arkadaşımın anlatığına göre ise oldukça kaliteli,kesinlikle çapaksiz ve hiç kalıp izlerinin olmadığı .22 cal18.5 grain ağırlığında h&n barracuda ve jsb arası görünümde bir pellet üretmişler. Makina ve değişik kalıp kombinasyonları mevcut ellerinde.Aynı zamanda bir de yeni solid pellet geliştirmişler ve onu da göndermişler.
    .177 cal pelletler de aynı şekilde kaliteli ve onlar da geldi. Bakalım hafta sonu aksilik olmaz ise hem görsel hem performans testlerini yapacağız "A Takımı" ile.macro fotoğraflar ve grupman testleri de siz saygıdeğer hobidaslarımında beğenisinde olacak. Herşeyden önce beni sevindiren yerli mali üretimin giderek artması,kaliteye ve müşteri isteklerine önem
    verilmesi,işin artık giderek ciddiye alınması...Ha birde Mersinin pellet üretimi konusunda hatırı sayılır yere sahip olması (forever 33 :D ) Dediğim gibi deneyip göreceğiz .Sizlerden ricam böyle üreticilere destekte bulunalım yapıcı eleştirilerde bulunalım ki aradığımız,istediğiniz kaliteye bir an önce ulaşalim ve hobimiz istediğimiz yere gelsin.
    Hepimize saygılar,pelletimız bol gazamız mübarek olsun.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Evet pelletler ilk gelen numunelere göre gayet başarılı hem 4,5 hem de 5,5 luk numuneler geldi. Sanırım kutuya karışmış 4 adet de solid var ama onlar için başarılı diyemeyeceğim. Genel görünüm olarak kullanılan malzeme gayet güzel elinize sıvanmıyor, pelet başlarında kalıp izi yok etekleri biraz kalın ama dediğim gibi genel görüntü başarılı. Bir aksilik olmaz ise C.ertesi günü gerekli incelemeleri yapacağız camiamıza hayırlı olsun. Saygılar

• hepimize geçmiş olsun :) boşuna 10 kutu rws pelet almışım ozaman :)
    ümit ediyorum çok güzel peletler üreticeklerine hadi hayırlısı...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Eğer gerçekten başarılı bir pelet oluşturmuşlarsa artık yerli malı peletlerimizi alır kullanırız.HArika bir haber bu.Tesisi yapanların sermayesine bereket.

• Bu işe yatırım yapan arkadaşları tebrik ediyorum. :thumbup: :thumbup:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Işin güzel tarafı pellet kutuları bile kaliteli metal kutu.alıştığımız plastik kutu yok artık.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• ;dance; Valla süper haber sabah sabah iyi geldi , çok zoruna gidiyor ham kurşuna o kadar para verip ayrıca yüksek bir oranınıda yol parasına vermek.Diğer firmalardan daha ucuz olacağına eminim hiç değilse araya o kadar taşeron firma girmeyecek ve nakliye parası fazla tutmıyacak. Burdan bu işe yatırım yapıp kafa yoran abilerime ;d; ;d; ;d; saygılar...

Lütfü...
    Çakal gibi dostum olacağına aslan gibi düşmanım olsun...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;

• ee pelletler nezaman satışa çıkar ve her av bayisinde bulunurmu yoksa belirli av bayilerindenmi alırız.

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Bir an Önce Online satış linki yayınlansa da hem fiyatı görsek hemde ürünü denesek :thumbup:

• Allah utandırmasın hepimize ve ülkemize hayırlı olsun.Cumatesi günü yapılacak testlerden sonra ayrıntılı fotoları bekliyoruz.Ayrıca fiyatlar ve satış linklerinide ardından yayınlarsanız seviniriz.Malum herkez merakta.

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

• Togay bu arkadaşların yerleri nerede bir çaylarını içmeye gidelim,fırat mı çalışıyor orada.

Veysi

cukurovateam.png

• Camia adına , ama en cok ta kendi adıma mutlu oldum :) gerçekten büyük merakla sonucları bekleyeceğiz, kalite tuttukdan sonra ben herkesin bu yatırıma destek olacağına inanıyorum. Lakin bu arkadas bu işten ekmek yer para kazanırsa, ürün çeşidini artırır, ve yurt dışınada ürün verir hale gelir niye olmasın, ürün çeşidi artınca ihtiyaca göre pellet secer kullanırız... Tekrar hayırlı olsun...

• biz duygusal milletiz kardeşim, doğru düzgün ürün çıkarsınlar hepimiz yerli kullanırız, hem onlar kazanır hem biz kazanırız, Cola Turka denemesi gibi olursa hem onlar kaybeder hem biz kaybederiz :)

• Az evvel firma yetkilisiyle görüştüm. Kısmetse bu haftasonu farklı marka ve model pcp lerle farklı mesafelerde denemeler yapacağız. Yaptığımız grupman kağıtlarını istediler, gerekli düzenlemeleri yapmak için. Birazdan ayrıntılı resimleri yükleyeceğim peletlerle ilgili...

• hayirli olsun
    meöleketimize bir ekmek kapisi daha acilarak iftihar edeceğimiz bir urunmuz var,ayni zaman da keske turkiyedeki kalipcilari ve makina imalatçilarini deneseydilar cok daha ucuza ayni kalite imalat edebilirlardi. bence compinasyon kutu yaparak(satin alinarak) her modelden 25-30 adet bulunan cok modelli hem test ederiz hem bir statistik veri elde ederiz.

• ülkem adına çok sevindirici bir haber. caimaya hayırlı olsun. inşallah çok güzel olur.