Diana mod48-42 isabet ve genel kalite hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • diana mod 52 ve mod 48 tüfekleri hakkında:

1. pcp kalıtesinde atışlar yapabilirmi ? (25m lerden 5krş gibi gruplar çıkarırmı) iki tüfek içinde ?
    2.Genel olarak kalite 48 mi 52 mi?
    3.Geri tepme şiddetleri nasıldır?

Bir süredir iyi bir yaylı arayışındayım.İlk olarak hw97k almayı planlarken forumdan hemsehrim bora kardeşimin diyanalarla olan yakınlığı bu tüfeklere ilgimi artırdı.Diana adına bu iki tüfek arasında kaldım fakat bu tüfeklerin yelpazeleri geniş.Daha cok model var.Amacım 5.5 14.3 gr pelleti 80 m mesafede pcp ye yakın sorunsuz atabilecek ve 50m mesafeden 1tl çap hassasiyette grup yapabilecek bir tüfek arıyorum.Bu iki modeli kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Diana Mod 48 ve 52 tamamen aynı, tek farkları 52 nin kundak yapisi, ancak 2 sindede tepmesiz sistem mevcut değil, 2 side mod 54 ve 56 dan 30mm daha kısa, Mod 48 , 3.9 kilo gibi gayet uygun bir ağırlığa sahip. ben şahsen ekonomik olsun, kaliteli olsun, istediğimde gez arpacıkla atış yapayım, birazda hafif olsun mantığıyla gidersem Mod 48 alırdım.

Namluları, Kurma mekanizmaları, Emniyet mekanizmaları, Tetik mekenizmaları, yayları pistonları, tamamen aynı 48-52-54 ün, 54 ün 52 den tek farkı tepmesiz sisteminin olması.( tepmesiz sistem kundakta ve ana mekenizmada biraz farkılık getirmiş buda 30 mm uzunluk ve 600 gr ağırlık ekliyor 4 kiloluk 110 cm lik mod 52 , 4.6 kiloluk 113 cm lik mod 54 ortaya çıkarıyor

birkaç test videosu izlemiştim 48 ve 52 tepmesiz sisteme sahip olmadıklarından , daha rahat kuruluyorlarmış, 54 gibi kolay kurulan bir silahtan sonra 48-52 çocuk oyuncağı gibi kuruluyor deniyordu testte.

şimdi seçeneklerinizde Mod 48-HW97K kaldı ; HW97K biraz daha pahalı ama genel olarak daha iyi bir tüfek deniyor isabet açısından bende buna katılırım, ancak 48 hem eknomik, hem gez arpacık ilede arada atarım denen bir silah, hemde daha emniyetli, kurması daha kolay ve özellikle güç isteyenler için orjinal haliyle magnum bir silah.

tabikide iddea etmiyorum, Mod 48 çok iyi fakat genel olarak HW97K ile aynı kulvarda değil. bana deseler düşünmem HW97K alırım

ancak HW97K mı Mod 54 mü deseler, biraz düşünmek icap eder, ben tercihimi elbette Mod 54 den yana kullanırım.

• sideprensi07 nin diana mod 48 le yaptığın yaptığı 50m 25kuruş büyüklüğünde grupman..
    http://www.youtube.com/watch?v=orBpo7WPT7s&feature=plcp

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk