Crosbow ok için ruhsat gerekir mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkeze merhabalar uzun zamandır işlerimden dolayı yoktum aklıma bir soru takılınca burada bilen birilerinin çıkacağını umarak bi sorayım dedim konu yukarda pelirttiğim gibi crosbow oklar için ruhsat yada bir belge gereklimidir neticede ateşli olmasa bile rahatlıkla bir canlıya büyük çapta zarar verebilecek güçte internette biraz baktım fakat emin olamadım net bilgiler yok sadece biri 6190. madde kapsamında düşünülme olasılığı var diyor evet konu hakkında bilgisi olanlardan cevaplarını bekliyorum iyi günler...

[Resim Engellendi: http://www.itusozluk.com/image/crossbow_42387.jpg]

• Anlıyorum ki bu işte pek uygun değil ben şimdi ülkemin saçma kısıtlamalarınamı, bunlara mecbur bırakan kitleyemi yoksa yoksa böyle bir şey ile uğraştığım için kendimemi kızayım yivli tüfekler ilgimi çekiyor full kısıtlama crosbowlar ilgimi çekiyor full kısıtlama ve şu haber gösterdi ki gerçekten bazı konularda fazlasıyla noksun bir ülkeyiz ne yani şimdi siz crosbow adlı kundaklı oku serbest bıraktığınızda herkez bir birini kovalayıp uygun gördüğü yerinden mıhlayacakmı kusura bakmayın biraz kötü ve yakışıksız konuştum ancak bu tarz bir daha anayasal desteğini tam alamamış bir konuda bile kısıtlama ile karşı karşıya kalmamız sinirime dokunmuş olmalı tekrar herkezden özür dilerim ben son birkez daha araştıracağım eğer birşeyler bulabilirsem kullanımı ile ilgili paylaşırım ama gerçekten merak ettiğim konu onca seri katillerin olduğu amerikada veya terör çete olaylarının göründüğü diğer ülkelerde bu alet serbest iken ruhsatlı veya ruhsatsız bizim ülkemizde hapis ile cezalandırılması ve toplanması geçerli bir sebebmi?

• Atesli silah olmadigi icin aslinda talep edilemez.Ancak yurdum polisi bellide olmaz silah bu der el koyar.
    Çelişkiler ülkesiyiz vesselam 8o

• acaba türkiyede bulamazmıyız ne kadardan başlar

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Tatar yayı veya crossbow bulundurulması kesinlikle yasak silahlardandır. Sadece askeriyede kullanımına izin verilir. Başınıza bela almayın

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• adam ne güzel atıyor g;$i
    http://www.youtube.com/watch?v…DCHZsY&feature=g-hist

abd de adamlar her türlü sılahı rahatça edinip kullanıyor hatta arasıra ergenler piskopatlar okul sinema basıyor en son örneği Batman ın premieri
    Discovery i de Amerikan silahları adında bi program var Gun smoke adındaki silah dükkanını gösteriyorlar adam dükkana geliyor m16 dan sıkıldım daha büyük bi şey lazım deyip dükkanda gördügü 2. el Barrett 50. cal ı 12000 doları verip bir iki kağıda imza atarak alıyor elini kollunu sallayıp dükkandan çıkıyor kılıfa koyayım millet görmesin zahmetine bile katlanmıyor adam 8o

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• hepinize çok teşekkür ederim ilk arattığımda çıkmamıştı şimdi çık: Okçuluk Arbalet-crossbow son mesajda abimiz güzelce anlatmış bunlar ülkemizde kullanımı yasak olduğu aşikar sanırım ama bu yasağın saçma olduğu gerçeğini değiştirmez lütfen yok ülkmizde suç oranı fazla yok terör var filan zıvalamalarını bahane etmeyelim bunlar bahane değil ayrıca adam öldürmek isteyen bunu almasına gerek yok bıçaklada işini görebilir ayrıca eğer serbest olarak satılan mod135 havalı tüfek prinç alaşımlı pellet ile 35 metreden arabanın kapısını çift taraflı delebiliyorsa buda insan kafasını delebilecek güçte olduğunu gösterir yani crosbowların 50 metreden tabanca gücünde olması geçerli bir sebeb sayılmaz kısaca benim demek istediği güvenliğe önem veren değil sadece araştırma ve yeterli bilgiye sahip kurumlarımız olmadığı için noksun bir ülkeyiz

• ona buna yasak koymakla vatandaşı silahtan uzak ve yabancı tutuyorlar yarın ani bir savaş çıkarsa cahil silah kullanmayı bilmeyen silaha yabancı fertlerle savaş kazanılmaz tarihimizde Türk ler hep silahla iç içe idi şimdi ne yapılmaya çalışılıyor anlamsız.... bu da benim bakış açım....

Walther cp99
    Daisy 008

• arkadaş ateşli silaha merak sarıyoruz tarlada bahçede atamıyoruz yasak avlanamıyoruz yasak havalı tüfek alıyoruz boş arazide atış yapmak yasak rahat rahat hafta sonları elimize alıp açık alana çıkamıyoruz neymiş jandarma tüfeği görürse suikast silahı zannedermiş avlanmak yasak olduğu için bi sürü laf anlatmak gerekirmiş walla bu saçmalıklar yüzünden elimde ne varsa sattım abi kullanamıyorum ki rahat rahat evde süs gibi duruyor yasak üstüne yasak işte böyle soğuduk millet olarak silahlardan Allah vere de ani savaş çıkmaya elimize sıkıştırılan tüeğe tabancaya ne bu diye bakar dururuz pffff....

Walther cp99
    Daisy 008

• yok zaten savaş için değilde çünki ülkemizde yaklaşık 20 milyon asker bulunmakta eğer yanlış bilgi değilse ben işin o boyutunda değilim sadece gereksiz kurgular yüzünden insanların soswyal hayatına gereksiz engel getirmelerine kızıyorum "hürriyet bir başkasının hür haklarına engel olmadan geçerlidir" ancak ben burda hürriyetimizi kısıtlamak için geçerli bir neden bulamıyorum!!

• Düşmanın nerede nezaman biteceği belli olmaz PKK nın eylemlerine bakın büyükşehirlerde sürpriz gibi patlamalar saldırılar... heryerde herzaman asker polis bulunmayabilir düşman biranda gökten düşer gibi kapınızın dibinde bitebilir ve tek savunmanız siz ve etrafınızdaki silahlar olabilir bu durumda ne yapacaksınız kazma kürekle mi... yasal zerzavatlardan kısıtlamalardan evime burakın pompalıyı ateşli silahı kurusıkı bile almıyorum bunu geçin pcp mi rahat kullanamamaktan sattım... dediğim gibi benimki sadece bir bakış açısı bu yönünü de düşünün.

Walther cp99
    Daisy 008

• daha evinize giren hırsıza yatak odası dışında zarar vermenin suç sayıldığı bir ülkede olası terör veya benzeri gasp saldırıları için bireysel savunma uygulama ve düzenlemeleri yapılması düşünüleceği beklenemez bir olay bunun için bireysel savuma gereksinimlerinden hiç bahsetmedim bile..

• Geçen yıl ailece yaşadığımız vahim olaylardan sonra, herkesin kendini yasal çerçeveye sadık kalarak koruyabilecek donanıma sahip olması gerekliliğini, bu donanımı da bıçak kemiğe ucundan da olsa girene kadar kullanmamasının lazım geldiğini anlamış bulunmaktayım. Neyse efendim, bu aletlerin envai çeşidi satılıyordu bir ara, şu an sadece pistol crossbow bulabilirsiniz sanıyorum, büyüklerin yasak olduğunu bununsa serbest olduğuna ancak avda kullanımının yasak olduğuna dair başka forumda kapsamlı bir makale okumuştum.

• öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum ve verdiğiniz cevap içinde teşekkürler dediğiniz gibi tabancxa şeklindeki bowlarla ilgili bende okumuştum ama ne yazıkki benim ilgimi çeken lbsi yüksek crosbowlar ve bu konuda sanırım yapacak birşey yok..

• Sağolun, Allah iyi insanları korusun diyorum, düşman başına gelmesin. Haklısınz, elin adamları artık fantezi silahların peşindeyken bize herşey hayal.

• bir zamanlar bosna da silahsızlanma yarışı ile halkın elinden silahlar toplandı ve ne oldu ?
    sırplar geldi ve katliam yaptı. bence bireysel silahlanmaya belli kanunlar çerçevesinde müsade edilmelidir. güneydoğuda silah olmayan ev yoktur. kolayca ve ucuzca elde edilebilmektedir.
    Sabıkası olmayan herkese ruhsat verilmeli ve tüm silahlar kontrol ve kayıt altında tutulmalıdır.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png