dürbün tüfeğe temas ediyor ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • sportsmatch dm60 dampayla gamo 6-24x50 dürbünü diana 470th ye montaj etmeye çalişiyorum fakat dürbün tüfeğe temas ediyor. paralax ın dönmesi için pay kalmıyor ?( neyi yanlış yaptiğimi anlayabilmiş değilim. bu olayı nasıl çözerim

• Objektif çapı fazla oldugu icin temas ediyor. İleri geri pozisyonu ile oynayin olmadi daha kucuk objektifli durbun sart. Yuksek ayaklarla da kurtarabilirsiniz ama tepme malum durbun korunmaz

• mm lik bir oynama işinizi görüyor mu yoksa hiçbir türlü kurtarmaz mı? Saygılar

• dürbün kızağınnı üstüne başka bir kızak daha monte edin, dürbünü yada dampayı değiştirmeden, en ekonomik ve kesin çözüm bu , birkaç videoda görmüştüm, diana mod 54 ün dürbün kızağınnı üstüne başka bir kızak monte etmişler dürbün çapı büyük geliyor diye. dürbün kızakları 15.-20 tl falan ucuz fiyatları

• Milimetrik oynama işinizi görürse eğer dampa nın dürbün yuvalarının altına gelecek şekilde karton, elastiki bir malzeme, çift taraflı süngerimsi bantlar v.b kullanabilirsiniz. Dürbünü yükseltmiş olursunuz az da olsa, arkayada aynı şekilde uygulama yaparsanız şakülüde kaymamış olur ...

• cevaplar için saolun. aslında 3 4 mm işimi görür rahatlıkla. yani sıfır oturuyor tüfeğe şaka gibi :) bide dampayı alırken sorduğumda 50mm dürbün kapağı yoksa rahatlıkla takabilirsiniz demişlerdi. karton taktığımda ayar kaçırma problemi olurmu diye kafamda soru işareti var sadece. böyle bir durum olur mu ?

• dampanın altına, kağıtmış kartonmuş ugrasma bence, tüfek iyi, ayak ve dürbün iyi, git bi tane kızak al monte et orjinal olsun, o kadar masraf edip tam tekmil set kurmussun, kızaktan çekinme bence 3 kurusluk parça sonuçta, en az 10 mm yükselir dürbün kızakla

• evet öyle yapiyim en mantıklısı. kızak kayma yapmasın diye stoper almak gerekirmi acaba

• dampanın altına, kağıtmış kartonmuş ugrasma bence, tüfek iyi, ayak ve dürbün iyi, git bi tane kızak al monte et orjinal olsun, o kadar masraf edip tam tekmil set kurmussun, kızaktan çekinme bence 3 kurusluk parça sonuçta, en az 10 mm yükselir dürbün kızakla

Olay para değil ilk önce bunu anlayalım. Dürbün kızağına yükselmesi için bir kızak daha takınca üstüne takacağınız dampa mukavemetini yitirecektir, hatta kızak dandikse ki genelde kullandığınız tüfeğe özel üretim bir kızak değilse dandiktir dürbün bile dampayla birlikte düşebilir, tecrübeyle sabittir.

Karton ile yükseltirsiniz veya elastiki bir malzeme kullanıldığında hem dampanın etkisi artar dürbüne gelen tepmenin oranı minumuma iner, hemde ne kayma olur ne de ayar bozulması. Ben eskiden kullandığım Mod 125 ime karton desteği ile dürbünü yükseltmiştim ortalama 1500 atış ne ayarı bozuldu ne de kaydı, satarken dürbünü çıkarttım şimdi Gamo Hunter 1250 de karton ile destekleyerek kullanıyorum. Aynı zamanda tek parça ayakla Gamo Hunter IGT kullanıyorum ve onuda lastikle destekleyerek hem yükselttim hemde darbeyi minumuma indirdiğimi düşünüyorum.

Ek bir kızak önerisi yapmışsınız, peki daha önce ek bir kızak üstüne ayak veya dampa takarak tüfek kullanma tecrübeniz oldu mu acaba? Benim oldu ve hiç iç açıcı sonuçlarla karşılaşmadım ...

• banada ayar tutmaz gibi geldi kızakla. bide onu sabitlemek gerekicek gibi hissettim. yani havalı tüfek için 50mm dürbün yapıyorlar ama neden dampa yapmıyorlar acaba çok acayip

• banada ayar tutmaz gibi geldi kızakla. bide onu sabitlemek gerekicek gibi hissettim. yani havalı tüfek için 50mm dürbün yapıyorlar ama neden dampa yapmıyorlar acaba çok acayip

Zaten bahsettiğiniz dürbünün mercek çapı çok büyük bir yaylıya göre, eğer imkanınız varsa maximum 44mm mercek çapı olan bir dürbün ile takas düşünün derim. Ben en son extra kızak taktığımda kızağın vidalarını özel çelik almama ve olanca gücümle sıkmama rağmen (eski milli güreşciyim 83 kg+ şu an 95 falanım) yinede dürbünü üstüne taktığımda ilk 10 atış sonrasında dürbün ve dampa kızağı terk etmişti. En güzeli karton veya bisiklet iç lastiği. Lastik bulabilirseniz titreşimide sıfıra indirme imkanınız olasılık dahilinde olur ...

• bazı silahlarda kızak yeri yüksek oluyo adamlar yaparken dikkat ediyor bazılarında malesef o yükseklik yok özelllikle yaylılarda şu da ayrı bi soru o kadar büyük dürbün şartmı :) 120m için bile 9x yetiyor : )

• bazı silahlarda kızak yeri yüksek oluyo adamlar yaparken dikkat ediyor bazılarında malesef o yükseklik yok özelllikle yaylılarda şu da ayrı bi soru o kadar büyük dürbün şartmı :) 120m için bile 9x yetiyor : )

Arkadaşın dürbünün mercek çapı büyük, mercek çapıyla yakınlaştırmanın alakası yok. Örneğin 50mm mercek çapı olan bir dürbünde 9x yakınlaştırabilir veya 40 mm mercek çapı olan bir dürbün 12x yakınlaştırabilir. Mesela ben 44mm mercek çapı olan yüksek zoomlu bir dürbün almayı istiyorum ilerde Pcp de falan kullanırım diyerekten ...

• kızaktan kasıt, tüfeğin üstünde bulunan 11mm dürbün rayı üstüne, başka bir 11mm dürbün rayını kastetmiştim, yanlış anlaşılma olmasın öncelikle.
    raylar kesinlikle birbirinin üstünden kayma yapmaz, kayma yapacak olsa orjinal rayı tüfeğin gövdesi üzerinde tutamazdık zaten, kaldıki onlarda montaj , benim diananın orjinal rayını 3 tane vida tutuyor çekiçle vursanız yerinden sökülmez o derece yani,
    you tubeden inceleyin adamlar hep orjinal rayın üstüne başka ray takarak kuallnıyorlar dürbünleri, muhtemelen hem yükseltmek, hemde 11-22mm ray genişliğini ayak genişliğine uydurmak için,
    ayrıca dikkatimi çeken birşey daha var, videolarda testlerde magnum sınıfı yaylıları dampa ayakla kullanmıyorlar, hatta tek parça bile değil hep çift parça ayakla monte ediyorlar, dampa takıntısı bizde var sanırım. dürbün markalarınıda inceleyin sitelerine girin yaylı tüfek sertifikalı dürbünlerin hiçbirinin klavuzunda dampa ayakla, tek parça ayakla kullanın demiyor, hatta montaj ayagından bahsetmiyor bile ki herkes çift parça ayakla hunter 1250 yada 350 magnum gibi silahlara bu dürbünleri takıyor. üstelik dürbünler 10 yıl garantili.
    ortada bir sıkıntı var ya bizim kullandıgımız dürbünler orjinal ve yaylı sertifikasına sahip değil, yada dampa yapip satan firmalar bizim gibileri çok fena tufaya getirmişler 8o

• kızaktan kasıt, tüfeğin üstünde bulunan 11mm dürbün rayı üstüne, başka bir 11mm dürbün rayını kastetmiştim, yanlış anlaşılma olmasın öncelikle.
    raylar kesinlikle birbirinin üstünden kayma yapmaz, kayma yapacak olsa orjinal rayı tüfeğin gövdesi üzerinde tutamazdık zaten, kaldıki onlarda montaj , benim diananın orjinal rayını 3 tane vida tutuyor çekiçle vursanız yerinden sökülmez o derece yani,
    you tubeden inceleyin adamlar hep orjinal rayın üstüne başka ray takarak kuallnıyorlar dürbünleri, muhtemelen hem yükseltmek, hemde 11-22mm ray genişliğini ayak genişliğine uydurmak için,
    ayrıca dikkatimi çeken birşey daha var, videolarda testlerde magnum sınıfı yaylıları dampa ayakla kullanmıyorlar, hatta tek parça bile değil hep çift parça ayakla monte ediyorlar, dampa takıntısı bizde var sanırım. dürbün markalarınıda inceleyin sitelerine girin yaylı tüfek sertifikalı dürbünlerin hiçbirinin klavuzunda dampa ayakla, tek parça ayakla kullanın demiyor, hatta montaj ayagından bahsetmiyor bile ki herkes çift parça ayakla hunter 1250 yada 350 magnum gibi silahlara bu dürbünleri takıyor. üstelik dürbünler 10 yıl garantili.
    ortada bir sıkıntı var ya bizim kullandıgımız dürbünler orjinal ve yaylı sertifikasına sahip değil, yada dampa yapip satan firmalar bizim gibileri çok fena tufaya getirmişler 8o

Bakın siz Diana nın orjinal rayından bahsetmişsiniz, amenna o tutar da ektra dışardan alınan kızak aynı etkiyi göstermez. Örnek vermek gerekirse benim Gamo Hunter IGT nin üstünde orjinal kızağa monteli bir kızak daha var, 3 vida tutuyor ve dediğiniz gibi balyozla vursanız yerinden oynamaz ama işte olay orada orjinal farklı oluyor. Ben onu vidaları açınca bile baya zor sökmüştüm yerinden.

Gel gelelim extra takılan kızaklar ne o kadar kaliteli oluyor ne de o kadar sağlam oluyor. Bende kızak dönüştürücüden tutun extra yükseltmek için kullanılan birçok kızak var ama hepsi dandik diyebilirim. Dampa konusunda haklı olabilirsiniz, bende Loctite ile tek parça ayağı iyice sıkıştırdım ve dürbünü monte ettim şimdiye kadar kayma olmadı, fazlada atış yapmadım ama 5 atışta kayan ayak yaklaşık 50 atış yerinden oynamadı. Sanırım dampa dan ziyade oraya taktığınız şeyin sağlamlığı daha önemli. Adamlar öyle kaliteli malzeme yapıyor ki özellikle Alman, İngiliz, Amerikan, İsveç malı ise hakkını veriyor.

Gel gelelim Türkiyedeki dürbün satan firmalar bırakın 10 sene garantiyi 1 gün bile garanti vermiyor bazı dürbünlere, zaten garanti verdiklerinide garantiye yollasan 3 ayda anca alırsın gibime geliyor ...

aynen bende çok fazla araştırdım. hatta kullandığım dürbünün yorumlarına baktım. herkes gamo tek ayakla yada çift ayakla kullanıyor. bu adamlar dürbün dağıtmıyor mu yani. sadece burdaki insanların mı başına gelmiş onuda anlamadım. avdğa ya sordum 470 e dampasız montaj yapsam nolur diye. dürbünün diana hawke yada gamo'ysa hiçbi sıkıntı yaşamazsın zaten bunlar yaylı tüfekler için testlere tabi tutuluyor dedi. acaba yüksek bi tek ayak alsamda dampayımı boşversem.

• bide 50mm çap almamın nedeni biraz daha aydınlık bi dürbün istemem. ayrıca 6-24 zoom çok bence hatta tam kararında. vuracağın hedefi büyük görmek özellikle grupman yaparken bence +1 puan getiricektir 60 70 metrelerde.

• 3mm kurtarırsa eğer o kalınlıkta bir iç lastik parçasını dampa ayağın dürbünü kavradığı boğaz kısmının alt bölümüne yerleştirip, dürbünü üzerine montajlarsanız hem sarsıntıyı azaltır hem de istediğiniz yüksekliği almış olursunuz gibi geliyor

• siz ne arıyorsunuz ;kihhik, aradığınız şey burda ;şrofls;.

diana scope mount diye aratın..

http://www.ioffer.com/i/utg-sc…ana-34-36-38-45-469284222